Skocz do zawartości

[Przerzutka] ALIVIO RD-M430 opinie, kultura pracy


Nickson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie selekcji komponentów do złożenia roweru. Mam do was pytanie odnośnie tylnej przerzutki ALIVIO RD-M430

Z przodu nie będe szalał i bedzie ALIVIO ale ciagle sie zastanawiam nad tyłem Czy warto dokładać 70-80zł do DEORE lub SLX

Jeśli chodzi o wagę to żaden zysk bo raptem 20-30gram na korzyść tych wyzszych grup. Ale może kultura pracy zauważalnie większa i warto dołożyć? Sama korzyść z wagi i na papierze bardziej kosmiczne materiały wykorzystane do produkcji mnie nie przekonają.

 

Prosze o opinie użytkowników tej przerzutki a najlepiej kogoś kto bezpośrednio miał możliwość porównania z wyższymi grupami w terenie.

W internecie wlepił ktoś filmik z rzekomymi luzami tej ALIVIO Czy te luzy sa jakieś dramatyczne? DEORE czy SLX sa sztywniejsze?

 

http://w423.wrzuta.pl/film/ajnOPw47igC/shimano_rd-m430_luzy

 

Z góry dzieki za porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takiej używam, nie miałem do czynienia z wyższej klasy przerzutkami, ale dla mnie (jak dla kogoś kto jeżdzi 1200-1300 km/miesiąc) jest super, do tego manetki też alivio i można śmigać, precyzyjnie zmienia przełożenie, raz dobrze ustawiona nie sprawi problemów przez wiele kkmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pierwszą opinie. gdyby jeszcze wózek robili czarny to bym sie nie zastanawiał ;)

Czy ktoś z was wie czy są wersje z wózkiem SG? z tego co widzę na allegro wszystkie SGS ja z tylu będę miał 11-28 przod 22-44 to chyba moge brac średni wózek chyba bedzie stabilniejszy. Deore i SLX maja wersje SG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...