Skocz do zawartości

[Straż miejska] Jeśli ich widzisz, to zawróć !


marekw

Rekomendowane odpowiedzi

demek, te twoje poglądy czasem śmieszą, ale czasem aż szkoda czytać...

 

Dziś miałem pewną sytuację bez skutków ubocznych. Bardzo mi się spieszyło, bo musiałem około godz. 15 obrócić przez całe miasto ze szkoły do domu zahaczając o szkołę kumpla i z powrotem, miałem jakieś 25 minut. Jest pewne miejsce, gdzie jest most pieszy szeroki na jakieś 3m nad kanałem, mosty drogowe są kawał dalej po bokach. Pokażę na Google. To fragment trasy po tym właśnie mostku który skraca mi znacząco drogę. Więc jadąc z ronda przy punkcie A do punktu B jest ulica, dalej wjeżdżam na szeroki chodnik, most, jestem w punkcie C, zostało mi 5m na lewo i wjazd na ulicę, potem lewoskręt. Mapka. Aż tu nagle tuż za mostkiem widzę ich kraciasty wóz bojowy :whistling: No to krucho ze mną. :bye2:

Toczę się dalej, mijają mnie, wjeżdżam na ulicę. Jestem na legalu. Byłem ciężko zdziwiony :laugh: Może mnie nie widzieli :icon_cool: Albo to byli ci dobrzy (10%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sytuacja sprzed chwili.

Szedłem do domu, koło przychodni widziałem straż miejską na chodniku, na światłach. Na chodniku stały dwa samochody, jeden z kartą inwalidzką (!).

Myślałem, ze będą pisali mandaty. Odszedłem na jakieś 50m, odwróciłem się... a oni zakładają blokadę na koło samochodu inwalidy!

Tylko pośpiech powstrzymał mnie przed wróceniem na miejsce...

 

Wejście do przychodni jest z chodnika, parking jest z tyłu położony jakieś 1,5m niżej, wejście z niego schodami. Nie ma właściwie innej opcji parkowania bliżej niż 200m. Inwalida zostawił wolne trochę ponad metr chodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są trzy:

1) Dura lex sed lex. Samochód inwalidy nie jest pojazdem uprzywilejowanym w świetle prawa o ruchu drogowym (poza rezerwacją oznaczonych miejsc parkingowych).

2) Gdy straż miejska nie reaguje pojawia się milion skarg, że nic nie robią.

3) Gdy straż miejsca reaguje pojawia się milion skarg, że reagują.

Na punkty 2) i 3) należy zwrócić szczególną uwagę.

 

PS. Nadgorliwość i brak ludzkich odruchów jest gorszy od faszyzmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...