Skocz do zawartości

[rower]Spec Hardrock/Rockhopper vs Unibike vs ?


xchaotic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po dlugim czytaniu chyba jednak zdecyduje sie na 29era.

Sytuacja aktualnie wyglada tak, ze nie mam konkretnego budzetu, ale wiem, ze bede malo jezdzil - dzieci, praca, wyjazdy itd, wiec nie chce na razie inwestowac jakichs duzych sum w rower.

 

W praktyce, najbardziej podobaja mi sie rowery Specialized, pare lat temu jezdzilem rok na Enduro po gorkach i od tamtej pory ten ksztalt ramy mi bardzo pasuje.

Dlatego najchetniej wlasnie Specilized, tylko nie wiem ktory model - Rockhopper i Hardrock roznia sie tylko rama, ale gemotria chyba ta sama, tylko ta M4 troche lzejsza. Z jednej strony nie chce placic 500PLN wiecej za rame, z drugiej strony na tej samej ramie m4 sa modele do 10000PLN, wiec bylaby to swietna baza do ewentualnej rozbudowy w przyszlosci, tylko jakie naprawde sa roznice pmiedzy A1 a M4?

(bo skoro nie ma roznicy to po co przeplacac )

 

Czy osprzet na standardowym Hardrock Disc Sport wystarczy do szybkiej jazdy?

Szczegolnei interesuja mnie hamulce oraz amortyzator - ze sprzedawca, zamiast znizki, chcialby wynegocjowac wymianie amortyzatora i tu znowu pojawia sie dylemat, czy warto do takiego roweru wstawiac Manitou Tower Expert?

 

Sprzedawca proponowal mi "upgrade" do Reby, ale potestowalem wyzszy model Rockhoppera, ktory rebe mial w standardzie i wcale mnie ten amor nie zachwycil - ciezki i na boki tak jakby plywal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardrock i Rockhopper jak najbardziej różnią się geometrią ramy, choć nie są to drastyczne różnice:

 

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/rockhopper/rockhoppercomp29#geometry

i

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/hardrock/hardrockdisc29#geometry

 

Rockhopper jest bardziej sportowy. Ma lepszą ramę M4 (vs A1 Premium) no i osprzęt w zależności od modelu. Sprecyzuj okreslenie "szybka jazda" :). Hardrock jak kazdy podstawowy 29er jest z ciężki, więc nie oczekuj cudów. To rower do rekreacyjnej jazdy i "przełamywania lodów", a nie do ścigania się. Świadczy o tym choćby zastosowany osprzęt. Co się zaś tyczy amortyzatora. Nie wiem, w którym miejscu proponowana przez sprzedawcę Reba jest ciężka. To akurat jeden z lżejszych amortyzatorów 29, na pewno lżejszy niż Manitou Tower Expert. Sztywność jest moim zdaniem na podobnym poziomie. Dużo zależy choćby od zacisków piast. Pisał o tym Nabiał.

A hamulce...jak to hamulce. Dostajesz podstawowy hydrauliczny model, który mimo sporej masy odpłaca się bardzo przyzwoitym działaniem (przynajmniej takie jest moje zdanie po kontakcie z tymi hamulcami).

 

Reasumując...bierz Rockhoppera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Rebą a tym Suntourem XCR jest ogromna. Chyba wolałbym sztywny widelec zamiast tych Suntourów. XCT to ciężko powiedzieć czy to jest wogóle amortyzator czy atrapa, a ten XCR złapie luzy po 500km a i tak nie będzie działał i będziesz zostawiał rower na niewiadomo ile w serwisie a potem jeszcze Ci powiedzą że DH uprawiałeś zawodniczo i oddadzą złom bez uznania reklamacji.Swoją drogą ciekawa sprawa - rower za ponad 3 klocki a oni nawet Tory albo Recona nie włożą tylko te wynalazki. Zdaje się, że w tej cenie Felt Nine Comp miał Torę - fajny rower, podjedź do sklepu (Sójka na Al. Politechniki) i oblukaj.

Na Twoim poziomie jazdy to wagi w ten sposób nie rozpatruj, zrzuć parę kg i jak już będziesz miał "perfect fit" to zbijaj wagę amora i reszty, odwrotnie nie ma sensu. Sam mam nadwagę i leje na to że mój rower 26" HT waży 14 kg. Jeśli chodzi o "bujanie" Reby to albo to był zajeżdżony szrot albo Twoje subiektywne wrażenie. Jak bardzo chcesz speca to bierz Rockhopera z tym Manitem jak Ci Reba nie leży, albo poszukaj takiego roweru co nie trzeba nic wymieniać przed wyjazdem ze sklepu.

Edytowane przez rebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...