Skocz do zawartości
Eastern

[Amortyzator] Manitou Drake 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Eastern

Tworzę temat, gdyż chciałbym sie dowiedzieć co nieco więcej 'aktualnie' na temat tego sprzętu? Jeździ ktoś na tym do tej pory? Pytam, gdyż na allegro jest na fajnej licytacji:

http://allegro.pl/no...2450287897.html

Nie ukrywam, że poprzedni model poszedł za 530zł więc cena ciekawa. Jak z pracą tego sprzętu? Uszczelki nie będą zaruściałe po tylu latach leżakowania? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Edytowane przez Mieciu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez

He he, ja mam w użytkowaniu 4 Manitou, najstarszy Skareb z 2004 użytkuje żona, sprzęt trwały, obsługa bardzo prosta, części dostępne.

Tyle, że w 2008 nie było chyba jeszcze Drake :

http://www.scribd.com/doc/12863302/2008-Manitou-Catalog-Low

Drake chyba z 2009 ma "durnykot" , możesz go pytać, wg. mnie za cenę 550 zł a nawet więcej to bardzo dobry zakup.

Problem tylko za zmian skoku, można zmienić na 130 mm , nie wiem czy dostaniesz pręt kompresji, może w Velo by sprowadzili :

Ride Kit – Super Air 130 numer części 141-23998-K012

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maclaska

Od tegoż samego gościa brałem Drake'a 80 mm bez manetki (450 zet). Również OEM z demontażu Centuriona. Tych widelców trochę poszło, zastanawiam się, skąd oni tyle centurionów do rozbiórki wyhaczyli? Amor był bez komplikacji szybko u mnie, dokładnie ten ze zdjęć na mojej aukcji. Niestety jeszcze nie przybrałem się do założenia, ani również do rozebrania tegoż, więc nie wiem jak się będzie sprawował, i czy na dzień dobry robić mu przeszczep uszczelek i olejów.

Kolega piter 102102 też wziął od nich Drake'a. I jemu podobno działa;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eastern

Poszedł za 479zł.. Kurczę szkoda bo dałem 474 i ktoś jeszcze podbił dosłownie w ostatniej sekundzie ahh.. szkoda.

Edytowane przez Eastern

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mrmorty

Eastern sorry, ale mi też zależało na tym widelcu :)

na przyszłość polecam taki wynalazek jak snajper aukcyjny ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
99tomcat

Mój 80mm leży chyba 2 miesiąc czekając na poskładanie .

Gość wystawia teraz zwykle po 2-3 na raz max.

Co ciekawe 80mm/10mm to przełożenie 1 części, a 80-ki maja mniejsze branie.

Warto ustawić snajpera - ja mam swojego za 350 zeta ;)

Swoja drogą gość ma też niezłe kółka na novatekach i można się targować poza allegro zawsze ;)

Ciekawe mnie tylko, czy te amory potrzebują na starcie serwisu i zmiany oleju.

Jeśli to leżaki z rocznika08/09, nie wiadomo w jakich warunkach leżały itp.

Na koniec gdzie dostać do nich normalne naklejki- centurionowe mi totalnie nie pasują :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Działać będą,ale fabryczny olej jest dosyć kiepskiej jakości. Serwis zajmuje niecałą godzinę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maclaska
Na koniec gdzie dostać do nich normalne naklejki

Spróbuj w CR albo w cycloturze

Zawsze możesz uderzyć do dystrybutora.

A może chcesz coś z CRC? To zrzucimy się na takie . Ja poluję na niebieskie, kilka ciekawych wzorów jest na arkuszu, reszta do kosza;-)

Edytowane przez maclaska

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efen

czy w tym drake'u jest możliwość zmiany skoku z 80 na 100 ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Teoretycznie każdy Drake ma taką możliwość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez

W OEM-owym nie koniecznie, jeśli pręt w komorze powietrznej jest krótszy i nie ma podkładki redukcyjnej ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Dlatego też napisałem,że teoretycznie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez

Ja tylko uzupełniłem Twoją wypowiedź o konkrety :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efen

a czy bedzie to lepszy wybór niż epicon jeśli jego cena nie przekroczy ceny epicona ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Lepszy pod jakim względem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efen

kultura pracy, jakość wykonania , awaryjność itd itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bat1

Ile psi muszę napompować drake'a pod 85 kg???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MokryxD

@up

Nikt ci nie powie ile PSI masz na pompować. Wideł powietrzny ustawiasz pod siebie i ty przy tej wadze możesz napompować np 80 PSI, a drugi 95 PSI. Ustaw sobie pod SAG i będzie wszystko OK. Dalej musisz sam eksperymentować z ustawieniem pod siebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

kultura pracy, jakość wykonania , awaryjność itd itp

IMO Drake wypada lepiej . Dodam jeszcze bardzo szerokie możliwości zmiany charakterystyki pracy w Drake'u.

Bat1- Drake'a nie ma co ustawiać na jakieś konkretne ciśnienie- Ustaw na SAG 17- 20 mm i obserwuj jak będzie ci takie ustawienie odpowiadać.

Zresztą Manitou nie podaje ciśnień a jedynie zaleca określoną wartość ugięcia wstępnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KamilN

Mój 80mm leży chyba 2 miesiąc czekając na poskładanie .

Gość wystawia teraz zwykle po 2-3 na raz max.

Co ciekawe 80mm/10mm to przełożenie 1 części, a 80-ki maja mniejsze branie.

Warto ustawić snajpera - ja mam swojego za 350 zeta ;)

Swoja drogą gość ma też niezłe kółka na novatekach i można się targować poza allegro zawsze ;)

Jeśli to leżaki z rocznika08/09, nie wiadomo w jakich warunkach leżały itp.

Na koniec gdzie dostać do nich normalne naklejki- centurionowe mi totalnie nie pasują :(

czy potwierdzisz, ze w tych centurionowych oemach z allegro da sie zmienic bez problemu skok z 80 na 100 mm?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
99tomcat

czy potwierdzisz, ze w tych centurionowych oemach z allegro da sie zmienic bez problemu skok z 80 na 100 mm?

Niestety na razie w swoim nie grzebię.

Według manuala trzeba przestawić1 plastikowa część przy sprężynie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tracert

Witam,czy ktokolwiek z posiadaczy Drake-a w wersjo oem( centurion) jest w stanie potwierdzić możliwość zmiany skoku z 80mm na 100mm?

Myślę ze to przekonało by wiele osób (m.in mnie) do ewentualnego zakupu manitou Drake-a w wersjo 80mm. Pytałem sprzedającego i niestety brak już widelców o skoku 100mm, zostały same 80-ki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efen

zakupiłem taki widelec ale jeszcze do mnie nie dotarł może przy przegladzie w serwisie poproszę o zmiane skoku to opisze czy jest to możliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
99tomcat

Serwis raczej wskazany. Mój przed montażem o napompowaniu pracuje mało płynnie zacina się.

Możliwe że musi zgodnie z instrukcją troczę popracować, ale jest też szansa na suche uszczellki itp.

Fajnei jak by ktoś swojego rozkręcił i zdał raport.

Wizualnie mam igiełkę wyglądająca naprawdę ok, z instrukcją itp i nabitą gwiazdką.

Standardowa pompka od rox shoxa bez problemy pozwoliła go nabić, więc gdyby nie ten brak płynności pracy to był by cud miód i orzeszki w takiej cenie...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efen

a jaka waga u ciebie bo u mnie 1922g z gwiazdką

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta