Skocz do zawartości

[Warszawa i okolice]Spis tras MTB


Delur

Rekomendowane odpowiedzi

Sol to nowy projekt. Trener mi wspominał, że będzie wywrotka z ziemią ale chyba zapomniał do mnie zadzwonić jak ta wywrotka przyjechała więc mogę tylko wypowiedzieć się na temat planów przebudowy o których rozmialiśmy we dwóch jakoś na początku września.  Byłem tam dzisiaj i fakt, że wygląda to na razie średnio. Ostatnia górka miała zostać powiększona, bo była nudna i średnia, ale na razie jest zbyt kopna ziemia, więc jest lipa. Co do belek to założenie jest takie, że chcieliśmy poszerzyć najazd (tym bardziej widząc wyjeżdżona obok belek trasę przez ludzi którzy zwyczajnie się nie mieścili) a jednocześnie podnieść go nieco do góry. Belki były po to aby ziemia nie zjeżdżała i aby nadać kształt tej sekcji, a następnie "walić" ziemi ile się da zachowując przy tym zdrowy rozsądek. Wiadomo, że jak się ubije i będzie można po tym jeździć to będziemy wstanie ewentualne niedociągnięcia poprawić.

 

A z pomarańczową? Coś będzie robione? Odcinek po przejechaniu polany jest tragiczny. Niedługo całkiem zarośnie. Ten pomarańcz jest niedoceniony a bardzo przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam las/park przy Kopcu Warszawskim. Najlepiej jest wjechać na górę i dopiero zjechać (większa zabawa :D ) kilka średnich hopek, zjazdy, jedna, dwie skocznie i od groma zabawy. Na dniach postaram się kilka fotek wrzucić 

 

A który to kopiec został nagle przemianowany na Warszawski? Bartycka czy Kopa Cwila na Ursynowie? A może Kazurka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Lesie Kabackim można pojeździć trochę MTB nawet przy dużym obłożeniu spacerowiczami. Trzeba tylko wiedzieć gdzie pojechać :) Na singlu dookoła z reguły nie ma jakiegoś wielkiego ruchu a ciekawe (puste) miejscówki są w obszarze ograniczonym ulicami: Gąsek/Opieńki - Maślaków - Nowoursynowska (za szlabanem) oraz granicą Lasu na północy (tam gdzie szlaban), kolejne są dookoła parku linowego i w środkowej części Parku Kultury (okolice parku linowego, amfiteatru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dojechać tam z centrum i czy można bez przypału tam jeździć ??

 

Jest takie zgrabne narzędzie, które pozwala wytyczyć większość tras w Wwie.

https://www.google.pl/maps/place/Warszawa/@52.2296756,21.0122287,7z/data=!4m2!3m1!1s0x471ecc669a869f01:0x72f0be2a88ead3fc

 

Co do reszty, kwestia indywidualna, zależna zwłaszcza co kto rozumie pod pojęciem przypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj natknąłem się na ciekawą trasę w Dolinie Wkry. Poniżej wytyczyłem prowizoryczny szlak, bo Google go nie zna, jednakże zrobiłem błąd - otóż trasa zaczyna się nieco wcześniej, drogą na północ od szlaku (tą, która przechodzi w szlak, a sama zaczyna się od mostu wiszącego). Sam początek jest świetny - przy moście odbijamy w lewo, koło anteny nadajnikowej i na dzień dobry mamy zjazd, jak dla początkujących całkiem wymagający, bo nierówny, z koleinami, piachem, cóż, radzę uważać, bo można łatwo wylądować na drzewie. Potem nieco dołów i trawa wzdłuż Wkry, aż dojeżdżamy do szlaku (który jest z resztą oznaczony, ale o tym za chwilę). Początek jest dosyć standardowy, pomijając kilka niespodziewanych dołków, ale cała zabawa zaczyna się przy pierwszym zjeździe, który dodatkowo jest na samym skraju urwiska przy rzece, dlatego radzę uzbroić się w koło ratunkowe na wszelki wypadek. Żałuję, że nie posiadam GoPro, bo byłoby co nagrać. Problematycznie zaczyna się od momentu oznaczonego czerwoną kreską - tam nagle szlak znika, ze ścieżki trafiamy na polanę. Brzmi przyjemnie? Bynajmniej. Trawa jest wysoka, zasłania korzenie, doły - mi zasłoniła wystający pień, nie będę opisywał szczegółów, ale było boleśnie. Tutaj zakończę relację, bo zboczyłem z trasy i wyjechałem na "deptak", dopiero jadąc nim spostrzegłem dalsze oznaczenie trasy (niebieskie, zapomniałem dodać) ale się ściemniło, więc w nie nie wjechałem. Dlatego częśc trasy po drugiej czerwonej kresce jest całkowicie "na oko", trzeba sprawdzić.
Tak czy owak - polecam i dołączam kilka zdjęć.
vq2iys.jpg

ipqdt5.jpg

izxidc.jpg

2ciigwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu: https://www.google.pl/maps/dir/52.225144,21.21749//@52.2250687,21.2174403,139m/data=!3m1!1e3?hl=pl

Jest trochę band, drewnianych konstrukcji i wyrytych ścieżek. Nie wiem kto zbudował i co tam się dzieje. Pogooglaj coś o Starej Miłosnej, pewnie znajdziesz.

 

Tylko nie pytaj jak dojechać.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...