Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Ode mnie głos na 44:18. Mam teraz takie przy oponce 32c i jest w pytę jakby powiedział pewien pan z serialu. 

Generalnie miejskie/szosowe singlowanie oscyluje u mnie ciągle w zakresie 2.3-2.6:1 - zmiękczałem głównie na zimę, kiedy singiel robił za rower do wszystkiego, a utwardzalem w sezonie letnim jak jeździł głównie po asfaltach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46x16 opony cst pika zwijane chyba 38.  

Kiedyś do lasu miałem 39x16 z oponą 33 ale po asfalcie było zamachanie się nóżkami. 
 

Można zacząć od 44 42 na 16 albo 17

jednak gorąco polecam ostre, wolnobieg to trzeba mieć silną psychę…    Najbardziej uniwersalne przełożenie można popatrzeć w starym rowerze męskim z torpedo, chyba 46 na 18 albo 20

Pytanie czy rower ma być do dżinsów bez potu z torbą czy zakupami, czy leginsów i jazdy szybkiej coby tętno rosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho: nie mam doświadczenia z taką gumą, przez chwilę jeździłem na Badboy'u ze slikami 28c i 42-18t było wsamraz do lotów po Szczecinie. 

Z tym, że ja wolę gibko kręcić nóżkami niż cisnąć fizolsko w geje.  W klanku z 45c jest 38-14t, w przełaju z 41c: 38-15t a teraz zbudowałem retrograwela na 47c i 38-16t naokoło komina zdawa się być ideolo:

 

IMG_20220821_190259989_HDR.jpg

Edytowane przez kazafaza
Bo nie wiedziałem co mam w klanku.
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta się pięknie składa, że mam na tył Surly z osiemnastoma zębami. Poszukam czegoś z czterdziestoma dwoma na przód i niech to wedle rad @akkwlsk będzie punktem wyjścia. 
Ale zanim będą nowe koła, poturlam się trochę na Alfine 8. Pewnie przez ten czas jeszcze bardziej ją znienawidzę. ;)

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Pewnie przez ten czas jeszcze bardziej ją znienawidzę. 

Skąd ja to znam :D 

Tak samo wspominam próbę zaadaptowania jej do gravela. I już pomijam te kombinacje z problem solverami z blachy nierdzewnej i kawałkiem starej kierownicy. To się do delikatnie ujeżdżanych mieszczuchów nadaje, a i tak jeśli nie ma zbyt wielu górek w pobliżu to lepiej iść w trójbiegową piastę, czy Shimano czy SA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I do dzisiaj jestem singlem, a nie jak poniektórzy…

Poza tym lepiej mieć dwanaście singli w jednym, niż jeden z napinaczem, parodią przerzutki…   🤪 a tak poważnie to rzeczywiście jednak czysty napęd jeden rząd - to napęd napięty jak w Wigry, no ale nie każdy ma pod ręką dobrą ramę, więc dusza się liczy….

na zlocie nie utrzymałem pure singl, w co gorszym terenie utwardzałem sobie niechcący bieg, taka uroda gripshiftu  kiedy telepie, latwo zredukować w dół, na miękko ani razu. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Papcio II (Nic o tym nie wiedziałem) rzekł kiedyś „Nie lękajcie się" i zjadł kremówkę.

A ja? Mam się lękać tych 2-3 milimetrów, czy nie? Tarcza 34z.

IMG20221125120454.jpg

 

@Sobek82 Uprzedzając Twoją odpowiedź, nie będę miażdżył chainstay'a.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho: dasz radę przełożyć Szczerbatek na zewnątrz korby?  Nie powinno być problemu z zadbaniem o linię sznurka bo podkładek mnóstwo na orzechu...i będziesz mógł podać nawet 38t ;)

 

Edita: nie możesz, nie przyjrzałem się, wstydek. 😑

Naklej kilka warstw izoldy i obserwuj czy trze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...