Skocz do zawartości

[trasy] czyli co nowego w Puszczy Wkrzańskiej


anarchy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

to jak z na niebieskim do Dębów Bogusława X (vel: Zwalone Dęby) - jest tam zaraz przed przejazdem przez wycinkę z kablami średniego napięcia taki mały parów do przejechania w poprzek - nie na darmo zwiemy go "Dzięciołem" :)

Co do Orła - jedyny plus ujemny to fakt, że tam piachu od cholery i chyba miękkie lądowanie miałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak z na niebieskim do Dębów Bogusława X (vel: Zwalone Dęby) - jest tam zaraz przed przejazdem przez wycinkę z kablami średniego napięcia taki mały parów do przejechania w poprzek - nie na darmo zwiemy go "Dzięciołem" :)

 

 

To tam gdzie zawisłem na chwilę jak śmigalismy z Areckim? Pamiętam lekki podjazd, polana jakaś po lewej(?) i między krzakami drop do prawej...odliczam dni i dołączę na kilka przejazdów!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest!  :thumbsup:  Będę od 26. Czerwca do prawdopodobnie 5-7 Lipca...uprzejmie proszę o grono kompanów do jazdy tudzież rozsądną pogodę i brak awarii ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

No dobra, jak rzekł onegdaj Gomułka "jeszcze wczoraj staliśmy nad przepaścią ale zrobiliśmy krok do przodu"
Coś muszę ruszyc tyłek bo inaczej się nie zmuszę.
No to ruszamy, na początek goła, śliczna, perfekcyjna.. mapa Wkrzańskiej. Samą mapę można ściagnąc z mojej picasy lub podac na prywatnym maila to podeślę. Potem porobic własne ciekawe ścieżki i odesłac, ja wrzucam wszystko razem do tego opis itd 
Zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu"
Pierwsze ścieżki (te popularne) jak nie padnę -wrzucę dziś wieczorem.
Puszcza%2520Wkrza%25C5%2584ska%25201%253
a tu link: https://picasaweb.google.com/117547601064736857011/SzczecinIOkoliceSzlakiSciezkiPoszukiwania#5881241043333882162
(
mapa jest spora)



MAPA - pierwsze podejście :)

Puszcza%2520Wkrza%25C5%2584ska_05.22.pdf
link do ściągnięcia: https://picasaweb.google.com/117547601064736857011/SzczecinIOkoliceSzlakiSciezkiPoszukiwania#5881262747254496994


Kilka uwag:
- kolor tras przypadkowy, aczkolwiek nawiązuje do koloru jaki choc częściowo występuje na trasie,
- kilku tras znanych mi nie pokazywałem (jak np trasa "za Głębokim do Bartoszewa") - albo osobiście uważane za mało interesujące, albo nie będące fragmentem większej pętli (jak np zjazd z Quinstropa)
- poszczególne trasy dla uczytelnienia (lub odelżenia mapy i przekazu) powycinałem i będę wstawiał poniżej z opisem

Trasy:
 - klasyk klasyków - kolor niebieski - pętla przez Zwalone Dęby i Wąwozy, w kierunku  takim jak piszę - trudniejsza fizycznie i ciekawsza technicznie, w stronę drugą prostsza.
Z Polany Harcerskiej trzymamy się szlaku niebieskiego, a od Zwalonych Dębów w górę drogi szlakiem czerwonym by znów na koniec wskoczyc na niebieski. Najbardziej klasyczny zjazd to "techniczny" szlakiem niebieskim od Polany Harcerskiej do Polany Sportowej. Uwaga- na tym odcinku ostatnio leży trochę więcej drzew i łatwo zostawic kask na trasie.
Ciekawostka - jeśli ktoś chce "powiczyc/powtórzyc" Wielki Wąwóz to po przejechaniu, zaraz przed zjazdem do Małego Wąwozu (w prawo, w dół) jest ścieżka w lewo do góry - wyprowadza z powrotem przed wjazdem do Wąwozów.
  - klasyk poszerzony - czyli trasa policka - na mapie - niebieski i czerwony. Zaczynamy jak poprzednio (Harcerska, Dęby) a potem w dół czerwonym. Świetna traska, na odcinku - po przecięciu asfaltu - zjazd (uwaga w dolnej części), a potem genialny trawers aż do przejazdu pod wiaduktem. Powrót asfaltem do Przesącina, potem w samej wisoce trzymamy się cały czas prawej strony aż do wjazdu w pola, w polach DRUGA w prawo (w kierunku nadajnika w lesie), potem trafiamy na szlak zielony, po dotarciu do bruku skręcamy w lewo w kierunku Wąwozów

Pozostałe trasy na "wycinkach"...

 


"Patyki-patyki"

patyki-patyki.jpg
link:https://picasaweb.google.com/117547601064736857011/SzczecinIOkoliceSzlakiSciezkiPoszukiwania#5881263008496661250

"patyki - patyki" - na mapie żółty, oficjalnie szlaki żółty plus czarny. Nazwa "na cześc" wielkiej wycinki kilka lat temu i wielkiego bałaganu jaki tam znaleźliśmy. 
Zacząc można niebieskim od Polany Harcerskiej lub jako "dobitka" zjeżdżając z Wąwozów.
uwagi:
na odcinku od prawej strony do przecięcia z niebieskim stromy i nie dla każdej "damy" :)
pierwszy wykrzyknik na mapie - szlak żółty zamalowany na drzewie (ale nie zwracamy na to uwagi)
dwa wykrzykniki na mapie - wjeżdżając w las po małej polanie skręcamy w pewnym momencie ostro w prawo w czarny szlak (łatwo przegapic)
I jeszcze jedno - po przejechaniu przez Pilchowo zjazd w pola w grząski piach :)

 

 


 



"za koniami" :)

za%2520koniami.jpg
nazwa tak głupia, że aż śmieszna ale dokładnie opisuje o co tu chodzi :) w sumie traktowana jako "końcówka trasy" albo wracając z Polic albo Wąwozów.
Nie prowadzi żadnym szlakiem oficjalnym.
Po wyjechaniu z Wąwozów (od strony Dębów) wracając krótkim odcinkiem zielonym skręcamy w lewo na Gubałówkę, jej lewą stroną prowadzi ciekawy wąski podjazd, potem w dół do OSOWA i dalej w dół mijając Kościół po prawej skręcamy w lewo (cały czas asfalty). Następnie w prawo, a potem od razu pierwsza w lewo. Trzymamy się drogi aż zacznie pod koniec delikatnie skręcac w lewo, na wprost okaże się stadnina, wjeżdżamy na płyty betonowe (wzdłuż wybiegów) i "za koniami" ostro w prawo w las :) Szybki techniczny odcinek, trzymamy się go skręcajac lekko w lewo, trawers nad parowem, potem przekraczamy wąwóz i zaraz za nim od razu w prawo - świetny szybki kawałek (choc nie stromy), spokojnie dojeżdżamy do ścieżki za basenem arkońskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O STARY!!!! Szacun!!! Tylko jak dla mnie to i tak "nic nie widzę"na tej mapie...chyba rajdy na orientację są nie dla mnie :-) Choć ostatnio mnie namawiano... Ja muszę sam najpierw pokonać trasę, aby później zapamiętać. Anarchy - zdzwonimy się jutro ws moich map z Garmina - nie wiem jak rozdzielić poszczególne treningi - najwyżej całą historię Ci zrzucę, ale to się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"rollercoaster" czyli objawienie 2012roku
rollercoaster%2521.jpg
link: https://picasaweb.google.com/117547601064736857011/SzczecinIOkoliceSzlakiSciezkiPoszukiwania#5881263014360821074

Nie znam nikogo komu nie cieszyła by się gębucha na końcu! Trasa odkryta "pod nosem" w zeszłym roku.
Na naszej mapie kolor zielony, na szlaku częściowo i bardzo krótko prowadząca szlakiem zielonym.
"Powrotna" jadąc z Wąwozów, Dębów, Gubałówki czy Polic. Nie zjeżdżamy niebieskim do Polany Harcerskiej ale trzymamy się szutru i wjeżdżamy na ulicę "Pod Urwiskiem" aż dotrzemy do głównej ulicy - Miodowej. Przecinamy asfalt, i jedziemy na wprost przez las lekko lawirując aż dojedziemy do przejazdu przez parów - miejsce o jakim pisał kolcichy - wypłukało rurę i piach - łatwo o orła! Po przedarciu się skręcamy od razu w prawo pod górę - to Piaskowa Baba - krótki i wredny podjazd. Teraz w dół w lewo aż dotrzemy do strumienia (wcześniej robimy szybki zygzak - w prawo i od razu w lewo). Za strumieniem w prawo trzymając się krawędzi wąwozu - piękny odcinek, na dnie wąwozu resztki po betonowym moście (10 lat temu jeszcze przejezdny). Teraz ostrożnie! Skręcamy w lewo pod górkę (zielony szlak) i trzymamy się go do pierwszego rollera ( wykrzyknik na mapie), po przejechaniu od razy skręcamy w prawo w dół i następnie w lewo (na drzewoe ktoś namalował strzałkę). Reszta jest prosta - ciśniemy ile się da aż do zjazdu do głównej ścieżki. Na wprost mamy niedawno oddane polany i "plecy" basenu arkońskiego.
UWAGA - zaleca się i uprasza aby Rollecoastera (szczególnie w części ostatniej) zjeżdżac w jednym kierunku! Podjazdy w stronę Polany Harcerskiej proponuję szlakiem zielonym.



Mapy polecam ściagnąc lub podeślę jak pisałem na maila, są bardzo szczegółowe co wyszło już w zeszłym roku gdy szukaliśmy nowych szlaków. Naturalnie proponuję wspólne objechanie odcinków, pogadanie przy mapie albo w przypadku tras nie oznakowanych delikatne pozaznaczanie sobie miejsc ważnych.
Piotrek- zrzucaj co masz i wysyłaj, oglądnę i zobaczę co się da z tym zrobic (z garmina nie korzystam więc teoretyzuję teraz).
Chciałbym jeszcze zaznaczyc miejsca ciekawe, warte przekopania, przejechania, ocenienia. Ale już nie dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no tak.. coraz mnie ludzi używa mapy, coraz mniej umie przenieść rzeczywistość na mapy i na odwrót, ech młodzieży
przez ednomodno sobie nie wypatrzysz ścieżki, nowego szlaku, ciekawej przecinki czy nie wskażesz istotnego miejsca (chyba, że czegoś nie wiem)

nic to, mapy wrzuciłem, temat naturalną śmiercią umrze lub nie

a ...na endomondo trzeba mieć " telefon w kosmos" a niektórym te wszystkie smartfony latają koło tyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe przesadzaj endo jest na kilka platform a telefon z GPSem to nie taki kosmos. Ja wcale młodzięńcem nie jestem a korzystanie z nowych technologii przychodzi mi z łatwościa :) Co do nowych ścieżek to totalny sponton mnie czasem ogarnia i sam szukam tych przycinek i ciekawych szlaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie przesadzam, raczej ubolewam nad zanikiem podstawowych umiejętności u ogółu społeczeństwa., lub niechęci do pochylenia się nad tematem.
W sumie jak każdy jeździ "na swoje dzikie i bez opamiętania" na cholerę te mapy były hahaha można było ta od początku pisać.
ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

k.. Stary, nie obraź się ale z mojej strony
- nie ten temat (zawsze możemy pogadać podczas jazdy)
- ja osobiście faszeruję się ziemniakami , makaronem czy lasagne, ewentualnie bułką z dżemem i kawą w zależności kiedy idę na rower :)
No ale ja się nie ścigam :)



jakie k.... snickersy?????
Chłopaki, jest setki stron o treningu, o dicie i ćwiczeniach pobocznych..
jakie snikcersy? Bóg Was opuścił? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ostatni off z mojej strony - dlatego warto poczytać "dobre artykuły", wejść na stronę szosowców, pogrzebać w literaturze (takiej "papierzanej")
Najgorsze co może być to podpytywanie "kogokolwiek" lub podglądanie "kolegi" na starcie. Każdy ma inny metabolizm, potrzebuje czego innego, w innym czasie i różnie reaguje na te same produkty, jest w innym wieku itd itd... Znam takich co zaczynają dzień od smażonej kiełbasy i takich co wsuwają miskę płatków zbożowych.
amen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...