Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

5 po dni zlocie geneza pojechała , na razie 9,95 kg. Tyle wieści z ważenia, wrażenia po testach.

Nowe tylko opony, jedna dętka, łańcuch i chwyty, reszta z otchłani dziejów. 
zastanowienia teraz  będą nad napędem ( ostry, 2x8, 2x10) , kokpitem zryczy baranem itp

jak dobrze że nie miałem tego nad zalewem ufff !!!😄🤭😅

 

BDA4284A-1FBF-4C90-A0A9-8ECF57E4892B.jpeg

Ps ma ktoś łożysko 36*x36* do sterów 1/1/8 ? Pechowo takiego akurat brakuje mam 45/36 45/45 w zapasach a 36 brak.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, akkwlsk napisał:

Wprawdzie nigdy nawet przez myśl nie przeszedł mi pomysł o ściganiu się, ale zmiana na 29" dała całkiem sporo - przyjemność z jazdy :D 

Bo w tym całym śmiesznym świecie nie wszystko da się zmierzyć i policzyć! 

Ale właśnie ten stary Bianchi daje mi ogromną przyjemność z jazdy i świetnie się z nim dogaduję, a komfort stalowej ramy i dużego balona opony i tak jest wyśmienity. No ale duże koło siłą rzeczy na takich nierównościach jak ta końska ścieżka dawałoby po prostu mniejszą amplitudę drgań i jazda byłaby jeszcze płynniejsza. 

Gdyby w handlu były dostępne stalowe framesety pod duże koło z oponą 2.3 cala, ze stalowym widelcem i piwotami pod v-brake, oczywiście z możliwością montażu przedniej przerzutki, to ja już dawno taki rower bym poskładał.

Są gdzieś takie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marvelo napisał:

Ale właśnie ten stary Bianchi daje mi ogromną przyjemność z jazdy i świetnie się z nim dogaduję, a komfort stalowej ramy i dużego balona opony i tak jest wyśmienity. No ale duże koło siłą rzeczy na takich nierównościach jak ta końska ścieżka dawałoby po prostu mniejszą amplitudę drgań i jazda byłaby jeszcze płynniejsza. 

Gdyby w handlu były dostępne stalowe framesety pod duże koło z oponą 2.3 cala, ze stalowym widelcem i piwotami pod v-brake, oczywiście z możliwością montażu przedniej przerzutki, to ja już dawno taki rower bym poskładał.

Są gdzieś takie?

 

 

Do czego ci te vbrakei? Zadnej porzadnej obreczy 29 pod vki nie znajdziesz, nie mowiac o tubless. Oprocz tego wszystko z twojej listy jest osiagalne ma dzien dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje są dwie

Trzeba kupić rower ramę stalową współczesną z drugiej ręki i dołożyć piwoty ( dużo taniej dodać jedynie  piwoty do tego co jest)  .

Znaleźć ramę B1 Axigon albo GaryFisfer  29 z początków produkcji aluminium - miałem z piwotami.

Nie kopiuje się geometrii 26 do 29, lepiej nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam po sobie muszę dodać.   Jeżeli celem jest ściganie… nie ma opcji: rower z węgla, super lekkie koła…    Żadne tam miłe tłumienie sentymenty do stali itp…. Karbon się psuje karbon się starzeje, worek wydatków… ale nagle mocna jazda, skakanie nad przeszkodzami, szybka zmiana tempa, podjazdy, jest moc…  aluminium to ok +- 500 gramów na ramie więcej. Ale można zrobić alu z widelcem karbo, i kołami na Crestach, opony z mlekiem prawie slik tył, protektor przód. I to piszę ja, otoczony stalą, ściganie - nie ma kompromisów, trzeba zbijać grubą wagę, rama widelec i koła na rotacji,,, reszta drobiazgów wagowych już może zostać w standardzie mniej premium …nie trzeba męczyć XTRa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, itr napisał:

Ps 2 kona  smoke czy ja dobrze widzę 29 cali i hamulce zwykłe ?

https://m.olx.pl/d/oferta/kona-smoke-29-crmo-xl-rower-wyprawowy-CID767-IDQ3uoZ.html?reason=ip|cf

piękny!

20 minut temu, marvelo napisał:

Ja kurdupel jestem, w dodatku nieproporcjonalny. S-kę mi trzeba i długi mostek. 

 

No jak to do czego? Do hamowania.

tarczowe mechaniczne polecam jak nie chcesz pchać się w hydraulikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @marvelo, Ty chyba po prostu bardzo nie chcesz innego roweru i tylko udajesz że chcesz ;) 

I ja to szanuję, nie twierdzę też, że Bianka nie daje Ci frajdy z jazdy - mnie po prostu koła 29" wybawiły od wiecznie za małych rowerów, małpiszony w rozmiarze XL zyskały najwięcej z tego całego postępu rozmiarowego, czy to w kwestii kół czy wydłużającej się geometrii. 

Podbijam pytanie Lecha, skąd to przywiązanie do obręczówek? Z czystej ciekawości bym chciał wiedzieć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paramfrazując Sobka: dlaczego nie?  Sandały też mają minusy, piasek się doń sypie, ale wciąż są popularne. To nie kapelusz czy zegarek, które to odeszły bardziej niż można było się domyślać w roku 1936.  Proszę, miłego słuchania, 

https://youtu.be/GAHeU5_J_iA

 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, akkwlsk napisał:

 - mnie po prostu koła 29" wybawiły od wiecznie za małych rowerów, małpiszony w rozmiarze XL zyskały najwięcej z tego całego postępu rozmiarowego, czy to w kwestii kół czy wydłużającej się geometrii. 
 

mnie dopiero wybawiły 29+ wreszcie, z niecierpliwością czekam na obręcze 30'' w przełajkach

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją w rękach nie wygląda źle ten komin - moja z tego samego źródła, zresztą były jeszcze inne fajne ramy ... ech, i spec  czerwony w stali.

  ...koło przełajowe do niej wejdzie,  pewnie 27,5 też,   albo po prostu 26 do miasta  na balonie.

jeśli potrzebujesz piastę 135 mm na wolnobieg ( gwint)  z szeroko ustawionymi kołnierzami i porządną nakrętką na klucz płaski pisz, nowy Reborn Grind mi się marnuje... czeka na sprzedaż lub zamianę.

 Singla nie chcę już składać- mam wszystkie piasty  ostre,   dlatego mogę nawet dołączyć do testów wolnobieg 16 albo 17  dicta - ale nie jest to szczyt  szczelnych marzeń.

komin po udanej próbie wyjęcia zapieczonej sztycy :))))  tak wygląda,

na mojej też były ślady podobnej techniki... poświeć czy jakimś przecinakiem w głębi nie narobili bigosu... ciekawe czy w Polsce czy jeszcze w GB partyzantka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...