Skocz do zawartości

[rower] Kelly's Magic 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Kupiłem mojego Magica 2006 już w kwietniu (za 2430 zł czyli 10% taniej) i do września zrobiłem na nim blisko 2000 km. Zdjęcie mojej "Niuni" ;) zamieściłem na bikefoto.pl:

http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/17247/

Nie żałuję ani złotówki, którą wydałem na ten rower - spisuje się świetnie i wbrew obigowym opiniom o kellysach mogę z czystym sumieniem polecić ten rower każdemu. Oczywiście nie jest pozbawiony drobnych wad ale w porównaniu z frajda którą mam śmigając na nim są one niezauważalne (raz posypało się łożysko w standardowo montowanych pedałach, dwa razy pękła mi sprężyna w tylnym hamulcu).

 

Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie zamontowane w Magicu dualcontrol'e. Nie wyobrażam już sobie powrotu do innego sposobu zmiany przełozeń. Dualcontrol jest poprostu najbardziej intuicyjny ze wszystkich na jakich do tej pory miałem okazje jeździć.

 

Jeśli chodzi o plany na przyszły rok to szykuje się kilka powaznych zmian w konfiguracji mojego Magica. Chciałbym wymienić amortyzator na bomberka mx comp eta 2006 oraz zmienic hamulce na tarczowe LX-y oczywiście też z manetkami dualcontrol. Zmiana hamulców pociągnie też za sobą zmianę kół (będą to prawdopodobnie kółka na obreczach mavic xm317 disc i piastach deore). Zobaczymy ile z tych założeń uda się zrealizować :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam :P

 

Oto kilka fotek mojego Magica po zmianach w 2007 roku:

 

http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/23135/

http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/23141/

http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/23142/

 

Ermac: postaram się dzisiaj zmierzyć mojego magica jeśli jeszcze tego potrzebujesz :D mam ramke 19,5

 

Wie ktoś co się stało, że po przerwach technicznych jakiś czas temu z forum poginęła masa postów a nieraz całe tematy? Tak było w przypadku drugiego tematu dotyczącego magica 2006.

 

Pozdrower :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie sie prezentuje rowerek z tymi tarczówkami ;) pewnie deore 535? :rolleyes: dokladnie to samo dostrzegłem, zginął moj temacik z testem Magica 06'. :[ :[ :D :D napisz co dokładnie zmieniłeś ;) na zdjęciu widac własnie te tarczówki, spd-y i obręcze kółek. a korba została :D pozdrówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na stronie kelly's jest przedstawiona większość geometri ramy roweru.

Widziałem również na jakimś (chyba) blogu informacje, właśnie związane z przedstawionym wyżej rysunkiem (trzeba googlować i szukać, bo nie pamiętam adresu strony, ani frazy jaką wpisywałem w wyszukiwarce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello ;)

 

Pod pierwszym ze zdjęć na bikefoto.pl jest trochę napisane o zmianach, które zrobiłem w moim magicu :) Zapraszam tez do głosowania B)

 

Zmiany w 2007:

 

- Koła: z Kbix WMX na Shimano WH-M505 (Deore 2007 disc)

- Hamulce: z v-ek Tektro+Deore DC na tarczówki Deore BR-M535

- Sztyca: z Ritchey Logic 30,4 na Ritchey Comp 30,9

- Siodło: z Kbix Ultraform na Velo VL-1133U Carbon

- Zacisk sztycy: ze standardowego w magicach na Kolloy 31,9 (na śrubę)

- Przerzutka tył: z LX na XT

- Koszyk na bidon :) z Tacx Basic na Tacx Tao

 

Zmiany w 2006:

 

- Chwyty: ze standardowych na Ritchey WCS

- dodane rogi Ritchey WCS

- Pedały: ze standardowych platform na SPD PD-M520

- dodany licznik Sigma 1106

 

To chyba wszystko jak do tej pory :)

 

Na wymianę czekają jeszcze:

 

- amortyzator (tu brawdopodobnie bomber)

- korba (LX a jak się uda moze i XT ^_^ )

- kaseta z łańcuchem (tu na pewno będzie komplet XT)

- opony (na pewno przód: Nobby Nic, tył: Racing Ralph)

 

Po tych zmianach, które ze względu na spore koszty rozciągną się pewnie jeszcze na 2008 rok, rowerek wreszcie będzie skończony :)

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pulse :)

 

Siodełko jest twarde i wymaga przyzwyczajenia ale po kilku dłuzszych wypadach jest super. Dzięki rozcięciu po środku fajnie pracuje co trochę łagodzi tę twardość a dodatkowo wentylacja lepsza :angry2:. Ma długi wąski przód co daje dużą swobodę w czesie długotrwałego kręcenia (żadnych odparzeń, otarć itp.) No i lżejsze od poprzedniego.

 

Dotychczasowe modyfikacje to wydatek rzędu 1400 zł (już po odliczeniu kasy jaka się zwróciła za sprzedane części z podstawowej wersji Magica). Do tego wypadałoby doliczyć cenę butów spd bo ich kupno oczywiście wiąże się z kupnem pedałów spd :]

 

A o zmianach które jeszcze przede mną pisałem w poprzednim poscie :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Właśnie stoje przed wymianą korby w moim Magicu. :) zdecydowałem sie na fc-m 540 z tej oto aukcji allegro :

http://allegro.pl/item201432163_korby_deor...ink_149pln.html

lecz nie jestem pewien jaki suport wybrać do tej korby. sprzedawca na allegro proponuje zgodnie z zaleceniami producenta zakup od razu suportu BB-ES 30 wraz z korbą , w rozmiarze 68-133 . i Mam pytanie do użytkownikow Magica :D

1. Jaka jest długość mufy w Kellysie Magicu?

2. Czy ten suport o wymiarach 68-133 podany na aukcji allegro jest odpowiedni do zamontowania w mojej korbie?

3. Czy ewentualnie po zamontowaniu zachowam dobrą linię łancucha?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :blink:)

 

Posiadacze Magiców ;) prosze powiedzcie mi ile wynosi szerokość mufy w modelu z 2006 r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem te wasze Magic'i :P suport 68 - ok ale * 133 ?? :D suport do tej korby powinien być 68*113, a nie 133. 20mm dłuższy suport wogóle tu nie wpasuje...

A korba dobra jest :) Sam taką mam i jest w sam raz - nie za droga, nie za cięzka i całkiem ładna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korba już zmieniona na nowego LX-a, łańcuch na XT - foto wkrótce :D

 

Przy okazji zważyłem tą nową jak i poprzednia korbę:

- kompletny LX = 922 g (na aukcji podawali 927 więc miłe zaskoczenie :) )

- suntour xcm314 + suport shimano = ...1337 g (!)

 

Różnica 415 g jest naprawdę zauważalna. Sama korba chodzi fantastycznie i jest bardzo sztywna.

Polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko! Dziś przyszła kolej na wymianę kasety :)

Na miejscu srama PG-950 11-34 od dziś tryka shimanowska XT 11-32.

Stary sram, który był od początku w moim Magicu waży 448 g, nowy XT tylko 259 g.

Właśnie wybieram się kontrolnie pośmigać :)

 

Pozdrawiam.

 

No to jeszcze link do fotki:

 

http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/24635/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumac mam pytanie:

Czy jak skręcasz maksymalnie w prawo kierownicą to obija ci o ramę to niebieskie z manetki do blokowania widelca? Bo ja zaliczyłem glebę i kierownica konkretnie obiła mi ramę - taki srebrny punkt 0.5cmx0.5cm :D I zastanawiam się czy tylko u mnie jest to źle obliczone, że kierownica nie może sie przekręcić czy tak jest seryjnie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

No faktycznie w zeszłym roku miałem taką glebę i trochę to pokrętło od lockout-u obiło mi ramę (2x2 mm gdzieś). Ale aby tak się stało trzeba skręcić kiere o ponad 90 st. co zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Siemanko wszystkim po długiej przerwie :P

Pół roku juz tutaj nikt nic nie napisał więc postanowiłem przerwac milczenie ;P Jak tam Wasze Magiki panowie? Jakies zmiany na nadchodzący sezon?

Mój sprzęcik już prawie prawie gotowy. Ostatnio dostał nowe oponki (Schwalbe NN '08 na przód i RR '08 na tył). Za jakieś 2-3 tygodnie w miejsce wysłużonego amora J2 pojawi się nowiutka Reba SL i zacznie się śmiganie :excl:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nowy sezon zacznie się w okolicach marca. na razie dojeżdżam stary sprzęt. w marcu rowerek dostanie:

-korbe LX H2

-kaseta suntour

-łańcuch LX x2

-przerzutkę (na razie jeszcze nie kupiłem, jak nie zdążę znaleźć nic konkretnego to będzie to alivio 05:D)

-spd

no i jak zwykle nowe okablowanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj magic na ten sezon dostanie:

-blacka 04

-korbe LX H2

-kasete LX

-lancuch LX

-kola (mavic317,LX,DT Competition)

-chwyty boplighta

-rydrauliki LX z DC

-jakies rogi jeszcze musze kupic(wcs albo boplight)

 

juz sie nie moge doczekac jak zrobi sie cieplo:D jami jami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Koła to shimanowskie wh-m505 centerlock czyli grupa deore. Ciężkie są niemiłosiernie (z taśmami na obwodzie - tył: 1166 g, przód: 984 g) ale po zimowym przeglądzie polegającym na rozłożeniu na częsci pierwsze piast w obu kołach, dokładnym wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystkiego na nowo toczą się bardzo dobrze i spokojnie ten sezon jeszcze przejeżdzą. Zdarłem jedynie srebrno-czerwone naklejki z napisem Shimano i strzałkami jakimiś bo mi wizualnie do reszty nie pasowało ;P

 

W chwili obecnej cały bike waży 11,9 kg. W tym roku wymienione bedą jeszcze dętki, tarcze, kiera, rogi i mostek więc pewnie uda się zejść do 11,6 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...