Skocz do zawartości

[Czyszczenie łańcucha] Jak często myć łańcuch w benzynie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Czytałem od deski do deski temat o sposobach czyszczenia i smarowania, ja jestem zwolennikiem shake'a w benzynie ekstrakcyjnej, ale temat nie o tym. Jak często myć łańcuch w ten sposób? Smaruje Rohloffem, przy mojej głównie szosowej i czasem leśno-szutrowej jeździe wystarcza na ok 200-250km. Nie będzie przesadą mycie łańcucha, kasety i korby przed każdym smarowaniem? Planuję jeździć na 3 łańcuchy, myślałem zmieniać je na najkrótszy właśnie co smarowanie czyli 200-250km. Jak często Wy robicie kąpiel łańcuchowi?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty napęd to dobry napęd. Jak jeździsz spokojnie to możesz łańcuch rzadziej wymieniać, co 500 - 800km. Przy spokojnej jeżdzie nie musisz aż tak mocno czyścić, wystarszy przetrzeć i nasmarować. Po jeździe w błocie przyda się jednak porządnie łańcuch wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym częściej tym lepiej ;)

 

Na pewno łańcuchowi nie zaszkodzi mycie, a wręcz przeciwnie.

 

Nie wiem jak jest z szosą, a w mtb shakuje i smaruje co każde wyjście błotno-deszczowe, lub co 4-8 wyjść w suchych warunkach. Jeżdżę zazwyczaj tylko w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to jadę na kercher i myję cały napęd i jest cacy ,2 cm od łańcucha i wszytko się świeci i czysty jak po umyciu u benzynie itp

A jak pięknie wypłukujesz wszelkie smary :)

 

 

Ja wyczaiłem sobie taki patencik, że wsadzam łańcuch do słoika i pryskam czymś a'la wd40 potem odczekam godzinkę, płukam w wodzie w płynem do naczyń i smaruje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pomiędzy kolejnymi serwisami łańcucha powinno się uzależniać od typu smaru, warunków jazdy i "organoleptycznej" oceny czystości łańcucha. Posiłkowanie się tylko przebiegiem może być bardzo zgubne w niektórych sytuacjach. Mi na jednym serwisie nie udało się przejechać więcej niż 300 km. Dla miejsko-szosowej jazdy jest to zwykle 150-200 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to osobiście sie przyznam ze czasami zapominiam przeczyścić cały napęd po bardzo ostrej jeździe. :teehee: Raz mój rower przeżył zatopienie całkowite aż po kierownik :icon_cool:. Hmm a można polać łańcuch olejem od chłodnicy ?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...