Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swojego evo nie narzekam :D Jak dla mnie rower jest świetny , na razie nie jeździłem na nim zbyt dużo :) . Jedynym mankamentem modelu na rok 2006 to opony :angry: . Schwalbe Jimmy to jak dla mnie poprostu badziewie :!!: . Poza tym właśnie wymieniłem tylną obręcz ( w rowerze nie wiem jakim cudem znalazły się Rodi Rodente Rock :) ) . Za 1300 zł nic lepszego nie trafisz jeśli chodzi o nowe rowery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka postów w tym temacie i jestem w szoku... :P

Jak się nie dba o rower to nic dziwnego, że się sypie po roku użytkowania.

Ja swój rower też katuję, ale w wolnej chwili robię go na bóstwo poprzez serwis, chodzi po tym jak nowy...

A już dobre 5 tys km za nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moj evo ma juz ponad 5250km i jestem z niego zadowolony.

 

Do tego czasu wymieniłem w nim:

- linki i pancerze na clarks

- tylna przerzutke na XT (taki kaprys na xt - stara dziala prawidlowo)

- klocki hamulcowe (duzo razy bo teren wode i błotko preferuje)

- kasete i lancuch na LX 8rz. (bo w starej kasecie 1 zebatka pękła, a jak sie kasete wymienia to i lancuch)

- korbe na DEORE ( bo mi na nowym lancuchu troszke srednia tarcza przeskakiwala a i czasami mi przelozenia brakowalo)

- opona tylna IRC SERAC XC Kevlar 2.1 ( przednia nadal mam w rowerze!)

 

W planach do wymiany:

- koła (już zamówione - (powinny byc niedlugo: obrecze DT swiss xr 4.1, szprychy dt swiss champion, piasty XT disc 6-srub) - (powód wymiany: coraz czesciej musze centrowac)

- amortyzator (mam pieniadze ale sie wstrzymuje by nie wydac pochopnie bo mam tez inne wydatki, jak bym kupował to Marzocchi MX PRO albo RS Tora)

- hamulce tarczowe hydrauliczne DEORE (najpierw amor, w koncu na transcarpatie trzeba miec cos lepszego do hamowania)

- manetki ALIVIO (konieczne - bo mam klamkomanetki altusa a do hamulców hudraulicznych jest olej a nie linka)

 

 

Podsumowywując modernizacje skoncze w sierpniu w przyszlym roku. Na razie rowerek sie spisuje swietnie i szczeze mowiac polowa z tego co wymienilem nie byla konieczna, a był to tylko kaprys :P W calym tym okresie moze 2-3 razy zlapalem kapcia - przynajmniej tyle pamietam. Nie miałem na nim zadnego wypadku. Ogólnie mówiąc mnie nie zawiódł. Posiadam tylko drobne problemy z przednia przerzutka - ociera o nia troszenke lancuch - wydaje mi sę ze to suport przydlugawy do korby deore, myslicie ze wymiana przerzutki na XT cos da? pozatym dziala swietnie i slysze tylko szum opon - to co lubie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach do wymiany:

- koła (już zamówione - (powinny byc niedlugo: obrecze DT swiss xr 4.1, szprychy dt swiss champion, piasty XT disc 6-srub) - (powód wymiany: coraz czesciej musze centrowac)

Planuje taki sam zestaw (jedynie piasty pod v-ki) i gdybys mogl to zwaz go prosze.

 

 

- amortyzator (mam pieniadze ale sie wstrzymuje by nie wydac pochopnie bo mam tez inne wydatki, jak bym kupował to Marzocchi MX PRO albo RS Tora)

Jezeli nie jestes maniakiem wagi to zdecydowanie Mx Pro. Nowe tlumienie + dwie komory pozytywne naprawde dzialaja bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

foty nie mam bo nie chce pamiętać tego :) natomiast rower w serwisie i zapewne już nie zobaczę tej ramy...

 

mogę natomiast przedstawić pękniecie na przykładzie innej ramy (zaznaczone na czerwono miejsce na granicy spawu w którym pękła moja, prawie dokładnie polowa rury) :

 

pilnikyr0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie mogę dopisać kilka wrażeń z dłuższego już użytkowania Unibike Evolution 2006:

- tak jak koncertownik starałem się dbać o rower w przerwach między jazdami, i w zasadzie nie pamiętam jakichś problemów.

- przejechałem ok. 3-4 tys. km, dokładnie niestety nie podam.

- zmieniłem opony na Tioga Gritty Slicker (AG Slicker) 1,95", bardziej uniwersalne i lżejsze.

- zmieniłem mostek kierownicy na krótszy i jest OK.

- pedały też zazwyczaj zmieniam na SPD, ale czasami wracam na zwykłe.

Oczywiście klocki hamulcowe też, ale o standardowych wymianach czy konserwacji nie wspominam.

 

W lecie 2007 pojechałem nim na jednoosobową wycieczkę rowerową na Słowację (pojechałem samochodem, wynająłem bazę, załadowałem na rower namiot, sakwy i co tam się jeszcze dało, zostawiłem towarzystwo i hajda...).

Ze względu na rekordowe upały nie pojeździłem zbyt długo, ale mimo sporego obładowania rower na słowackich kopcach nie sprawił żadnych kłopotów, wręcz przeciwnie, pozytywnie mnie zaskoczył, kiedy po zjeździe z takiego mniej więcej 10 km zjazdu po mało sympatycznej (nawierzchnia) drodze licznik pokazał maksymalną prędkość 66 km/h, a rower i ja byliśmy cali.

Teraz siłą rzeczy (zima) używam go mało, ale stoi i czeka w gotowości w każdej chwili.

 

Pozdrawiam wszystkich przed nowym sezonem

rowtur

post-106530-1202934732_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ramka jest jutro zakładam na nią bebechy. Tyle czekania przez głupiego DHL'a który coś się baardzo pomylił....

 

Zamiast Evolutiona dostałem Fusion 08'.... ponoć to samo B)

 

na oko geometria minimalnie inna i stop aluminium inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeżdżę już Evo ponad rok. Nie wydaje Wam się, że przednie zębatki mogłyby być większe? Tzn mieć więcej ząbków chyba (sory ale nei znam się). Cały czas jeżdżę na najwyższej z przodu i jak tylko się rozpędze do 30-35km/h to brakuje powera na "najcięższym" ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...