Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitou Drake 2008


Eastern

Rekomendowane odpowiedzi

Wysmarowałem maila do Manitou, może coś odpowiedzą... Myślę, nad wymianą oringa, ale czy coś mogło się złego stać temu oryginalnemu, od samego leżenia? Rozumiem, żę ten x-ring o którym pisałeś wyżej Rulez będzie pasował? Może być byle jaki kupiony hurtowni "łożyska i uszczelnienia"?

 

 

I ponawiam pytanie, czy ktoś też miał na początku całkowity brak sagu na spuszczonym powietrzu?

Edytowane przez rmn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "byle jaki" ale kupiony w hurtowni/sklepie może być, ja najpierw napisałem do Manitou (ponieważ nigdzie nie można było dostać ani znaleźć wymiarów), przysłali za darmo komplet quadringów do układu IT, rzeczone quadringi pomierzyłem i dokupiłem wysyłkowo tu :

http://www.ggtrading.pl/

Następnie byłem zmuszony wymienić tłumik odbicia, ponieważ tłumik z Drake jest bardziej "prostacki" niż tłumik z Minute, oring powoduje większe opory tarcia, więc zmierzyłem, że zamiast oringa pasuje quadring z Minute, moim zdaniem zmniejszyły się opory tłumika odbicia.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po ok dwóch tygodniach od zakupu Mnaitou drake 2009 stwierdzam następująco..

Amor jest ok :) choć na początku ciężko chodził.. nawet bardzo ciężko przy ok 50 psi lecz teraz śmiga płynnie trzeba było go trochę rozjeździć!

Co jakiś czas faktycznie się lekko przycina ale to żaden problem i nie przeszkadza. Jeszcze nie był na serwisie stwierdziłem że najpierw pośmigam tak jak jest.

Serwis planuje albo w tym tyg albo dopiero na wiosnę Jak będzie rozsądniej?

Zaliczam się do grona zadowolonych użytkowników tego sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2008 roku pochodzą najprawdopodobniej dolne lagi jak u mnie, na koronie jest wygrawerowana data produkcji 2009.

 

 

Serwis warto zrobić- u mnie były absolutnie suche uszczelki i ślady wilgoci w środku.

 

 

Po 2 dniach docierania stwierdzam,że amor chodzi generalnie porównaniu z xcm.

Zalany olejem przeznaczonym do rockshoxa bo akurat taki miała osoba robiąca serwis

 

Niestety ale tłumik absolute mi stuka jak to opisano. Nieco to wkurzające ale na pacę amora nie wpływa.

Mam podkładkę z zestawu naprawczego ale mój serwisant bał się go rozebrać i zostało jak jest- w sieci velo można ją kupić za 2-3 zeta na zamówienie...

 

Po przeglądzie bardzo dobrze działa pokrętło z blokadą- zakres do bardzo miękkiego po zablokowany praktycznie na beton na ostatnim kliku z wieloma trybami pośrednimi.

 

 

 

Swoją drogą jak ktoś potrzebuje części do dolnego tłumika- odbicia z tym niebieskim pokrętłem to walić na pm mam - mam kompletny nieużywany tłumik z urwanym gwintem na tej stalowej ośce.

Obie głowice, tłoki czy jak to nazwać są kompletne, tak samo pokrętło, tyle że bez tej maciupkiej śrubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to tylko bardziej mi się miesza w głowie. Opisałem sytuacje producentowi, oni odesłała mnie do Velo, oni napisali ze opisane działanie podlega gwarancji i nie jest ok. Nie wiem co robić, chyba najlepiej poczekać, rozjezdzic i wtedy podjąć decyzje.

Tylko jak go przecierac kiedy się pod dziewczyna nie ugina heh:/

 

W czasie tych całych rozważań nie ruszylem tej strony gdzie są tlumiki. Co tam mogę zdziałać nie mając oleju na wymianę? Wyjąć i sprawdzić poziom?

Edytowane przez rmn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak jak pisałem na początku zachowywał się jak na blokadzie skoku musiał trochę popracować i teraz jest sag i płynność

jak z allegro to zapewne jak u mnie suche uszczelki.

Mój po serwisie chodzi jak masełko.

Przedtem było to samo uginał się jak na nim się solidnie uwiesiłeś ;)

 

 

ps. stuka ci tłumik absloute przy ugięciu?

 

Zastanawia mnie czy wszystkie to mają czy tylko dotarte i po wymianie oleju :P

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99tomcat - były stukające wersje tłumika Absolute. Z tego co pamiętam, to wymieniane gwarancyjnie.

 

rmn1 - piszesz, że nawet nie zajrzałeś do środka goleni z tłumikiem. Od tego powinieneś zacząć ;) Oleju na wymianę mieć przecież nie musisz, wystarczy że obecny zlejesz do jakiegoś naczynia i po sprawdzeniu wnętrza wlejesz go z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mój tłumik też stuka ale idzie się przyzwyczaić mam tylko nadzieje że przez to stukanie coś tam się nie popsuje ???

Mam zamiar zmienić na absolute+ albo zobaczę co da się wyciągnąć z gwarancji :)

Ja mam amor z alelgro to nie liczę zę tam jakaś gwarancja manitou obowiązuje bo na 99% nei było to przez velo ściągane.

 

Coś cos stukania to wystarczy zmienić podkładkę za 3 zeta, tylko trzeb przy tym tłumik rozebrać :P

 

 

http://roweryokey.pl/podkladka-zapobiegajaca-stukom-tlumika-absolute.html

 

 

 

do absolute + jest podkładka + nowy plastikowy trzpień z inaczej ukształtowanym czubkiem

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy podzwonię do sklepu z allegro i porozmawiam z nimi może dojdziemy do jakiegoś ciekawego rozwiązania.

Czyli to jest kwestia tylko jednej podkładki za 3 zł ??? to niewiele ale precyzyjniej pracy całkiem sporo...

Gość serwisujący mi amor nie wiedział jak to rozebrać i skapitulował :P

 

Bał się złamać coś , zwłaszcza że jeden tłumik musiałem już zamawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jest chyba gwarancji w rozmowie z Velo pisałem o tym ze mój jest nowy, z rozbiórki centuriona i nie pisali ze będzie problem tylko żeby odesłać sprzedawcy i sprzedawca to z nimi załatwi. Nie powinno być problemu, wkoncu producent to producent a ze inne naklejki...co to zmienia?

 

Jak wykrece tłumik to co mogę tam sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak naprawdę jest sens załatwiania tego na gwarancji bo to długo trwająca sprawa będzie.. lepiej poszukać wprawnego serwisanta jak dla mnie to z KRAKOWA najlepiej

Może ktoś mi kogoś poleci ??? Bo jeśli stukanie to kwestia tylko jednej podkładki w tłumiku to wolę inaczej to załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak naprawdę jest sens załatwiania tego na gwarancji bo to długo trwająca sprawa będzie.. lepiej poszukać wprawnego serwisanta jak dla mnie to z KRAKOWA najlepiej

Może ktoś mi kogoś poleci ??? Bo jeśli stukanie to kwestia tylko jednej podkładki w tłumiku to wolę inaczej to załatwić.

Wyjcie tłumika to 5 minut bez zdejmowania z roweru, kwestia to kto wymieni ;)

 

Ja mam ten sam problem w Poznaniu- podkładkę mam tylko kto mi to tanio zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...