Skocz do zawartości

[czołówka] Tania czołówka z Biedronki - warto?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś w Biedronce czołówkę za 19.99 :laugh:

Dość sceptycznie podchodziłem do takiego sprzętu bo osobiście używam od lat czołówki Petzla jeszcze z ery żarówek i generalnie wolę markowy sprzęt ale muszę przyznać że świeci całkiem okej.

Dorzucam parę fotek, jedna z "zoomem" przekręconym na świecenie w punkt, w odległości ok. 40m od miejsca z którego pstrykałem, pozostałe dwie oświetlają drogę przede mną.

Latarkę kupiłem dla taty, do użytku domowego, ale zastanawiam się czy nie wziąć podobnej na rower. Z tego co się dowiedziałem to jazda z czołówką jest zabroniona naszym prawem ale w razie czego mam na kierownicy Cateya EL-320 który fajnie świeci ale jako mocna lampka pozycyjna....

Jak wygląda sprawa z gwarancją w Biedronce, nie robią problemów z ewentualnym zwrotem jak w Lidlu?

W sumie kasa za tą latarkę jest śmieszna ale zawsze to 20zł mniej do wydania na coś lepszego na diodzie CREE.

https://picasaweb.google.com/105631050336727173633/LatarkaBiedronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat użytkuję 2 czołówki Petzl Myo XP, które kiedyś kosztowały grubo ponad 300 PLN i na tamte czasy były cudem techniki. Świecą bardzo przyjemnie, korzystam z nich głównie na szlakach górskich.

Przypadkowo napatoczyłem się na czołówkę w Biedronce. Zaciekawiła mnie niska cena i informacja o mocnej diodzie LED 3W. Od razu przez myśl przeszła mi dioda Cree, mocniejsza od Luxeona z mojego Petzla. Później chwila wahania, bo jakoś tak tanio i że to pewnie jakiś chińczyk. Mimo wszystko wziąłem jedną na próbę - przyda się do samochodu.

 

W domu porównałem z Myo XP. Szczerze... zdębiałem! Snop światła z biedronkowej czołówki bije na głowę mojego Petzla! W trybie rozproszonym Petzl lekko rozświetla okolicę, przy biedronce robi się widno. Zoom Petzla przy świeceniu na ścianę odległą o 20 metrów daje delikatną białą poświatę, a biedronka tworzy wielką plamę mocnego światła o kwadratowym boku 2,5m x 2,5m. Różnica jest kolosalna!

 

Do budowy też trudno się przyczepić. Wszystko jest solidnie spasowane, nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Plastik sprawia wrażenie bardzo solidnego, nie widzę różnicy w stosunku do Petzla. Guma osłaniająca pojemnik z bateriami również niczego sobie. Paski na głowę zdecydowanie lepiej wyglądają od tych z czołówek z allegro z 50-diodami i 10 trybami świecenia. :-) Po głębokiej analizie zauważyłem jednak, że najsłabszym elementem jest soczewka skupiająca/rozpraszająca światło. Jest wyraźnie matowa, widać też jakieś skazy. Nie przeszkadza to jednak w znakomitym świeceniu.

 

Po godzinie zabawy pobiegłem do biedronki po kolejne czołówki. Kupiłem ostatnie 3 sztuki. Obdaruję nimi rodzinę. :) Oczywiście porównałem w domu ich jakość i potwierdzam, że soczewka to najsłabszy element. Każda ma inne skazy, jest inaczej mętna i minimalnie inaczej świeci. Ale i tak każda świeci nieporównywalnie lepiej od Petzl Myo XP.

 

A, jeszcze jedno. Miałem też w domu tradycyjną czołówkę z allegro z 25 diodami led. No musiałbym chyba ze 20 takich zaświecić, żeby dały tyle światła ile jedna biedronka. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ich sporo, ale nie wiem, czy nie będzie zmiany asortymentu.

Nie wiedziałem że takie akcje robią, ale w jednej którą rano odwiedziłem potwierdziło się. Na szczęście w większej Biedronce było jeszcze kilka, tam nie zmieniają asortymentu, mam drugą i zastanawiałem się czy nie wziąć więcej :laugh: Może jutro kupię dla kogoś znajomego jak by jeszcze były.

 

Ja powiem tak, mam w rowerze Cateye EL-320, za którą ponad stówę dałem i owszem, świeci po znakach i puszkach mocno, tutaj duży plus ale drogi zaraz przed rowerem nie oświetla rewelacyjnie, może w zupełnych ciemnościach tak ale przy słabym oświetleniu ulicznym już jest lipa i nie wiem czemu dziur nie widać, taki absurd.

 

Ta z Biedronki doświetla świetnie. Minus jaki dziś dorzucam to włącznik, w mojej drugiej którą kupiłem od początku działa gorzej niż w poprzedniej, nie zawsze 1klik = zmiana trybu, czasem trzeba więcej razy wcisnąć przycisk. Pewnie to ten egzemplarz taki ale jak dla mnie to sygnał że kiedyś może to paść, w sumie już wiele włączników w tanich lampkach widziałem rozsypanych więc nie dziwi mnie to.

 

Inna sprawa że tego nie włącza się kto wie jak często, tylko raz dziennie wyjeżdżając na rower :)

 

Co do Petzla, to nawet myślałem ostatnio czy nie wziąć czołówki od nich, ale w okolicach setki pewnie biedronkowej bym nie przebił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytniu tych komentarzy zdecydowalem, ze sprobuje szczescia. Poszedlem dzisiaj do pobliskiej biedry i jeszcze byly 4 sztuki. Wybralem dwie z najmniej metnymi soczewkami.

 

coz moge powiedziec.. jak za 20zl to rzeczywiscie dobry sprzet. taktycznego chinczyka nie przebije, ale do robot przy samochodze czy awaryjna rowerowa bedzie ok. swieci podobnie jak moj chinczyk na slabszym trybie, ale ma troche szerszy kat swiecenia przy minimalnym zoomie. jedna zostawie sobie, a druga moze bratu sprezentuje na dojazdy do pracy na nocna zmiane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem dziś z czołówką wieczorem, na pewno na głowie sprawdza się lepiej niż na kierownicy, pomimo tego że zgodnie z naszymi przepisami z czołówką jeździć nie można. Oświetla drogę na kilka metrów przed rowerem, dość jasnym światłem które przebija to z lamp sodowych na jezdni, także dziurę zobaczymy. Szału nie ma ale jak za te pieniądze to warto, myślę że lepszej lampki do roweru za 20zł się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Biedronce są podobne akcje jak w Lidlu ale nie mieli w tym roku nic z odzieży lecz były akcesoria jak:pompki z dwoma zaworami,liczniki,bidony,oświetlenie przód i tył,linki zabezpieczające ale to akurat lipa bo rozpadła mi się w dłoniach :P i to wszystko nie przekroczyło granicy 15 zł za sztukę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie biedronki, to ja już u nich zakupiłem komplet śrubokrętów (ok 20 elementów) ze stali Cr-V za ok 20 zł. Do tego za jakieś 15 zł podręczny komplet - śrubokręt i ze 40 końcówek, też ze stali Cr-V. Wszystko jest ok, końcówki nie szczerbią się. Robi je jakiś producent o nazwie - Comparator. Aktualnie w biedrze jest taki komplet śrubokrętów tej firmy właśnie za 20 zł, jak ktoś potrzebuje, to od siebie polecam, bo za podobne narzędzia w np Castoramie trzeba zapłacić 2-3 x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem znajomi kupili sobie po jednej, mi było szkoda kasy :P Jak tylko zobaczyłem jak to świeci to czekałem aż będą znowu i zakupiłem 4 sztuki :D Planuję troszkę je przerobić i zrobić sobie oświetlenie nocne zasilane akumulatorami 18650 z baterii od laptopa :D Może porobię kilka zdjęć z montażu i się nimi podzielę na forum jeśli ktoś chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile trzymają bo nie sprawdzałem ale ze 3-4 godziny na aku AAA 700mAh.

Z kaskiem mam problem bo mi zjeżdża więc używam jej tylko z czapką ale pewnie z jakimś patentem da się zamontować stabilnie.

Kolega dziś kupił, wypakował i na wstępie oderwana (niezamocowana) soczewka. Mam nadzieję że wymienią mu bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tą czołówkę z poprzedniej promocji w biedronce i jak za ta cenę to mistrzostwo . Montuję ją na kasku za pomocą jednej opaski samozaciskowej (20cm) , cały montaż trwa kilkanaście sekund i trzyma się bardzo pewnie .

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/Z4hdnHfter63IrzY2odC16yTrITMEGTMUeIUR0-_d7E?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/emTcXfkjUhliixj-DbPIRqyTrITMEGTMUeIUR0-_d7E?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...