Skocz do zawartości

[amortyzator] Spinner SW7 - godny uwagi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Najtaniej amorek widziałem za 330 zł w tym sklepie http://www.velotech.sklepna5.pl/towar/385/amortyzator-spinner-sw7-26-80-mm-skoku-bialyczarny.html jednak tu jeszcze trzeba dorzucić za wysyłkę. Masz jakieś jeszcze tańsze źródła?:)

Moje nadgarstki i ja jesteśmy bardzo niezadowoleni z pracy fabrycznego xcma a na nadmiar pieniędzy również nie cierpię więc myślę, że w końcu się na niego zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączam - czytałem o spinnerach - podobno dobre amortyzatory, tylko w Polsce mało znane - w USA - ludzie biorą jak szaleni.

Fajnie że można dostać amor z piwotami w normalnej cenie :) Podobno ich minusem jest to że montaż do tarczówek robią w IS a nie w Post Mount... ale czy ja wiem czy to wada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Amortyzator raczej przeciętny. Działa to, ale bez rewelacji. Jest mało sztywny (28mm golenie), mocowanie hamulca is przez co musimy bawić się w adaptery. Największą zaletą jego jest możliwość napompowania pod daną wagę, dzięki czemu coś tam się będzie uginać. Praca jego jest zadowalająca, ugina się. Trochę wolno wraca, jakby miał rebounda skręconego.

Mimo tylu wad kupiłbym go za tę cenę, ponieważ nie ma dla siebie konkurencji, a do czegoś lepszego trzeba sporo dopłacić. Osoby cięższe mogą narzekać na małą sztywność jak wyżej nadmieniłem. Piszę tę opinię po jeździe na Rebie, Sidzie, Axonie i tym Spinerze dzięki uprzejmości kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon dzięki wielkie za tą wypowiedź, bardzo mi pomoże w wyborze :).

Z mocowaniem nie będzie dla mnie problemu bo jeżdze na v-brake'ach a co do wytrzymałości to waże 60 kg więc nie powinno być problemów.

kurde to kto tu jeździ - sami nastolatkowie hihihi :):):):)

wszyscy prawie w kilogramach mniej niż 80 :) (taki mały offtop - wybaczcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że już mnie i Faraonek i Goldie prosili o wypowiedź- oto jestem:D

 

Niestety amor mam za krótko żeby powiedzieć coś sensownego- jak dla mnie potrzebuje jeszcze z ~300 km żeby się dotrzeć, potem dopiero będę się bawiła z pompką, którą zresztą muszę kupić i jak go przegonię w różnych warunkach będzie czas opinii.

 

Kupiłam go, na totalnym spontanie, jako pewną alternatywę dla Raidona. Pierwsze wrażenia są pozytywne, ale z drugiej strony jakich innych spodziewać się po przesiadce z XCM'a '08. Szczególnie jak się waży 58 kg i Suntour po zalaniu działał dopiero jak wsiadłam na niego z wypchanym turystycznym plecakiem:D

Poza tym szału nie ma i nie będzie- nie ta półka cenowa, ale jest poprawnie. Przewiduję, ze będzie lepiej jak już się dotrze i zostanie poprawnie ustawiony.

Jak dla mnie- można brać. Szczególnie, że jest lekki:P ale nie spodziewajcie się wodotrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dzięki za odpowiedzi - czekam na te filmy.. a tak dodatkowo - patrzyłem na inne amory spinnera - kurde one nie są złe - patrzyłem na aerisa i reasona - one podobno chodzą w lidze Epicona na którego mam ślinotok - wszystkie tylko w opcji vbrake - bo ja tarcz nie uznaję :)

jak mi się marzy jakiś test tych spinnerów - aerisa widziałem na 29tce...

sorry rozmarzyłem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej strony velo.pl wysyłka jest darmowa czyli za 330 z wysyłką ,ale jeśli ktoś ma do wydania ok 500 zł to lepiej dołożyć do epicona ,ja jestem średnio zadowolony ponieważ średnio wybiera dziury itp, ważę 70 kg i prawie go dobijam ,i trzeba lagi smarować ponieważ ciężej chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej strony velo.pl wysyłka jest darmowa czyli za 330 z wysyłką ,ale jeśli ktoś ma do wydania ok 500 zł to lepiej dołożyć do epicona ,ja jestem średnio zadowolony ponieważ średnio wybiera dziury itp, ważę 70 kg i prawie go dobijam ,i trzeba lagi smarować ponieważ ciężej chodzi

Epicona z pivotami naprawdę ciężko znaleźć w przyzwoitej cenie. To jest właśnie największy problem, że nawet amortyzatorów z tej średniej półki na v-brake'i jest jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epicona z pivotami naprawdę ciężko znaleźć w przyzwoitej cenie. To jest właśnie największy problem, że nawet amortyzatorów z tej średniej półki na v-brake'i jest jak na lekarstwo.

jest na allegro - model 2008 rok z piwotami - 610 plus wysyłka... sprężyna z olejem:

http://allegro.pl/sr-suntour-epicon-r-l-d-100mm-z-pivotami-mod-2008-i2397569048.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...