Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież 34 zęby używają i zawodowcy, kaseta 11-34 na 9 rzędów.

Ale zawodowcy nie jezdza na Evo :!!:

 

W przypadku 8 rzędów jak jest 11-34 oznacza to kaszane i problemy.

Czyli Unibike bedzie mial problemy ?

 

 

 

W ogóle w tym przedziale ceonwym sa jakieś amorki z blokadą, czy tylko blokade mają?

RST ma blokade, tylko ze ona lubi szybko sie popsuc jak jej sie za czesto uzywa :) Dla mnie to zbedny gadzet, bo nawet na szosie jakos nie bujalo. Wogole omijal bym tanie amortyzatory z duza iloscia gadzetow, bo te z reguly lubia sie psuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Maniak czytaj uważnie, Evo ma 11-32 w 8 rzędach, czyli jak najbardziej OK.

 

RST w modelach 2005 też nie miał blokady, więc tu bez zmian, a może nawet SR bedzie sie lepiej spisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie dowiedzialem ze na rower bedzie trzeba sobie troche poczekac. Interesujacy mnie model (19' szaro czarny) bedzie na przelomie marca i kwietnia. Ze wskazaniem na kwiecien. W chwili obecnej sa w trakcie produkcji.

Eh a tu sie pogoda poprawia i zaczyna mnie nosic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc , ze Alivio 06 obsługuje 34T nie stwierdzilem , ze Evo ma kasete 11-34 :( , przerzutka ta ma mozliwosc obslugi takiej zebatki :(

 

Ten XCM nie ma blokady ??!! to troche kaszane zrobili , bo roznicy wielkiej cenowo nie ma , a blokada ( nawet w takiej postaci ) przez jakis czas sie przyda :) Ja mam wersje z LO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u4kjlhrhcz35sqsum.jpg

 

Ktoś chciał wiecej fotek Evo :-D

 

a więc evo po kilku zmianach. Zmiany są o tyle dobre, że w razie kradzieży "szybko" można swojego odszukać (jezeli już sie wypatrzy gdzies dany model).

 

- prosta kiera, zdjęta osłona i nózka, rogi pod kolor roweru :)

 

Dziś zrobiłem około 30 km bo ciagle wszystko mokre i błotko.

 

Moje kolejne spostrzezenia.

Musze wyregulować biegi, na najtwardszym/najszybszym (42 na 11) łańcuch się ociera, dziwne, że wcześniej nie zauważyłem :)

 

Opony sa dobre chyba tylko na suchy teren. Na asfalcie sie marnują i hałasują jak bombowiec b-29 :lol:

zaś na mokrym, szybko się brudzą - rośnie wiec waga, i strasznie wolno się czyszczą, a wiec rowerek się ślizga na podjazdach.

Ale jak ktoś nigdzie nie staruje, to ujdą.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki wyglądają ładnie, przynajmniej dla mnie. Gorzej wygląda gdy je się przyekłada na górę, taki szpikulec się robi :034:

ale to sprawa wyglądu, bo rozumiem, że chodzi Tobie o chwyt.

Jak ktos lubi nisko, to może śmiało obniżać i po to sa te podkładki.

 

Ja nie obnizam, bo i tak mam pozycje bardzo do przodu, rama 19 mnie wyciąga do przodu (585 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Jedyne co bym zmienił, to dałbym więsze obwody rur, teraz jak na ALU sa bardzo małe, typowe dla stali.

 

 

No ale może ma grube ścianki, bo waga ramy to około 1,85-2 kg z tego co wiem, czyli typowa waga. Więc jak mały obwód to pewno grubsze ścianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko słyszałem żeby ktoś na ramę narzekał w Unibiku, więc pewnie te ścianki rzeczywiście są grubsze. A mały obwód ma też swoje zalety. Rower wygląda lżej i jest więcej miejsca między nogami.

Przy moich 178cm wzrostu też wziąłem 19. Niektórzy powiedzą, że za duża, ale ja nie jeżdżę agresywnego XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizz jeżeli czujesz, że idealna rama dla Ciebie to gdzieś pomiedzy 19 a 21, to znaczy, że pewna niedogodnoś będziesz czuł i na 19 i na 21, więc wybór jest prosty ....

 

Spójrz jak bardzo wystaje sztyca w 19-tce przy max wyciągnieciu siodła. Jeżeli jeszcze z 8 cm siedzi, to bierz 19 -tke, jeżeli nie, to 21.

 

Tym bardziej, że w 21 możesz zmienić mostek na krótszy z tych 11,5 na np: 8-10 cm. Teraz jest moda na krótsze (przez GF).

 

Zawsze tez w Evo można wyregulowac sobie położenie kiery.

Jeżeli w 21-ce podniesiesz mostek (teraz jest w odwrotnej, niższej pozycji) to będziesz miał kiere 2 cm wyżej.

Zaś w 19 -tce (w 21 tez rzecz jasna), można obniżyć kiere kupując prosta kiere, lub obniżjac te wkładki.

 

No i w końcu, możesz też nieco przybliżyć i oddalić się poprzez siodło, ale to zazwyczaj +-2 cm.

 

Tak że zawsze idzie dopasować bika, więc w ostateczności zdaj się na rzut kostkę :lol:

 

Prostuje pozycje na wygodniejszą:

 

- przybliżenie siodła

- skrócenie mostku

- podniesienie mostku (odwrócenie, gdy jest w pozycji niższej jak w Evo)

- zmiana z prostej na giętą

 

 

Zaś pozycje "wydłuż" na bardziej sportową:

 

- oddalenie siodła

- opuszczenie mostku (gdy jest wyżej)

- przełożenie wkładek (gdy są)

- zastąpienie giętej kiery na prostą

- wydłużenie mostku

 

 

róznice pomiędzy tymi zabiegami mogą diametralnie zmienić nasze położenie i wygode

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów! :)

Ja mam 183 cm wzrostu, przymierzałem się do Evo 2006 21" i do Evo 2005 19", jeśli geometria ramy się nie zmieniła w nowszym modelu to zdecydowanie lepiej czuję się na 19". Przy ramie 21 jakoś mało miejsca od górnej rury do "strategicznego miejsca" :D

 

--------

 

No i stało się. Dziś wybrałem się do sklepu firmowego Unibike'a i od ręki dostałem rowerek :) Evolution 2006 19" czerwono-czarny.

Osprzęt taki jak u innych - z przodu przerzutka Alivio M410, z tyłu Alivio takie same jak w modelu 2005, czyli nie 410 (różni się tylko kolorem i tym, że nie obsługuje MegaRange). Manetki ST-EF29 a nie 50, ale miałem okazję porównać na żywo (na jakimś innym rowerku były założeone ST-EF50) i powiem szczerze, że nowsze mi się mniej podobają, są jakieś większe i mają dłuższe dźwignie... Kwestia gustu, mechanicznie nie różnią się niczym.

 

O jeździe za wiele się jeszcze nie wypowiem bo miałem okazję przejechać zaledwie z 5 km :)

 

W tym miejscu mogę trochę ponarzekać na sam sklep - o ile obsługa bardzo miła, skłonna do kompromisu (można wynegocjować pare zł rabatu w dodatkowych akcesoriach) to sama jakość usługi w postaci złożenia roweru powiedziałbym taka sobie. Stwierdzili, że rowerek wyregulowany, gotowy do jazdy, ale nie do końca można się z tym zgodzić. Przerzutki zmieniają się niby OK, ale wydaje mi się że samą regulację można by przeprowadzić dokładniej, mogłyby zmieniać się płynniej.

Natomiast hamulce to klęska osoby montującej... :) Każdy klocek przekrzywiony w inną stronę, złe odległości i ogólnie zrobione na odwal :) Oczywiście to drobiazg, który można poprawić samemu w kilka chwil, ale jednak pozostaje niesmak, rowerek powinien być dopieszczony na tip-top. I można się zastanawiać czego jeszcze nie dopatrzono :D

 

Do samego sprzętu w zasadzie nie można mieć zastrzeżeń - robi bardzo solidne wrażenie, spawy bardzo ładne, wszystko jak należy. Jedyny zgrzyt jaki udało mi się do tej pory wychwycić to mały problem z regulacją amortyzatora, być może też wynikający z niedokładnego montażu. Problem ten polega na tym, że ilość obrotów regulatora na prawej goleni różni się o jeden od liczby obrotów na lewej. Przecież obie strony powinno się regulować razem, kręcąc tyle samo, a i nawet na tym prostym wskaźniku widać, że na jednej stronie nie dochodzi do końca (pozostaje przerwa między wskaźnikiem a skrajnie górnym położeniem, na drugim regulatorze tej przerwy po rozkręceniu do oporu nie ma). Jeśli możecie sprawdźcie jak jest u Was. Ale tak czy siak ta kwestia wymaga poprawienia :)

 

Ogólnie póki co jestem zadowolony mimo drobnych niedociągnięć.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzili, że rowerek wyregulowany, gotowy do jazdy, ale nie do końca można się z tym zgodzić. Przerzutki zmieniają się niby OK, ale wydaje mi się że samą regulację można by przeprowadzić dokładniej, mogłyby zmieniać się płynniej.

 

Pamietaj o tym , ze nowe komponenty musza sie "dotrzec" . Mam podobny problem , mam cala grupe alivio 06 ( oprocz p.tył) i jeszcze nie chodzi jak powinna :) NIe tyczy sie to tylko Alivio i nizszych , poniewaz kumpel dzis zalozyl XTr-a na tyl i kasetke Xt , łacnuch tez nowy i troche mało płynne jest , do tego lekko "chrobocze"

MOwił , ze to normalne przy nowych częsciach a zapewniam , ze on sie na tym zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o tym , ze nowe komponenty musza sie "dotrzec" . Mam podobny problem , mam cala grupe alivio 06 ( oprocz p.tył) i jeszcze nie chodzi jak powinna smile.gif NIe tyczy sie to tylko Alivio i nizszych , poniewaz kumpel dzis zalozyl XTr-a na tyl i kasetke Xt , łacnuch tez nowy i troche mało płynne jest , do tego lekko "chrobocze"

MOwił , ze to normalne przy nowych częsciach a zapewniam , ze on sie na tym zna wink.gif

Dzięki :) W zasadzie się tym nie przejąłem :) Podregulowałem trochę hamulce i już jest wszystko cacy, tylko ten amor mnie zastanawia... Czemu jedna strona ma na regulacji 10 skoków, a druga 11? :)

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie info producenta!

Skończyły się ramy 21" czarno - czerwone. czas bliższej dostawy nieokreślony.

 

Osobiście uważam że mogą być znów dostępne za prawie 2 miesiące :( . Muszą chyba z Tajwanu przyjechać.

 

Jutro przyjedzie do mnie czarno-srebrny ogier :twisted:

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwono czarny. Moim zdaniem wyglada znacznie lepiej od szaro czarnego.

 

Też tak sądzę. Alez powodu że tego koloru facet mi zprowadzic nie może więc jestem zmuszony brać ten, 2 MIESIĄCE nie będę czekał :angry: :angry: Tydzień bym wytrzymał ale nie tyle... No comments :angry:

 

Mam gdzieś ubarwienie byle by tylko sprzęt był dobry, a to ma też swoje zalety, nie wpada w oko, a przez co prawdopodobieństwo kradzieży maleje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Pora na spojrzenie na Unibike z drugiej strony...

Wszędzie można przeczytać świetne opinie tych rowerów, wszyscy je polecają.

Ja mam go od dwóch dni i ogólnie, owszem, zadowolony jestem, ale już pojawiła się drobna rysa na nienagannym wizerunku :)

Pierwsza rzecz jaką opisywałem to amortyzator i drobna niedogodność/niedokładność (niepotrzebne skreślić) jego regulacji (ponawiam prośbę o sprawdzenie jak jest u Was). To jest drobiazg, i jak sądzę, nie należy się tym przejmować. Natomiast druga rzecz jaką wykryłem to już bardziej oczywista wada (dziś w serwisie ma się okazać czy montażu czy komponentu). Mianowicie chodzi o tylną piastę - ma luz. Co ciekawe luz zależny od pozycji koła, co wskazuje jednak na wadę samej piasty a nie niedostateczne dociągnięcie... Zobaczymy :)

Przy okazji przetestujemy serwis - rower kupiłem w Warszawie, a serwisował będę w Białymstoku z czym panowie (sklep partnerski Unibike) mieli już wczoraj problem i postanowili się skonsultowć z Bydgoszczą - dlatego sprawa nie została rozpatrzona od ręki...

To na razie tyle :P

Ciąg dalszy nastąpi :P

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ;)

To jest test sprzętu. Umieszczamy tu WYŁĄCZNIE uwagi merytoryczne!

Na pogaduszki zapraszam do klubu Unibike'a, do tematu "[dziś] co zrobiłeś?" lub na GG.

Wszelkie posty nie związane bezpośrednio z testem będą usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...