Skocz do zawartości

[rower] Kelly's Magic 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Heh, trochę mnie panowie ta sztyca dobiła. Chciałem właśnie kupić coś innego ale jak tu znaleźć 30,4 :-/

Lubię mieć siodło pod lekkim kątem w dół (przód), ale na sztycy ritcheya po jakimś czasie jak siądę trochę na tył, to mi dziób idzie do góry i trzeba stawać i poprawiać..No jakbym tej śruby nie przykręcił to tak mam..

 

Ma ktoś pomysł na coś innego? Dobrego, lekkiego i dostępnego zarazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drobna :D korekta masy w moim Magicu. Dziś w miejscu tarcz Deore pojawiły się nówki XTR SM-RT97. Z przodu 180 (163 g), z tyłu 160 mm (136 g). Masa w dół o "całe" 53g :) Wrażenia estetyczne - bezcenne :) Wymieniłem też zajechane klocki, które były od początku z całym zestawem Deore 535 na nowe również sygnowane XTR. Różnica taka, że poprzednie okładziny były doklejone do stalowych płytek, w tych nowych płytki są aluminiowe.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was wszystkich :) fajny temat rozkręciliście :) też śmigam na Kelly's Magic (model z 06r.) i nie ma żadnych więkrzysz zastrzezeń do tego roweru. a nie jedna jest co mnie wkurzało od samego początku a ianowicie hamulce Vbrake o matko co były katastrofalne ale juz ostały wymienione jak masa innych rzeczy :P moja przebudowa Kelly'sa ide dalej i teram mam zamiar wymienic w nim fele :D (obręcze) może cos polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak moja furka prezentuje się po zmianach na 2009 rok (choć to pewnie jeszcze nie koniec zmian :P )

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3bf08436e6e3634a.html

 

w stosunku do rozpiski zmienione zostały wspomniane już tarcze a ostatnio zaciski kół na dartmoor. nie ważyłem ich jeszcze. kumpel odchudził mi także topcapa :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jeden z najładniejszych Magic'ów jakie widziałem

 

 

ja w swoim zmieniłem rame na Mystery i podarowałem siostrze, ale mam do tej pory sentyment do marki Kelly's, a w szczególności modelu Magic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Tak jak obiecałem w poście powyżej... oto kolejna odsłona mojego Magica! :)

 

Zmiany na 2010 rok:

 

- przednia przerzutka Shimano Deore XT FD-M771,

- korba Shimano Deore XT FC-M770 175mm,

- łańcuch Shimano HG-93 (wymiana na nowy),

- neopren Author CS Protector,

- przerzutka tylna Shimano XTR RD-M970 SGS

 

Do wymiany pozostaje jeszcze kaseta, tak jak wcześniej będzie to 11-32T lub 11-34T XT.

 

Pozdrawiam :)

post-107743-1271098861,94_thumb.jpg

Edytowane przez Lumac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Patryke, pancerz można by skrócić ;) konstruktywna krytyka zawsze mile widziana B)

W kolejności na wymianę czekają jeszcze koła i hamulce, chociaż te ostatnie bez jakiegoś mega ciśnienia. Niby to tylko Deore ale spisują się bardzo dobrze w połączeniu z tarczami XTR. Koła z kolei mam już upatrzone na bikestacji (1610 g) ale to temat raczej na przyszły rok. Na kołach właśnie będzie największy zysk wagowy.

Lada moment minie 4 lata od chwili gdy kupiłem mojego Magica, przez 4 lata ewoluował do obecnej postaci. W sumie z tego co wtedy kupiłem została jedynie rama i stery. Ramka nadal spisuje się świetnie i nie mam zamiaru jej zmieniać (wbrew obiegowej opinii o lichej jakości ram Kellys'a) ;) Myślę że naprawdę udało mi się stworzyć ciekawy projekt, który może nie powala na kolana niską wagą ale na bank jest solidny i niezawodny. W dodatku kolorystycznie chyba też to wszystko do siebie pasuje i cieszy oko :)

Edytowane przez Lumac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na żywo prezentuje się super, widać że zadbany. Wkońcu to magic :]

A mój magic waży chyba ponad 14 kg... wiekszość części jest od nowości i spisuje się całkiem nieźle :) ciekawe ile będę musiał czekać, aż mój będzie tak wyglądał :)

Edytowane przez Arek03170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo prezentuje się super, widać że zadbany. Wkońcu to magic :]

A mój magic waży chyba ponad 14 kg... wiekszość części jest od nowości i spisuje się całkiem nieźle :P ciekawe ile będę musiał czekać, aż mój będzie tak wyglądał :D

Dzięki, cieszę się że się podoba :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miło to słyszeć, dzięki dzięki :)

Dziś dotarły do mnie nowe pedały, shimanowskie pd-m540. Waga pokazała 348 g więc trafiły mi się całkiem lekkie.

Magic dostał też nowy licznik, od dzisiaj kilometry nabijam na Sigmie 1609 :) Poprzednia Sigma 1106 zaliczyła w zeszłym roku glebę i odmówiła współpracy :D

 

W tym roku to już koniec zmian, chyba i tak sporo tego było. Teraz można się skupić już tylko na śmiganiu i tłuczeniu kolejnych kilometrów :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

przyszła kolej też na mojego magica :] W te wakacje zmieniłem w nim koła hamulce manetki i suport, rozebrałem na części, chodzi prawie jak nowy. Wkońcu zaczyna nabierać wymarzonej postaci :]

hamulce na Formula oro k18

koła na mavic crossride

manetki na shimano deore

suport shimano

http://picasaweb.google.pl/117232036601838703891/Magic02#

zdjecie,600,129460,magic.jpg

zdjecie,600,129472,magic.jpg

zdjecie,600,129470,magic.jpg

zdjecie,600,129467,magic.jpg

 

jest jeszcze kilka elementów, na których mógłbym duzo zyskać, głownie korba i amortyzator. Na tą chwilę waży 13 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zapraszam do mojej galerii, jest tam zdjęcie mojego Magica w wersji na 2012 rok :) Niestety sezon rozpocząłem bardzo pechowo - złamaniem obojczyka. Na szczęście sprzęcior cały :)

Edytowane przez Lumac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...