Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w tym sensie. Chodzi mio to czy wózek nie jest za wąski dla szerszego łańcucha.

Nawet jak bedzie za waski to w miare szybko "dotrze sie". Wozek w moim Sramie zostal spilowany lancuchem w ~1k km. Co ciekawe lancuch 8-ka alivio miescil sie, natomiast starszy lx made in japan lekko ocieral. No, ale juz nie ociera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienie lancuch na 9 to bede musial zmienic zapewne reszte - kasete, korbe. To mam w planach miej wiecej w polowie sezonu - jak zkatuje te co mam teraz :twisted:

 

Nie prawda. Nic nie musisz wymieniać. Łańcuch 9-tka bez problemów chodzi na kasecie 8-ce. Jak byś założył odwrotnie czyli łańcuch 8-ka na kasete 9-tke to by nie poszło.

Pozatym bez sensu jest zmieniać napęd na 9 biegów. Jest mniej wytrzymały. Pozatym tak czy tak nie wykorzystasz w pełni potencjału 27 przełożeń. 7 była w sam raz. A 8 to max. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetki (nie wiem dokladnie rapid fire czy dual control -> musze sie zdecydowac :P )

przerzutke juz mam... xt....

klamki zalezy od manetek....

hamulca sobie kupie lx albo xt z rownoleglym prowadzeniem na tyl....

korbe zwykla deorke pewnie....

 

 

czyli to sprawa manetek :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od kilku dni jestem posiadaczem evo 2007, ale coś więcej o nim napisze jak go trochę pomęczę. Choć pewnie nie różni sie wiele od wersji sprzed roku, to jednak każdy inaczej użytkuje rowerek wiec każdy test coś komuś powie. Teraz sie mogę z wami podzielić pierwszymi wrażeniami, np. nie wiedziałem i sie zdziwiłem jak zobaczyłem w sklepie ze rower ma do kierownicy przyczepiony dzwonek:-D Jak mi jakiś człowiek nagle w lesie gdzieś wyskoczy na ścieżkę to będę mógł na niego dzwonić:-D I rama ma inne malowanie niż na stronie, pewnie dali starą czy coś... nie wiem jakie malowanie było w starszych wersjach, ale bylem w kilku sklepach i wszędzie mieli malowanie takie jak to moje, ale poza tym wszystko inne sie zgadza z tym o jest napisane na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1000 km na liczniku i niestetu unik sie sypie :/ tylna linka od hamulca rozwarstwiona, tak samo przedniej przerzutki (wogóle linki porażka) na tyle jest bicie z 5mm. klocki starte prawie do zera, amor wybity działa na 15mm skoku :/ a poza tym luzy, strzela pryszczy, trzeszczy. nie wiem co robić remontować...? :) a opony to wogóle slick :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok może nie jeżdże tak dużo jak wy, ale jak już jeżdzę to nie oszczędzam bika, bo to nie o to chodzi, a klocki starły się nie do pręta mocującego tylko do rowków (przy takim zużyciu zalecane jest je wymienić) jeźdże cały czas że wzniesień, nie hamuje ostro na asfalcie, tylko po nim dużo jeżdże stąd to zużycie, pozatym nie mam zamiaru oszczędzać maszyny bo rower jest po to by na nim jeździć a nie po to by go podziwiać (jak uważają niektórzy geniusze) pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylna linka od hamulca rozwarstwiona, ...

Potwierdzam - u mnie było to samo przy śrubce od zacisku, ale nie było spowodowane "słabością" linek, tylko "słabością" intelektualną składacza :) - po prostu zbędny kawałek linki nie został przycięty tylko zarobiony i jak jeżdziłem to często tłukłem piętą w końcówkę. Było to na tyle lekkie, że nie czułem. Zauważyłem dopiero jak zgubiłem końcówkę, a na bucie zdarło sie troszkę lakieru :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma około 2500km. Wszystko jest w porządku. Zmieniłem pedały, gdyż się rozsypały. Napęd jest bez zmian. Wszystkie śmiga jak talala ;) Tylna opona do wymiany, ale to już było mówione, że to schwalbe się szybko ździera. Zbieram na IRC MYTHOS II, na oba koła. Tylna obręcz do zmiany, bo ją centruje ciągle. Amor ma luzy, ale nie ma co się dziwić, w końcu to tylko XCM. Ogólnie nie jest źle. Nie dzieje się nic nienormalnego. Z bike'a jestem w 100% zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędzać maszyny bo rower jest po to by na nim jeździć a nie po to by go podziwiać

 

- no dobra, co nie oznacza, że został zaprojektowany by po 1000 km pójśc w diabły.

Czyli nie klocki, tylko obręcz zjechana? I do wywalenia było? Ta obręcz ma 560 g, zawodnicy jeżdża często na obręczach poniżej 450 g i tez jeżdzą ostro, a cos czuje, że obręcze wymieniają po wiecej tys. km.

 

Może miałeś sporo syfu na obreczach podczas hamowania i nigdy tego nie czyściłeś, to też przyspiesza zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan mojego evo 06 oceniam na -4 w 6 stopniowej skali. Ma juz 4300km, uzywany latem i zimą. Poza zaletami powstało parę usterek, ktore wymieniam ponizej:

 

- pekniety pancerz

- rozwalone linki

- częste centrowanie (szprychy mi skrzypią ?!?!) pozatym zawsze mam centre okolo 1mm

- tylna opona starta - wymieniona po 2000km

 

 

I zrobilem sobie krzywde. Chcialem sobie prezent zrobic - kupiłem nowa korbe (deore fc-m422). Po zamontowaniu okazalo sie e jest problem. przezylem szok. Przrutka z trudem lapie najwieksza koronke (2 zeby wieksza od tej ktora mialem wczesniej). Obecnie ramię jest maksymalnie wysuniete - i tak lekko ociera :) . Czy jak bym kupil np. przerzutke xt miala by wieksze odchylenie ramienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja na swoim Evo bardzo mało przejechałem, ale mimo to już sie jakieś problemy zaczęły, co prawda sadze ze jak pójdę do sklepu to mi to szybko naprawią w ramach gwarancji (bo to takie małe problemy, pewnie bardziej obeznany rowerzysta sam by naprawił)), ale jednak irytujące to jest. W ogóle Unibike to dziwna firma... normalnie jak sie kupuje rower to po miesiącu ma sie przegląd, jak sie kupi unibike to sie przeglądu nie ma... widać wychodzą z założenia ze nic sie w ich rowerach nie może stać. Fakt faktem ze samemu można pojechać do sklepu i powiedzieć żeby zrobili przegląd... ale np. tam gdzie ja kupowałem to sie raczej nie ucieszą jak mnie drugi raz zobaczą, tam raczej średnio miła obsługa jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthArtur

Dziwne, ja po miesiącu miałem przegląd więc może coś ze sklepem nie tak? Co prawda obsługa u mnie też nie jest zbyt miła ale wiecej sie tam pokazywac nie zamierzam. Daje rade na własną ręke, a jak nie to ide do serwisu gdzie juz znam się nieco z właścicielem. ;)

Pozdrawiam i mam nadzieje, że problemy szybko się rozwiążą i Evo będzie Ci długo służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście już po wizycie w sklepie, wszystko działa jak powinno... choć panowie w sklepie zrobili najmniej jak sie dało:-D Ale przede mną był jakiś koleś (tez z unibikiem, tyle ze jakimś trekowym) to nim sie lepiej zajęli... ale z tego co przypadkiem usłyszałem to chyba jego rower będą wysyłać do Bydgoszczy... ja bym tak nie mógł... teraz pewnie bym jednego dnia bez roweru nie wytrzymał... choć teraz przez temperaturę się ciężko jeździ... będę musiał jakoś rano wstać jak jeszcze znośnie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...