Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, wszystko zrobiłem na miejscu - bo u nich można zrobić to za free jeśli podobna cena. W sklepie już nie bardzo, bo zostanie im siodło na stanie ....

Dokupiłem tylko rogi i koszyk na bidon, szkoda, że od razu nie zmieniłem tez kiery na prostą, nie musiał bym sprzedawać teraz giętej :D

a może się przyda, jak nikt nie kupi.

 

Szkoda, że przyszedłem tam tak póxno, bo na zmiane opon na lżejsze było juz za późno raczej. No, ale pojeżdze do lipca a potem pomyśłe nad zmianą :-D

 

Zdjełem też plaskit z korby, kolejne kilka gram lżej :unsure:

ale trzba przez to uważac, by w ubanku nie jeżdzić, łatwo zabrudzić sponie/dresy - na ale taki jest urok tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem.

Przerzutkę tylna mam całą czarną (czyli z zeszłorocznych zapasów).

apropos koloru... zamawiałem czarno srebrny, a przyjechał rzeczywiście czarno-srebrny tyle że napisy mają czerwony kontur na srebrnym tle (moja żona ma uni. pamira srebrno-czarnego i takie malowanie wygląda ładniej).

Prawdę mówiąc jak go zobaczyłem to choć nie był to kolor jaki zamawiałem to już chciałem wsiadać i jechać a nie wybrzydzać, bo i tak był/jest ładny (jak na Unibike) :)

a fotki zrobię jak tylko dorwę jakiegos syfraka :D

Edytowane przez krihu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Unibike'u w sobote i zamówiłem czerwono-czarnego Evo 19' ale przerzutkę tylną też chyba będe miał całą czarną bo taka była zamontowana w wystawionym rowerku.

Już nie mogę się doczekać telefonu z fabryki.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do roweru gratis dostane licznik i mocowanie na bidon czyli jestem 70 zł do przodu :P doplace natomaist do błotników

 

a tak wogóle to pierwszy raz będę jeździł na rowerze z klamkomanetkami :) jak tego się używa?? :D

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na klamkomanetkach nie jeździłem ale mój brat je ma od roku i mówi ze można się przyzwyczaić a nawet, że są całkiem wygodne. Masz dwie dźwigienki i naciskasz w zależności czy chcesz wyższe przełożenie czy niższe, po paru razach przestają Ci się mylić.

Co do akcesoriów to zamówiłem jeszcze lampki i licznik a gratis dostane koszyk do bidonu. Zawsze coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem z siodelkiem rozwiazalem ze sprzedawca sklepu rowerowego. Bede mogl sobie je wymienic jak przyjdzie rower. Oni wezma te standardowe z Unibike'a a ja sobie wezme inne wygodniejsze i ew. doplace jesli bedzie drozsze od tego standardowego. Wg. mnie rewelka :)

Dzis prawdopodobnie zamowie maszyne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEGINER

Mam pytanko do nowych urzytkowników tego modelu.

Jak się wam go prowadzi, bo mój jest szalenie niepewny. Trudno utrzymac prostą jazdę nie mówiąc już o jeżdzie bez trzymanki. Czy u was też rura górna nie jest równoległa do dolnej, bo u mnie jest i nie wiem czy to jest przyczyną takiego zachowania roweru. Może właśnie mam po prostu krzywą ramę i będę musiał to zgłosic.

Poza tym, czy wasze amorki też już zdążyły złapac luzy - mój już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też rura górna nie jest równoległa do dolnej, bo u mnie jest i nie wiem czy to jest przyczyną takiego zachowania roweru

Jak u Ciebie górna rura może byc równoległa do dolnej ??? Bo ja sobie nie mogę tego jakoś wyobrazić. Może to poprostu brak umiejętności że nie możesz jechać prosto albo bez trzymanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEGINER

Z tego co ty piszesz to wnioskuję że albo skaczesz na tym rowerku albo robisz coś na tym rowerku doczego nie jest przeznaczony

zapewniam ze nie bo nawet tak nie potrafię

 

Jak u Ciebie górna rura może byc równoległa do dolnej ??? Bo ja sobie nie mogę tego jakoś wyobrazić. Może to poprostu brak umiejętności że nie możesz jechać prosto albo bez trzymanku.

 

Nie chodziło mi oczywiście o równoległośc w płaszczyżnie pionowej tylko poziomej. Tzn. patrząc z góry rury te w moim przypadku tworzą kąt różny od zera, a więc nie są równoległe. Efektem tego jest że rura podsiodłowa jest lekko przechylona w jedną stronę.

Napisałem też, że bez trzymanki nie da się jechac, nie dlatego, że nie potrafię - wtedy bym przecież nie pisał tak oczywistych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, czy wasze amorki też już zdążyły złapac luzy - mój już ma.

 

To ile ten amorek ma już przejechanych km?

Myślałem ze rs suntour (XCM) robi wydajne i wytrzymałe amorki dużo dużo lepsze od rst (Gila/Capa) w tym samym przedziale cenowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! a co do krzywej ramy to sprawdź ją jak masz poziomicę. Może masz tylko takie złudzenie, że jest krzywa :)

 

Na liczniku jest nieco ponad 40 km. Wszystko w mieście (trochę parku), bez udziwień i krawężników. sam się dziwie.

 

Jak dla mnie bardzo dziwne! :D

Może ktoś sie bawił twoim rowerkiem jak spałeś w nocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Evo 06 jechał już w 1 min bez trzymanki w stronu zimowym, bo zakładałem rekawiczki.

Była to moja pierwsza min jazdy na nim - wiec jedzie bez problemu.

 

Troszke długi mi się wydaje, bo teraz miałem takiego co ma roztaw 105 cm, a ten ma pewnko koło 107 ;)

 

No ale tak mają prawdziwe MTB. Choć mój poprzedni bik ATB z tymi 105 cm wydawał mi się przez to nieco zwrotniejszy w pierwszej chwili :)

Ale wszystko sprawdzi sie przy jeżdzie na deptaku wśród ludzi buhahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

No właśnie zadałem pytanie do firmy, czy model w Evo 06 to Sr XCM zwykły tylko ze wstepną regulacją (po około 150 zł),

czy może ten XCM LO (około 190-200 zł) z blokadą i regulacją wstępną ....

 

Bo jeżeli ten tańszy, to chyba wsadzili cos gorszego niż rok temu, bo chodziły opinie że RST nawet tłumił dosyć dobrze.

Zobaczymy co odpiszą.

 

Aha, Blizzard odpisali ci, czy zrezygnowali z M410 ? :D

 

czy ciągle czekasz, aż im się zapasy wyczerpią :)

Ja póki co jestem zadowlony przerzutki ze starego 05 modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do górnej rury ma ona mniejszy obwód, dlatego i po jednej i po drugiej stronie "wystaje" dolna rura - gdy patrzymy od góry. Mam nadzieje że kumacie o co mi chodzi.

 

Dlatego może być wrażenie, że coś jest nie tak, nie wiem czy o to jemu chodziło.

 

Bo u mnie równolegów jest na 100% - po prostu jest chydsza i tyle.

 

Byc może u Ciebie jest krzywa :D i przez to masz też problem z jazda bez trzymanki - choć ja sobie nie wyobrażam, jak by to oni mogli zmontowac, przeciez wtedy by ona była wygięta po łuku ....

 

---------

 

Co do sterowności, zwrotności Evo. Rozmiar 19 ma aż 109 cm rozstaw :-D (przewaznie inne mają 107 cm)

dlatego wydaje mi się mniej zwrotny niż mój stary bik, tym bardziej że te oponki są bardzo wysokie, a wiec koła są większe niż w moim starym. to wszystko upodabnia go prawie crosa :)

(czyli wieszy rozstaw i wiesze koła).

 

ale to tylko moje wrazenia po przesiadce z modelu ATB/MTB na model typowo MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ciągle czekasz, aż im się zapasy wyczerpią

 

Czekam i nie czekam :D Ważne żeby była porządna przerzutka.

Jedyne co mi napisali, to to że model alivio '06 obsługuje kasety z większą liczbą zębów (chyba 34).

 

Czekam głównie na pieniadze, bo ich brak... :angry: :angry: Brakuje mi jeszcze 200zł :angry: :angry:

w środe albo czwartek jade na przymiarke do tarnowa albo rzeszowa. to się okaże. Jeśli zastosuję prowokację/szantaż (jak kto woli :) ) to rowerek zamówię w w czwartek albo piątek :lol: (mam nadzieje że zamówię w czwartek bo nie myśle trzeźwo w szkole przez ten rower :P )

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem uni vipera w sklepie w rzeszowie na piłsudskiego 32 i gość spuścił o 100zł, tyle samo spuszczał na evolutionie. Spiesz się, bo kilka dni wcześniej chciał sprzedać za 150zł mniej, ale nie miałem wtedy kasy.

 

Wiele razy juz pisalem , ze na Pilsudskiego mozna liczyc na spore rabaty :blink: Nawet na drobnych akcesoriach 3-4 zl ( biorąc pod uwage , ze cos kosztuje 30 zl ) .

 

Alivio 06 rozni sie od 05 wygladelm i tym ,ze obsluguje kasety 34T ;)

A ten wyglad nie jest powalający :( Bardziej podoba mi sie 05 , chociaz reszta komponentów Alivio na ten rok jest zdecydowanie ladniejsza od starych ;)

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 34 zęby używają i zawodowcy, kaseta 11-34 na 9 rzędów.

W przypadku 8 rzędów jak jest 11-34 oznacza to kaszane i problemy.

 

Tak ja w takim razie ciesze się, że zostali przy "starym" modelu, bo 11-32 jest akurat na 8 rzędów i nawet ma swoje zalety na 9-rzędowymi - o czym już pisałem tutaj.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Jednak jest to Sr XCM bez blokady, ten tańszy model, niestety.

 

Co do m410, faktycznie już montują je w nowej serii :(

więc się cieszcie (jeśli będzie ok działać ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Z tego co się orientuje, to model z 05

RST GILA-T5

też ma tylko regulacje wstepnego ustawienia i nie posiada blokady?

 

 

Kurde, szkoda, bo wersja XCM LO jest tylko 40 zł droższa :-D

Moze za rok się wymieni na coś lepszego ;)

 

W ogóle w tym przedziale ceonwym sa jakieś amorki z blokadą, czy tylko blokade mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...