Skocz do zawartości

zakup roweru


lukper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Trafiłem na to forum ponieważ mam dylemat .

 

A mianowicie zwracam się do waz z proźbą w pomocy w wyborze odpowiedniego rowegu . Jako że jestem laikiem i nie znam się na tym całym sprzęcie i na razie nie mam zamiaru sam składać roweru postanowiłem kupić seryjny model.

W każdym sklpeie sprzedawca mówi co innego wiadomo jakim jest dystrybutorem to taki chwali rower.

 

Mi po głowie chodzą 2 modele

Pierwszy to nasz Polski Kross , a drugi to renomowany Giant .

 

Modele które sobie u patrzyłem to

 

Giant Talon 29er 1

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.1/9166/49298/

 

Kross Level B3 29er

http://www.kross.pl/pl/2012/level-b3-29er

 

Proszę podpowiedcie MI który ma lepszy sprzet (jest lepszy)

 

A i najważniejsze jaki rozmiar ramy mam wybrać ? Mam 190wz i 100kg/wagi

 

Z góry dziękuję za pomoć i opinie

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Serwus

 

Proponuję Ci przenieść temat do działu 29er-tam z pewnością pomogą :)

 

Ps: A co mogę dopowiedzieć patrząc na specyfikację? Osprzęt bardzo bardzo podobny, małe różnice między sramem a shimano w przerzutce tylnej i manetkach. Obie firmy dają "swoje" mostki, dodatki, koła podobne. Na plus Gianta minimalnie koła (ale to i tak subiektywna ocena). Z prostych hamulców chyba wolałbym shimano nad elixirem.

Patrząc za to na geometrię wynikało by, że Kross będzie miał bardziej sportowy charakter od Gianta. Kross ma: krótszy tylni ogon-zrywność, skrętność, oraz ostrzejsze kąty (sterowy i podsiodłowy). W tym momencie kierował bym się raczej pozycją na rowerze (np który z nich ma niższy przekrok przy tym samym rozmiarze).

Ja z tych małych jestem ale przy Twoich 190cm zastanowił bym się nad L (z obu firm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...