Skocz do zawartości

[do 7000] Jaki rower MTB z FOXem


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze słówko.

 

Jeżeli już ma być Reaction to brałbym GTC. Przekracza budżet o niecałe 200 zł, osprzęt porządny - ale już jest na carbonie. Ceną da się w skiteam pomanewrować, więc wychodzi jeden z rozsądniejszych kosztowo zakupów na rynku i niezła baza do rozbudowy.

 

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2012,rowery,2566,brand%3D112%26offset%3D40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeście koledze napomagali, pokłócili się hejterzy. :)

 

Ja też usilnie poszukuję coś tak w przedziale 5-7K, z fulla zrezygnowałem chwilowo.

Kilka dni temu byłem w Cube z naszykowaną kasą po Reactiona, ale mnie przywitali od progu że od dziś wszystko +10% bo euro wysokie. Chwilowo odpuściłem.

W piątek byłem w Giancie, i mierzyłem XTC i bardzo pozytywne wrażenie, jak mi na dniach nie dadzą nowej ramy za pękniętą to chyba pojadę po któregoś XTC.

Może nawet Composite, Giant daje na carbon 5lat gwarancji. Tylko ponoć ciężko potem z tą gwarancją, chociaż gość w sklepie dość obiektywnie się to tego odniósł.

 

Co do tematu Fox/Reba to ja akurat preferuję RS, ale myślę że dla początkującego nie będzie to miało ŻADNEGO znaczenia.

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.0/9163/49284/

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.composite.2/9163/49280/

 

Myślę że te 10% muszą dać łaski nie robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich "fachowców" z których jeden poleca bezsensownego fulla a drugi poleca to co kupił ponieważ to kupił ... radzę omijać z daleka ...

 

Na szczęście jest z nami fachowiec Obes ;)

 

Ja nie uważam się za fachowca; jestem użytkownikiem jednego z rozważanych rowerów i to co piszę opieram na faktach i własnych doświadczeniach. Dla mnie opinie użytkowników były najcenniejsze, bo tylko użytkownicy sprzętu mogą (choć subiektywnie, ale jednak), napisać coś więcej w temacie danego modelu.

 

Obes, skoro sam polecasz Poisona, to chyba na czymś opierasz swoją propozycję, nie wnikam na czym, temat jest otwarty, więc rozmawiamy. Każdą propozycję warto rozważyć lub przynajmniej się z nią zapozanać. Więc pozwól bez zbednych ciśnień, aby ludzie podawali swoje typy, czy też uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki za wszystkie wiadomości. Cieszę się że tyle osób bierze udział w dyskusji, tylko proszę nie nakręcajcie się tak bo szkoda nerwów. Każdy ma inne doświadczenia i swoją opinię i spróbujmy może dyskutować bez podkręcania atmosfery bo nie ma naprawdę potrzeby, w końcu chodzi o zakup roweru, nie start rakiety na księżyc :)

 

Rozmawiałem dziś z właścicielem sklepu rowerowergo który sprzedaje Authora. Zainteresowały mnie Wasze posty odnośnie full'i i chciałem zasięgnąć jeszcze jego opini bo jeździ na full'u za 30K - rama special, cały na xtr, no generalnie wypaśnie wygląda i waży kolo 10kg. Jego zdaniem za 7K nie ma sensu kupować full'a bo nic ciekawego za te pieniądze kupić nie można i lepiej kupić dobergo sztywniaka niż full'a z niskiej półki i chyba przychylę się do tej opinii zwłaszcza że sporo głosów w temacie to popiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marhevek

 

Trochę zbyt radykalnie.

Za 7K można kupić sensownego fulla który dla amatora będzie i tak mega na wyrost np:

Anthem X 3 (2012) - rowery | Rowery Giant - szosowe, górskie, damskie, rekreacyjne, dziecięce, ramy rowerowe, akcesoria rowerowe. | Polska

CUBE Ams 110 Pro

 

lub za tą kasę sztywniaka na dobrym osprzęcie (karbon) lub na bardzo dobrym osprzęcie (alu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu stałem przed podobnym wyborem, różnica polegała na tym, że poważnie zastanawiałem się nad Cube LTD SL. Z racji, że wracałem na rower po latach wiedza moja ograniczała się do tego, co naczytałem się na necie i posłuchałem ludzi oraz kilku wizytach w sklepie. Gdy już miałem swoje typy (finalnie postawiłem na Cube Reaction Race) wstawiłem posta, aby zasięgnąć wiedzy wyjadaczy w tej dziedzinie. Zdania były podzielone, od tych co twierdzili (i pewnie nadal twierdzą), że po co mi na początek "taki" rower jeśli nie będę startował w maratonach (bo nie planuję... jak na razie ;)), do bardzo entuzjastycznych, gdzie pochwalano wybór i życzono mi szerokiej drogi i wiatru w plecy. Jednym z nich był kadargo (z którym przegadałem temat Reactiona (i nie tylko) wiele razy). W zasadzie moje obawy były głównie o geometrię, a co za tym idzie komfort jazdy (przymiarki w sklepie to jedno, a opinia użytkownika to cenna informacja, zwłaszcza, że, kadargo jest mojego wzrostu i podobnej wagi, a na Reactionie jeździ od lat).

Dzisiaj pomykam na moim Reactionie Race i jestem bardzo zadowolony. Nie żałuje ani jednej złotówki (którą to miałem oszczędzić i kupić sobie dodatki - które i tak swoja drogą kupiłem bo miałem je i tak zaplanowane w budżecie). Jeśli podoba Ci seria Cube Reaction, stać Cię na ten zakup i po przymiarce czujesz się na nim dobrze, to realizuj swoje marzenia. Olej kwestię Fox czy Reba - ja nie mam porównania (więc pisze czysto subiektywnie), ale Reba którą mam w Reactionie Race spisuje się rewelacyjnie i jeśli nie masz odniesienia (tak jak ja), to pewnie tak jak i ja będziesz bardzo zadowolony. W tym miejscu sugerowałbym rozważyć zakup Reactiona Race http://www.cube.eu/p.../reaction-race/ . Cenę powinieneś spokojnie zbić, ja w Ski Team wynegocjowałem 10% rabatu (choć oficjalnie rabatu na Cube nie udzielają - poza tymi, które należą się z programu lojalnościowego). Powodzenia :)

 

Marcin, ale kupiłeś Reaction Race czy Reaction Race GTC Pro bo cena taka sama tylko GTC jest na karbonie. Zastanawiam się czy nie wziąć tego GTC bo ponoć to będzie dobra baza pod przyszłą rozbudowę.

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro77

 

Tylko że oba rowery podane przez Ciebie mocno wykraczają poza budżet ;) Cube ams 110 pro to juz 8k... Moim zdaniem najlepiej kup coś w okolicach 6k a resztę przeznacz na odzież, akcesoria itp ;)

 

 

Ja się tak uczepiłem tego Cube i Gianta bo mogę tam wysępić rabat. W Cube mam chyba nawet 10%-15% bez wielkiego gadania, nie wiem czy mam złotą czy platynową. Kilka rowerów dla rodziny i znajomych już tam kupiłem.

o tu masz info: Programy lojalnoĹciowe, rabaty i zniĹźki-SkiTeam.pl

 

 

@marhevek

Co do SPD - to jak najbardziej jestem za, sam używam i nie wyobrażam sobie inaczej. Ale nie polecam na początek jeśli jeszcze nie używałeś SPD.

Te kilka obowiązkowych akcji "gleba-zero" musisz zaliczyć. Proponuję najpierw zapoznać się z rowerem a po jakimś czasie jak już poczujesz rower próbować zatrzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak uczepiłem tego Cube i Gianta bo mogę tam wysępić rabat. W Cube mam chyba nawet 10%-15% bez wielkiego gadania, nie wiem czy mam złotą czy platynową. Kilka rowerów dla rodziny i znajomych już tam kupiłem.

o tu masz info: Programy lojalnoĹciowe, rabaty i zniĹźki-SkiTeam.pl

 

 

 

@marhevek

Co do SPD - to jak najbardziej jestem za, sam używam i nie wyobrażam sobie inaczej. Ale nie polecam na początek jeśli jeszcze nie używałeś SPD.

Te kilka obowiązkowych akcji "gleba-zero" musisz zaliczyć. Proponuję najpierw zapoznać się z rowerem a po jakimś czasie jak już poczujesz rower próbować zatrzasków.

 

A czy mógłbyś zapytać w jakiej cenie dostałbyś Cube'a GTC z ramą 18" na fakturę? Byłbym wdzięczny :)

Nie jeździłem nigdy na SPD dlatego myślałem o pedałach na standardowe buty ale z SPD w środku, co myslicie? Jaki model najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś zapytać w jakiej cenie dostałbyś Cube'a GTC z ramą 18" na fakturę? Byłbym wdzięczny :)

Nie jeździłem nigdy na SPD dlatego myślałem o pedałach na standardowe buty ale z SPD w środku, co myslicie? Jaki model najlepiej?

 

Spoko, czekam teraz na info od znajomego z Gianta, i będę decydował, XTC 2 czy GTC Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoko, czekam teraz na info od znajomego z Gianta, i będę decydował, XTC 2 czy GTC Pro.

 

To jeśli planujesz zakup CUbe GTC Pro to zapytaj proszę również o sztukę dla mnie, może większy rabat dostaniemy razem? :) .. tylko dla mnie konieczna FV, a gdyby Tobie nie była potrzebna to wziąłbym na siebie i podzielił się z Tobą VATem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak od siebie wtrącę że dla zastosowania o jakim piszesz czyli Twoje okolice plus bieszczady to jednak bym sie FS rozglądnął i nie za skokiem 100mm tylko 120 właśnie. Mozna calkiem fajnie ciagle pojechac po plaskim jak i przyjemnie i komfortowo po gorkach. Sam uzywam Gianta Trance i po wczesniejszym Scott Aspect uwazam ze jest to jednak zdecydowanie lepsze i bardziej komfortowe rozwiązanie do ogólnopojętej turystyki rowerowej zarowno gorskiej jak i nie gorskiej z mozliwoscia ostrzejszego pojechania jak trzeba. Moze nie rozpedzisz sie na plaskim tak latwo jak na HT ale komfort jazdy zdecydowanie to wynagradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak od siebie wtrącę że dla zastosowania o jakim piszesz czyli Twoje okolice plus bieszczady to jednak bym sie FS rozglądnął i nie za skokiem 100mm tylko 120 właśnie. Mozna calkiem fajnie ciagle pojechac po plaskim jak i przyjemnie i komfortowo po gorkach. Sam uzywam Gianta Trance i po wczesniejszym Scott Aspect uwazam ze jest to jednak zdecydowanie lepsze i bardziej komfortowe rozwiązanie do ogólnopojętej turystyki rowerowej zarowno gorskiej jak i nie gorskiej z mozliwoscia ostrzejszego pojechania jak trzeba. Moze nie rozpedzisz sie na plaskim tak latwo jak na HT ale komfort jazdy zdecydowanie to wynagradza.

 

Dzięki za opinie. Możesz polecić coś konkretnego w takim budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad budżetem www.porebarowery.pl/5160,produkt.html - ale warto.

 

Tu poprzednik, również godny uwagi sprzęt - tyle że nieco słabszy osprzętowo i z firmowym damperem, za to poniżej budżetu www.porebarowery.pl/5191,produkt.html

 

Ów damper działa i to zupełnie nieźle, tyle że jakby przyszła ochota wymienić na coś nie-noname może być problem, bo powinien to być damper dedykowany do zawieszenia FPS. A tych Fox nie oferuje w wolnej sprzedaży.

 

Co nie zmienia faktu, że to naprawdę porządny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak napisałem jestem użytkownikiem Gianta Trance i jak dla mnie to jest genialny rowerek (dla moich zastosowań) i takiego też mogę Ci polecić jako coś co dobrze znam i z czego jestem zadowolony. W budżecie się zmieścisz z modelem zarówno X4 jak i X3. Ja kupowałem w zeszłym roku X5 (odpowienik tegorocznego X4 mniej więcej) i z czasem wymieniałem sobie częsci na takie jakie mnie odpowiadały. Bo X5 tak jak teraz X4 to najtańsza opcja tego modelu (chodzi o osprzęt bo rama ta sama). Ja na pewno teraz mając wybór jeszcze raz zdecydowałbym sie na Trance.

 

Apropos tego co Kolega Sol napisał o damperze to zmieniłem nie tak dawno na RP23 i działa bardzo dobrze pomimo że nie jest specjalnie tuningowany pod tą ramę. Problem wiekszy jest za to z rozmiarem bo tam jest długość 185mm. Ale da sie znalezc zarowno Foxa jak i RockShox.

A sam damper Gianta super działa też. Gdyby nie platforma w RP23 to poza wagą dużo mu nie ustępuje więc śmiało można go uzytkowac z zadowoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...