Skocz do zawartości

[rama] Cube AMS Comp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum niedostatki testów ram Cuba, więc dodaję coś od siebie.

 

Na ramie przejechałem powyżej 5 tysięcy kilometrów, kupiłem ją jako używkę, więc nie wiem jak była używana wcześniej. Sztywność boczna jest zadowalająca, nie ma się stracha przy szybkim wchodzeniu w zakręty.

Geometria tej ramy przeznaczona jest dla osób o stosunkowo długich nogach w stosunku do korpusu, inaczej pozycja na podjazdach byłaby męcząca i niekomfortowa. Po wycieczce 160 km bolała mnie tylko szyja od patrzenia na drogę ;).

 

Jeśli chodzi o amortyzator tylni - stary sprawdzony system czterozawiasowy bardzo dobrze radzi sobie na zjazdach. Przy zjeździe czerwonym szlakiem ze Ślęży przyczepności nie brakowało, a amor bardzo ładnie radził sobie z wszystkim co wpadło mu pod koło. Ze względu na duże kamienie obawiałem się uślizgów, lecz nic takiego nie miało miejsca.

O podjazdach można by dużo dyskutować, z jednej strony przy pokonywaniu lasu praktycznie niemożliwe jest złapanie uślizgu na kamieniach lub korzeniach, z drugiej zaś, na podjazdach asfaltowych trzeba mocno skupić się na pedałowaniu żeby nie pompować siły w tylni amor. Jednakowoż uważam, że rowery full suspension są rowerami terenowymi, więc podjazd asfaltowe można traktować trochę z przymrużeniem oka.

 

Co do trwałości - ważę 90 kilo i nie jeżdżę rowerem "delikatnie", tu schody, tam zeskok... Muszę przyznać, że z racji zakupu używanej obawiałem się o nią początkowo. Jednak po kilku dociśnięciach moje obawy się rozwiały. Rama ta jest naprawdę wytrzymała, jedyne co musiałem chwilowo w niej robić, to wymiana łożysk wahacza, w którym po myciu bezdotykowym zaczęło coś skrzypieć. Łożyska standardowe, więc kupiłem w sklepie z łożyskami :) - koszt około 12 złotych (nie wymieniałem wszystkich!).

 

Największym mankamentem ramy jest tulejka wahacza znajdująca się przy suporcie. Przy jej wybijaniu przebiłem się przez nią i nie mogłem jej wyciągnąć. Bez większych problemów udało mi się ją nagwintować (tulejka jest aluminiowa...) i zaślepić przyciętą śrubą.

 

Jeśli chodzi o wykończenie, rama pomalowana jest na biały mat. Brud schodzi z niej bardzo ładnie, gorzej ze wszelkimi smarami, w tym przypadku trzeba się trochę namęczyć.

 

Osobiście polecam ramę dla kogoś planującego złożyć sobie niedrogiego fulla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...