Skocz do zawartości

[tricki rowerowe] Trochę teorii...


isav

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tematu to zachęcam wszystkich żeby zerknęli na stronke naszej ekipy z Jędrzejowa: http://www.street.jedrzejow.prv.pl. W dziale tricki jest ich kilka opisanych + własne filmiki instruktażowe :D na razie jest ich kilka, ale z czasem dział się rozrośnie.

Zycze miłej nauki tricków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
mam pytanie czy da sie robic tricki na zwykłym rowerze

 

Co to ma znaczyć "zwykły rower"?? W Polsce dalej ludzie nie znają prostych kategorii rowerów? Są rowery górskie, szosowe, crossowe, bmxy, downhillowe, freeridowe i wiele wiele innych a ZWYKŁEGO to ja nie znam.. Zanim coś napiszesz pomyśl trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ok no to na rowerze mtb

 

 

Zależy jakie tricki. Rower MTB spokojnie nada się do podstawy, czyli jazda na jednym kole ( manual/wheelie ) oraz do stawania/jazdy na przednim kole ( nose manual/stoppie ). Można też bardziej pójść w stronę stuntu, czyli cyrkle i różnego rodzaju kombinacje, np. wheelie z jedną ręką itp. To w sumie wszystko, ewentualnie jeszcze lekkie podskoki. Więcej na mtb może być ciężko.

 

Dla przykładu mój filmik http://www.youtube.com/watch?v=lS7zhXIfzQU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszego dnia po przeczytaniu porad zacząłem próbować jazdy na tylnik kole (wheelie- jak dobrze pamiętam) i pierwszego dnia próbowałem na stojąco a dziś na siedząco powiem ze na siedząco jest dużo łatwiej chociaż ciężko wytłumaczyć podświadomości żeby tyłka z siodełka nie podnosić.

Pierwszego dnia do 2 metrów udało mi się przejechać, drugiego do 5-7 metrów i dożo łatwiej kiere poderwać.

Oczywiście będę dalej trenował, dzięki za super podpowiedzi dla laików i za to że poświęcacie czas na wytłumaczenie nam tego.

Pozdro Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mi wheelie w ogóle nie idzie , do 10 m to taka średnia. Ale za to BH zacząłem 3 mieś temu, ukradli mi rower, więc od tych 3 mieś nic nie próbowałem BH, ale jak dostałem 2 tyg temu A6 i od razu pierwsze skoki to na około 10 cm :) No ale wheeliego w ogóle nie daję rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...