Skocz do zawartości

[Kamera] Mini kamera MD80


oWsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Napiszę dzisiaj kilka słów o kamerce MD80. Jak wiecie jest ona dostępna w Polsce od dłuższego czasu. Pod nazwą kryje się tysiące różnych wersji, które różnią się wielkością matrycy a tak naprawdę logiem firmy na zewnętrznej obudowie. Kamera jest zapakowana w pudełko o wymiarach 110X130X51 mm. W środku znajduje się :kamera,kabel USB, ładowarka +ewentualnie przejściówka, smycz, 2 uchwyty, klips, sylikonowy pokrowiec który jest w zestawie a nie jak piszą nieuczciwi sprzedawcy gratis, płytka mini CD i instrukcja w języku angielskim lub w języku chińskim. Koszt na dzień dzisiejszy kamery to około 50 zł wzwyż. Wracając do kamerki to:

Wymiary: 56X20X18 mm

Waga: około 19 gram

Rozdzielczość: 720X480

Ilość klatek na sekundę: 30

Złącza: Mini USB, slot kart pamięci microSD obsługa do 8 GB

Zasilanie: Akumulator litowo-jonowy 280mAh

Format Video: AVI

Czas pracy:ja najdłużej nagrywałem 1h 10minut

Czas ładownia: około 3 godzin

Rozmiar pliku Video: 40min- 1GB

Mikrofon: posiada

Kompatybilność z systemami operacyjnymi: praktycznie wszystkie

Kolor jaki występuje w 90% czarny, ale zdarzają się wersje czerwone, zielone, niebieskie, pomarańczowe

 

Zalety:

-na pewno rozmiar

-waga

-możliwość montażu na kasku, rowerze, samochodzie, ubrań

-aktywacja głosem

-może służyć jako nośnik danych

-funkcja kamery internetowej

-CENA

 

Wady

-jakość nagrania

-wykonanie

-trwałość elementów mocujących

-nagrzewa się dość szybko

-często się zawiesza

 

Wydaje mi się, że wymieniłem główne zarówno wady jak i zalety kamery. Wiadomo ilu użytkowników tyle opini. Uważam jednak, że za taką cenę warto kupić jako pierwszą kamerę do nagrywania swoich podróży. Na koniec umieszczam linki do moich prywatnych filmików właśnie nakręconych tą kamerą, która została przymocowana do roweru. Jakość ich nie była w żaden sposób poddawana obróbce.

 

 

Mam nadzieję że informacje zawarte w moim teście będą przydatne dla przyszłych posiadaczy tej kamery.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

również zakupiłem tą kamerę , co prawda mam ją dopiero 3 dni ale nie mam żadnych problemów z nią i mam nadzieję że nie będę miał , niestety nie miałem cd , kupując przez allegro na ukcji nawet nie było nic wspomniane , a i maksymalna wielkosć karty microSD to 16gb :)

Witaj

Również mam nadzieję że nie przysporzy ci żadnych problemów. A wracając do karty ja nagrywałem na 8gb dlatego tak napisałem natomiast pisząc że obsługuje 16gb mógłbym skłamać i wprowadzić kogoś w błąd.

 

 

Pozdrawiam

oWsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak , a najdziwniejsze jest to że na aukcjach na allegro piszą sprzedawcy najczęściej że do 8 GB , w instrukcji wszyędzie było napisane że do 16 GB tylko w takiej małej tabelce ze do 32 GB , ale miałem kupić 8 ale kupiłem 16 i obsługuje bez problemów , a jutro zrobie jej taki prawdziwy test w terenie i jeszcze mam pytanie jak pan mocuje do roweru kamerkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znacie jakiś dobry patent na przymocowanie tej kamerki do kasku wykorzystując zestawowe uchwyty?

Tu jest ciekawe rozwiązanie http://www.youtube.com/watch?v=HxZsckWZOAQ aaa i drugu filmik bo pewnie o taki Ci kask chodzi
tylko od razu zaznacze że to mocowanie trzeba usztywnić bo obraz będzie "pływał" Edytowane przez oWsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmienić daty w kamerce mimo, że wrzucany plik TAG.txt jest jak najbardziej poprawny. Miał ktoś podobny problem?

 

U mnie obraz raczej ok, ale problem z dźwiękiem. To co nagrał mikrofon przypomina odgłos licznika Geigera w Czarnobylu. Ale wiało, czyżby to było przyczyną?

witaj

hmm w instrukcji jest tak napisane

2. Ustawianie czasu.

Na dysku dołączonym do zestawu znajduje się plik o nazwie time_setup. Należy

skopiować ten plik na kartę aktualnie używana w MD80.

Uwaga:

- utwórz plik tekstowy TAG.TXT lub skopiuj go z pliku time_setup znajdujacego się na

płycie CD bezpośrednio na aktualnie używaną kartę

- otwórz plik TAG.TXT i wpisz datę dokładnie według instrukcji, np.:

[date] 2011/01/01

12:00:00

wszystko pisane od nowej linii (oczywiście należy wpisać aktualne dane czasowe).

Po odłączeniu kamerki od połączenia usb, należy kamerę wyłączyć przyciskiem POWER,

a następnie ponownie włączyć o wcześniej ustalonej (zapisanej w pliku TAG.TXT)

godzinie i dacie.

Po włączeniu urządzenie sprawdzi i zanalizuje plik tekstowy i według niego ustawi

czas. Plik zostaje automatycznie skasowany. Czynność należy powtórzyć za każdym

razem gdy chcemy zmienić godzinę lub datę.

Ja osobiscie jeszcze się nie spotkałem z takim problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testu przymocowałem kamerkę do golenia amora. No i oglądam to co nagrałem i widzę, że obraz delikatnie faluje. To normalne? Ciekawe czy falowanie wystąpi gdy przymocuję kamerkę do kasku.

Będzie falować, u mnie udało się zmniejszyć po tym jak kamerę wraz z uchwytem mocno przykleiłem a raczej obwiązałem taśmą izolacyjną , druga sprawa ja mam pseudo amor który w ogóle się nie ugina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pan ładuje kamerkę , przez kabel USB podpina pan do komputera ? a można podłączyć do normalnego gniazdka ?

ładowałem prze usb i przez normalne gniazdko,ale praktyczniejsze wydaje mi się ładowanie przez usb bo jestem w stanie kontrolować czas ładownia i w razie czego zareagować. A jak podłączałem do gniazdka to zostawiałem ją i niech się dzieje co chce.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie wkurza w tej kamerce jak do tej pory to mikrofon: czasami słychać "pierdzenie". Ale to chyba przez wiatr.

no niestety pierdzenie przeszkadza ale nawet w kamerach tkich jak gopro też występuje pierdzenie więc nie ma co narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przymocowałem kamerkę do kasku i... problem icznika Geigera znknął :) Wygląda na to, że to "pierdzenie" ma związek z amortyzajcą. Gdy są drgania - jest pierdzenie. Gdy całość była przymocowana do kasku i amortyzowana w ten sposób - cisza. Jedynie wtedy, gdy wjechałem na jakiś dziurawy asfalt to zaczynało pierdzieć. A tak to elegancko, obraz nie faluje, nawet wiatr nagrał się ładnie (a był to kokretny wmordewind).

Edytowane przez kosmonauta80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też zdarzyło się tak, że w pewnym momencie kamerka się wyłączyła? Albo nagrywa, stop i dalej nagrywa gdy już trochę przejechałem... :evil:

Co jakiś czas albo się wyłączała, zawieszała, nie dawała oznak życia. Dlatego warto mieć ze sobą choćby spinacz, resecik i nagrywamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...