Skocz do zawartości

[czołówka] Tania czołówka z Biedronki - warto?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak taki Chińczyk lutuje tych kabli kilka setek dziennie za jakieś grosze to raczej nic dziwnego, że rozrzut jakościowy jest spory. Za to duży + , że drivery są mocno uniwersalne i dosyć tolerancyjne co do napięcia wejściowego. Ostatnio zrobiłem sobie tylną lampę z jakiejś innej czołówki. Spaloną diodę białą wywaliłem tak samo driver, zostawiłem oryginalną optykę i koszyk na baterie. Sterownik przeszczepiłem z jakieś chińskiej (a jakże :) )lampki przedniej, oryginalnie zasilany z 6v i napędzający 5 białych ledów. Diody wywaliłem dałem grubsze przewody i czerwoną diodę 1W, zasiliłem z 3v, wszystko fajnie hula, widać mnie z daleka. A najlepsze, że wygląda jak ze śmietnika i nikt raczej się nie skusi na to cudo techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że mi także zaczęło coś latać w środku rozebrałem to cudo chińskiej myśli technicznej i zapłakałem tragicznie nad tym co zobaczyłem.Zdjęcie poglądowe https://lh4.googleus...M_1236.JPG Dioda na zdjęciu ma już nowe kable. Fabryczne były tak cienkie, że uszkodziły się przy rozbieraniu latarki. Przyczyną stukania była osłonka "A", nie mam pojęcia jaka jest jej rola, wywaliłem ją.Star został "przyklejony" do obudowy "B" pastą sylikonową, w dodatku nie pokrywała całej powierzchni styku. Koniecznie trzeba przykręcić radiator śrubkami lub użyć kleju termoprzewodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że przy serwisowaniu roweru, bym sobie doświetlał np w piwnicy. A na rybach to włączał np przy zmianie przynęty lub o ile by dała radę to doświetlał tam gdzie rzucam.

Ciekawe czy da radę...

 

Do samej jazdy na rowerze na kask kupię coś z Magicshine mj-872 lub mj-858, albo Mactronic Noise 500lm.

Ale to po nowym roku.

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

da radę, można brac śmiało.

Ja swojego czasu z podobną czołówką ergizera po jaskiniach się włóczyłem. Nie można było porównac jej do wyrobów Petzl (Tikka czy Tikkina) jakie mieli koledzy, ale jak niechcący nadepnąłem ją po ciemku to też nie płakałem tak długo jak kumpel któremu spadła do jaskini i tyle ją widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem :D niby na necie pisali, że ciężko otworzyć pokrywkę od baterii a rękami normalnie otworzyłem, albo sztuka taka mi się trafiła łatwiej otwieralna. Świeci całkiem ok i jak na moje potrzeby co wyżej pisałem myślę, że wystarczy :)

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@zackass1, dzięki za pomiar ...

Dzięki tobie dziś popełniłem szaleństwo ... jak się okazało miałem moduł z XM-L T6 na tej samej średnicy bez wymiany drivera wymieniłem stara ...

Na pierwszy rzut oka świeci jaśniej ;D.

Wiem wiem że to przesada w latarce ze stonki ale co tam ... pokombinuje jeszcze z driverem i zmodernizuje zasilanie na jakieś Li-jon ... :).

 

Puki co na jutro postaram się o zdjęcie porównawcze oryginału z moją ... mam nadzieje że moje oko mnie nie myli :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko chwile aby porównać oryginał oraz modyfikacje ...

 

https://www.dropbox.com/s/cileukyuoa5nlve/czolowka_modyfikacja1.jpg

 

Po lewej oryginał po prawej XM-L różnica w barwie i moim zdaniem wyraźnie jaśniej na XM-L`u ...

Teraz to sam jestem ciekaw jak będzie wyglądała róznica po pełnej modyfikacji ;D.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...