Skocz do zawartości

Dyskusje ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

zgodnie z propozycją dara, zakładam wątek ogólny.

 

Pierwsze pytanie:

 

co to za rocznik ramy ?

1005225x.jpg

 

Patrząc na malowanie i brak BoostValve'a w Foxie stawiam na ~2009, ale ręki nie dam. Może znajdzie się jakiś szczęśliwy posiadacz i napisze akapit subiektywnych odczuć z jazdy (compression tune na 3 trochę mnie niepokoi, ale ponoć wszystkie amsy 100 tak mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Są są.

 

Ja tam jestem trochę w szoku. Weźmy hardtaile. Oferta na 2013 to 16 modeli 26" i 26 modeli 29".

Czyżby przyszłość rowerów MTB to wielkie koło ?

W 26 obcięli trochę modeli, szczególnie w seriach LTD i Reaction. Kolorystycznie ciekawie wolę jednak 2012. Sprzętowo jeszcze się nie przyglądałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dołączam do grupy z moim wysłużonym Cube Aim rocznik 2008.

 

Przez 4 lata była to praktycznie seria

 

obraz002minbn1.jpg

 

obraz007minae1.jpg

 

drobne zmiany na początku sezonu

 

img20120624135124.jpg

 

 

a po kilku tygodniowym opóźnieniu od kilku dni ujeżdżam takiego, prawie całkowicie przepoczwarzonego rumaka :

 

 

 

img0017or.jpg

img0015pr.jpg

 

 

Do wymiany pozostało siodełko, korba i parę dupereli ;)

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Również dołączam do fanów Cuba, ja jeżdżę Analogiem Disc 2011 na razie bez większych zmian tylko gripy i od tego sezonu platformy na spd (już się boję) w następnej kolejności na zmianę czeka amorek kiedy i jaki zależy od kasy

pozdro

ps może jest ktoś z moich okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPD nie ma ci się bać :) ...

Zwyczajnie nawet jak ich jeszcze nie masz i śmigasz na platformach wbij sobie do głowy że masz zatrzaski ... potem pozostanie ci tylko utrwalenie techniki trafienia w zatrzask.

Moim zdaniem SPD obrosły w legendę i tyle ... przez pierwsze 3 miesiące po przesiadce nie zaliczyłem ani jednej gleby z ich powodu ...

Pierwsza gleba z powodu SPD była niemal przy zerowej prędkości w grząskim terenie ... myślałem że polecę na lewo ... poszło wypięcie na lewo a poleciałem na ... prawo :)

 

Będziesz celował w SPD ( system shimano) czy inne Time, CB ... ?

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 520 a 540 odczujesz różnice tylko przy serwisowaniu w tym momencie przewagę ma 540 ...

 

W 540 wszystkie elementy są metalowe i zrobisz serwis bez specjalnych narzędzi - klucz płaskie i imbusy

W 520 tuleja wkręcana w korpus jest z tworzywa i żeby jej przy serwisie nie uszkodzić trzeba mieć specjalny klucz TL-PD40 ...

 

Z butami to na początek poszalałeś :) ... trzeba było brać sprawdzone shimano m087/077 lub to co ja mam Garneau Trail X-Grip i już byś miał sporo odłożone na amorek (prawie połowa Epicona, lub 1/5 czegoś w okolicy 1kzł) :)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do różnicy w serwisie to wiem a klucz postaram sam dorobić raczej to ogarnę w pracy mam odpowiedni sprzęt do tego

a buty to po prostu okazja mam nadzieję że będą dobre mierzyłem wkładke i moje wypadają jakieś 3 mm mniejsze się okaże jak dojdą

cena to 50 % nowych kolega z forum wystawil i sie skusilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...