Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitou Drake 2008


Eastern

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę temat, gdyż chciałbym sie dowiedzieć co nieco więcej 'aktualnie' na temat tego sprzętu? Jeździ ktoś na tym do tej pory? Pytam, gdyż na allegro jest na fajnej licytacji:

http://allegro.pl/no...2450287897.html

Nie ukrywam, że poprzedni model poszedł za 530zł więc cena ciekawa. Jak z pracą tego sprzętu? Uszczelki nie będą zaruściałe po tylu latach leżakowania? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Edytowane przez Mieciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, ja mam w użytkowaniu 4 Manitou, najstarszy Skareb z 2004 użytkuje żona, sprzęt trwały, obsługa bardzo prosta, części dostępne.

Tyle, że w 2008 nie było chyba jeszcze Drake :

http://www.scribd.com/doc/12863302/2008-Manitou-Catalog-Low

Drake chyba z 2009 ma "durnykot" , możesz go pytać, wg. mnie za cenę 550 zł a nawet więcej to bardzo dobry zakup.

Problem tylko za zmian skoku, można zmienić na 130 mm , nie wiem czy dostaniesz pręt kompresji, może w Velo by sprowadzili :

Ride Kit – Super Air 130 numer części 141-23998-K012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tegoż samego gościa brałem Drake'a 80 mm bez manetki (450 zet). Również OEM z demontażu Centuriona. Tych widelców trochę poszło, zastanawiam się, skąd oni tyle centurionów do rozbiórki wyhaczyli? Amor był bez komplikacji szybko u mnie, dokładnie ten ze zdjęć na mojej aukcji. Niestety jeszcze nie przybrałem się do założenia, ani również do rozebrania tegoż, więc nie wiem jak się będzie sprawował, i czy na dzień dobry robić mu przeszczep uszczelek i olejów.

Kolega piter 102102 też wziął od nich Drake'a. I jemu podobno działa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój 80mm leży chyba 2 miesiąc czekając na poskładanie .

Gość wystawia teraz zwykle po 2-3 na raz max.

 

Co ciekawe 80mm/10mm to przełożenie 1 części, a 80-ki maja mniejsze branie.

 

Warto ustawić snajpera - ja mam swojego za 350 zeta ;)

 

 

Swoja drogą gość ma też niezłe kółka na novatekach i można się targować poza allegro zawsze ;)

 

 

Ciekawe mnie tylko, czy te amory potrzebują na starcie serwisu i zmiany oleju.

Jeśli to leżaki z rocznika08/09, nie wiadomo w jakich warunkach leżały itp.

 

Na koniec gdzie dostać do nich normalne naklejki- centurionowe mi totalnie nie pasują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec gdzie dostać do nich normalne naklejki

Spróbuj w CR albo w cycloturze

Zawsze możesz uderzyć do dystrybutora.

A może chcesz coś z CRC? To zrzucimy się na takie . Ja poluję na niebieskie, kilka ciekawych wzorów jest na arkuszu, reszta do kosza;-)

Edytowane przez maclaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kultura pracy, jakość wykonania , awaryjność itd itp

IMO Drake wypada lepiej . Dodam jeszcze bardzo szerokie możliwości zmiany charakterystyki pracy w Drake'u.

 

Bat1- Drake'a nie ma co ustawiać na jakieś konkretne ciśnienie- Ustaw na SAG 17- 20 mm i obserwuj jak będzie ci takie ustawienie odpowiadać.

Zresztą Manitou nie podaje ciśnień a jedynie zaleca określoną wartość ugięcia wstępnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 80mm leży chyba 2 miesiąc czekając na poskładanie .

Gość wystawia teraz zwykle po 2-3 na raz max.

 

Co ciekawe 80mm/10mm to przełożenie 1 części, a 80-ki maja mniejsze branie.

 

Warto ustawić snajpera - ja mam swojego za 350 zeta ;)

 

 

Swoja drogą gość ma też niezłe kółka na novatekach i można się targować poza allegro zawsze ;)

 

 

Ciekawe mnie tylko, czy te amory potrzebują na starcie serwisu i zmiany oleju.

Jeśli to leżaki z rocznika08/09, nie wiadomo w jakich warunkach leżały itp.

 

Na koniec gdzie dostać do nich normalne naklejki- centurionowe mi totalnie nie pasują :(

 

czy potwierdzisz, ze w tych centurionowych oemach z allegro da sie zmienic bez problemu skok z 80 na 100 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,czy ktokolwiek z posiadaczy Drake-a w wersjo oem( centurion) jest w stanie potwierdzić możliwość zmiany skoku z 80mm na 100mm?

Myślę ze to przekonało by wiele osób (m.in mnie) do ewentualnego zakupu manitou Drake-a w wersjo 80mm. Pytałem sprzedającego i niestety brak już widelców o skoku 100mm, zostały same 80-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis raczej wskazany. Mój przed montażem o napompowaniu pracuje mało płynnie zacina się.

 

Możliwe że musi zgodnie z instrukcją troczę popracować, ale jest też szansa na suche uszczellki itp.

 

Fajnei jak by ktoś swojego rozkręcił i zdał raport.

 

 

Wizualnie mam igiełkę wyglądająca naprawdę ok, z instrukcją itp i nabitą gwiazdką.

 

Standardowa pompka od rox shoxa bez problemy pozwoliła go nabić, więc gdyby nie ten brak płynności pracy to był by cud miód i orzeszki w takiej cenie...

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...