Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2022 o 22:07, itr napisał:

...koło przełajowe do niej wejdzie,  pewnie 27,5 też,   albo po prostu 26 do miasta  na balonie.

Miałem pod ręką zaplecione koło na Alfine z gładką oponą 622x52. Weszło i nawet zostało 5 mm luzu do mostka łączącego seatstay'e. Na razie zostawiam i tak się pobujam po asfalcie.

Edytowane przez Roballinho
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, artoor napisał:

Jeśli zostawisz te opony, to nie wróżę dobrze Waszemu związkowi.

Byliśmy na 20 km przejażdżce asfaltowo-szutrowej i była zadowolona. Z wiatrem w plecy (co prawda) rozkręciła go do 40 km/h. Chwilowo oczywiście.

Ona łydę też ma stalową 😁

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienek iO?  Tam jest masa miejsca w tylnym trianglu, w sławetnym Gównie na Śniegu miałem przez jakiś czas Kendy 37c wsunięte max w hakach i nadal wiele wiatru pod mostem hulało...

 

IMAGE_3C9DA1FF-422E-4D78-8C8F-AAC483951620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem na Diamancie, 167 ! 240 zł za około 11 kilo by wyszło nie licząc domowej destylacji do stanu dzisiejszego. Mój BianchiDiamant jest z Łodzi, taki z niego herbatnik, żaden piernik…. Ech i z Diamantów z lat 50 sztyce wychodzą bez preambulacji, turbulencji i obstrukcji rury…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośladkami ją zassałeś!  grubo!!!

I tylko ledwo maźnięta tyłka brązem !!!! Kolego Szacun Miodowy!!!   Nadaję Ci rangę "Zwierzo Pe Żo" :)

a na poważnie normalne rowery jednak rzadko się tak zapuszcza, trzeba trzymać wielkrotnie podlewany rower w wilgotnej szopie czy na ulicy i czekać na zaklejenie, albo nie dać grama towotu przy pierwszym montażu i czekać na to co będzie.... :) Genesisy jakoś tak już cztery namierzyłem z trabelsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sól to zło

Od lat zimą z Jaguarem i mu sztyca ością w gardle nie staje, bo noce spędza w suchym cieple  :))) ale też smarowanie smarowanie i smarowanie, aż odkręcę niebawem znów i Wam napiszę.

  Poza tym w tej korozji to wygrywają związki aluminium,  to co tak puchnie to chyba bardziej ogniwo wygrywa w związku z aluminium, stal stal w rowerach z lat 50’ aż tak nie rozdma się w podsiodłówce.  Słyszałem o straconej ramie Wichra ( w czasie wykuwania z niej sztycy, ale chyba już aluminiowej)

Piękny Sobka Peżo zwierzo nie wygląda na rower jeżdzący w soli :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ Wam tu już rozrabiałem, to jeszcze raz zamącę. 26 cali nawet sobie radzi nad morzem. Nie mam porównania do większych kół ale po takich ścieżkach toczy się fajnie:

DSC_3588_polarr.thumb.jpg.8bc1ebe7f078dd68bbddf1f7604ca95b.jpg

Na korzeniach jest już mniej fajnie, kopie trochę po rękach ale ta kierownica mi nie leży. Pewnie na swoim gravelu też bym się umęczył na korzeniach.

Przez takie piachy już nie da rady przejść, chyba że krótki odcinek:

DSC_3520_polarr.thumb.jpg.8534cdfd7125288d009f97a889d574e0.jpg

Za to zeskok z tak małej ramy to pryszcz, na gravelu czułbym się jakbym spadał z wysokiej drabiny 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pojeździłem po wybrzeżu, teren podobny ale koła inne. Mam porównanie do lat ubiegłych bo singla 29 zawsze zabieram w takie klimaty mieszanki piachu, jodu i wunderbaumow. Ale w tym roku wjechał 29+ złożony, jak na moje standardy , bardzo lekko i jestem mega zadowolony. Jedzie w zasadzie po wszystkim bez marudzenia i zamiatania dupskiem. Taki był cel.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady, bo sam tego nie rozkminię.

Zdecydowalem, że do Gienka trafią kółka 700x32-35 i jeden bieg. W singlu mtb 29" mam na podwrocławskie niziny przełożenie 32x17.

A co wrzucić do tej "szosy" zebym nie dostał szoku? Jeżdzę raczej na dużej kadencji.

Te kalkulatory nie sa dla.mnie. Wolałbym opinię osób, które maja takie zabawki na codzień.

@itrd @kazafaza@MikeSkywalkeri reszta ;)

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie zacząć od przełożeń >2, zwłaszcza jeśli opona beż bieżnika. W terenie (płaskim) na gumie 35c jeździłem na 42x18, na asfalt to i 42x16 daje radę, ale jak lubisz szybciej kręcić to nie ma co przesadzać. Zacząłbym od 42/18 i potem +/- 2 ząbki w zależności od tego czy za miętko czy za twardo.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...