Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem, wziąłem kiedyś na sakwy taką płaską blaszaną jednorazową 15-kę, chyba była dodana do pralki, żeby nóżki dokręcić. Taki byłem dumny, że zaoszczędziłem na masie :D

Sęk w tym, że jak mi się zgięła ośka wolnobiegu i rozsypało łożysko, a koło zakleszczyło na ament, to tą blaszką sobie obrobiłem nakrętkę na okrągło 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker: typowe przełożenie dla 26" to 32-16t, dla 29er 32-18t jak dobrze pamiętam.  Lepij mientcej niż zbyt hardo IMO. 

A jeśli Cię dobrze zrozumiałem to jeśli chcesz mieć na płaskim szybciej to musisz na przedzie wejść wyżej lub na tyle zejść niżej.  Wrzucisz 32-15 to będziesz wjeżdżać na sufit ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda będzie taka że akurat mam pod ręką lekko przechodzoną zębatkę 34T, bo Konę sprzedałem ze świeżutką 32T, tak więc wlatuje. Osobom który pierwszy raz będą wspomnę że to impreza nastawiona na cruising po osiedlach a nie żadne zawody ;) Więc sprzęt gra rolę drugoplanową, grunt to nie wpaść do wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, tylko trochę pasty polerskiej typu turbo i niech ślady pozostaną tylko bardziej eleganckie… w zalewie nie ma osiedli tylko ogórki także prędkość ma być przeciwnikiem komarów. U mnie Gienio czeka na sodę ,  nie dam  rady na sobotę, będzie Surly Trzy Cale, i chyba pojadę z Sulejmana do  Sudetmana zaraz po.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dama sceńska robota na polerce mechanicznej z prądem, aluminium wybrudzi wszystko,  dlatego odrobina turbo i tylko nadanie koneserskiego blasku starocia :)))) gumowa rękawiczka na dłoń,  na nią stara frote skarpeta i  polerujesz gada 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kazafaza napisał:

Typowe przełożenie dla 26" to 32-16t, dla 29er 32-18t

Nie będzie mnie na zlocie to się wtrącę i się powymądrzam, a co! 

Nie ma sensu, szanowni, gdybać o przełożeniach bez rozprawiania o rozmiarze koła i opony. 
Można się ku temu posłużyć kalkulatorem kadencji na przykład, czyli ustalcie sobie jakąś stałą kadencję i średnią prędkość i niech każdy sobie dobierze przełożenie względem tego i posiadanego rozmiaru kiszki ;) wtedy nikt na nikogo nie będzie czekał, a za ewentualne obstawianie tyłów nikt nie będzie miał wymówki sprzętowej :devil:

Przy gumach 29x3.0 przełożenie 32x18 to jest przelotowa jakieś 18-20 km/h, więc w cale nie aż tak miętko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...