Skocz do zawartości

[dział sprzedam] - rozdzielenie na podkategorie, a ilość tematów


Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę średnio mi się podoba pomysł rozdzielenia działu sprzedam na podkategorie. Niby ma to służyć wygodzie w szukaniu konkretnej rzeczy, ale z drugiej strony sporo osób sprzedaje kilka-kilkanaście części/akcesoriów i w tej sytuacji musi zakładać w każdym dziale oddzielny temat. Gdy lista sprzedawanych rzeczy była w jednym temacie, często kupujący od razu widział co człowiek ma do sprzedania, zachęcony dobrymi cenami, jedną wysyłką. A tak... bałagan jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% zgadzam się z Lumperatorem, teraz dział sprzedam jest trudniejszy do przeglądania, ja na giełdzie polowałem na okazje i wystarczył jeden rzut oka, żeby przejrzeć nowe tematu, teraz muszę klikać w każdą kategorię i zauważenie nowych tematów jest trudniejsze

 

myślę, że podział na kategorie jest niepotrzebny, ponieważ od tego są nawiasy w tematach

 

a jeżeli kategorie muszą zostać to może zrobić jeszcze jedną (o ile jest taka możliwość) o nazwie np. PODGLĄD w której nie będzie się dało zakładać nowych tematów, a po wejściu do niej będzie widać tematy ze wszystkich kategorii czyli stary wygląd giełdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozdzielenie na kategorie nie przyniosło żadnych korzyści - co najwyżej łatwiej można opieprzać kogoś za złą kategorię - za to wiele problemów. Wyżej wymienione wystawianie wielu przedmiotów do sprzedaży (za to sprzedający będą mieli więcej postów na liczniku), trudniejsze śledzenie aktualnych przedmiotów. Ja na przykład lubię przejrzeć, co ludzie mają do sprzedania, może będzie jakaś okazja to się skuszę, a tak to muszę wejść do każdego z tych działów.

Wasze forum ma fajny skrypt, jest tam może opcja zrobienia działu "WSZYSTKIE", w którym byłyby umieszczone posty (lub ich kopie) ze wszystkich kategorii? Moim zdaniem od momentu wprowadzenia tych działów spadła liczba przedmiotów zgłaszanych do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Twoje argumenty i wnioski są wyssane z palca.

1. kogo to interesuje, ile postów będzie miał sprzedawca? Są dwa liczniki - ogólna liczba postów i aktualna.

2. dlaczego trudniejsze? Zajrzył do kanału RSS Giełda Rowerowa - masz zbiorczą setkę ze wszystkich kategorii. Po za tym przeglądanie jest znacznie prostsze. Większość szuka konkretnych rzeczy i łatwiej je znaleźć w dużej kategorii, niż rozsypane w jednym miejscu. Nie należysz do większości, ale.... - ukłon w stronę mniejszości - kanał RSS Giełda Rowerowa

3. WSZYSTKIE = RSS

 

A dlaczego ten kanał nie jest wrzucany do wspólnego forum typu "Wszystkie" ? Bo byłoby to powielanie treści, czego wujek google nie lubi.

 

Możesz też sobie włączyć śledzenie wszystkich for.

 

Wystarczy trochę sprytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Te zmiany moim zdaniem są na gorsze.

 

Jako sprzedający:

- sprzedając z 10 rzeczy nie chce mi się zakładać 10 wątków, po prostu wrzucę wszystko na konkurencyjne forum i/lub allegro

 

Jako kupujący:

- wolę przeglądać oferty jedna po drugiej, scrollując w dół, a nie latając po kategoriach i czekając aż się przeładuje strona

 

Jako zwykły użytkownik:

- nie interesuje mnie co lubi google, a co nie, ważna jest użyteczność :)

 

Generalnie, tymi zmianami, i kasowaniem moich wątków, skutecznie mnie zraziliście do swojego forum pod względem handlu. I pewnie nie tylko mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Forum to nie platforma do handlu, więc jeżeli przyszedłeś tutaj tylko w tym celu, to bardzo źle trafiłeś.

 

Jako sprzedający musisz się podporządkować nowym zasadom, albo idź na allegro, albo do konkurencji. Polecam forumrowerowe.pl. Lepiej dla nas i przeglądających skoro nie potrafisz się dostosować.

Jako kupujący wyrażasz tylko i wyłącznie swoją prywatną, wygodną opinię. Google nie ma tu nic do rzeczy, bo tematy i tak są usuwane po 30 dniach. Dla twojej informacji, to właśnie na wnioski użytkowników forma giełdy została zmieniona, bo byli właśnie tacy 'handlarze' jak ty, którzy wrzucalitematy typu [części].

 

Pod koniec sezonu zostanie przeprowadzona ankieta czy rzeczywiście WIĘKSZOŚCI odpowiada lub NIEODPOWIADA nowa forma giełdy.Na tej podstawie podejmiemy decyzję o ewentualnych zmianach

 

Moderatorom i mnie nowa giełda też nie odpowiada pod względem administracyjnym, ale nie liczy się zdanie mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...