Skocz do zawartości

[600~800 zł] Do lasu i rekreacji


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

Chcialbym zakupic rower w nie wysokiej cenie z mozliwoscia w przyszlosci doczepienia fotelika z tylu, dla dziecka. Moja waga to ok 95 kg i 187cm wzrostu czyli chyba rama- 21". Na rower chcialbym wydac jak najmniej, aczkolwiek jak cos bedzie warte uwagi moge delikatnie przekroczyc budzet. Wybralem kilka rowerów w cenach od ok 600 do 800.

Na oku mam takie modele jak:

KANDS Energy 500 - ok 600zl

KANDS Energy 700 - ok 720

KANDS Energy 900 - ok 780zl

KANDS Energy 1100, -ok 850 zł

Kross Hexagon v2, - ok 750 zł

Kross Hexagon v3 - ok 830 zł

Enduro trial -"jak kross hexagon" - 700zł

,jest jeszcze

Kands 1300 ale przerzutki Acera - 800zl

 

Moze jeszcze jakies inne propozycje macie? Ewentualnie ktory z powyzszych, ma najlepszy stosunek ceny do jakosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz te rowerki to są ładne tylko z wyglądu a może nawet i nie, szczerze Ci polecę rowerek o troszkę zawyżonym budżecie a mianowicie Arkus Vip 6.0 http://allegro.pl/rower-rowery-gorski-mtb-arkus-vip-6-0-deore-wyprz-i2314653728.html . Bynajmniej ten sezon bez większej awarii przjedziesz, nie to co te modele które podałeś ;) Nie radziłbym sobie zawracać głowy wymienionymi przez Ciebie, ten arkus w zupełności wystarczy i jest całkiem dobry pod wzgledem technicznym :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż i kup tego arkusa

Jest OK :thumbsup:

Wolalbym sie jednak trzymac swojego przedzialu cenowego 850 maxxx. Poza tym te arkus ma niezbyt ciekawa kolorystykę ramy..

A jesli juz cos z tych co wymienilem albo z podobnego przedziału to co polecilibyscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci doradzę :laugh:

Przy Twojej wadze, w sumie troszkę większej niż przeciętny nastolatek i jeszcze z fotelikiem na plecach, na rower powinieneś przeznaczyć taką sumkę, by kupić coś do jazdy... a nie do frustracji

nie chodzi by Ciebie naciągnąć na sprzęt dla zawodnika ale na to by Ci dobrze doradzić. Byś z zakupu był zadowolony by rower nie był przyczyną stresów.

Byś nie kupił czegoś takiego http://www.forumrowe...taniego-roweru/

arkus ma niezbyt ciekawa kolorystykę ramy..

Tiaa na kolorku się jeździ :w00t:

Teraz będzie na poważnie.

 

Jesteś wysoki do tego twoja waga oscyluje w granicach setki. Dlatego powinieneś kupić rower który ma z tyłu kasetę a nie wolnobieg :whistling:

Jak poznać :icon_question: Rowery z kasetą mają minimum 8 przełożeń z tyłu

Nie chodzi wcale o ilość biegów :icon_exclaim: Chodzi o budowę tylnej piasty. Gdzieś o tym pisałem ale nie chce mi się szukać. Generalnie wolnobiegi obecnie są dedykowane do ROWERÓW DZIECIĘCYCH.

Chodzi o ułożyskowanie i podparcie osi przez owe łożyska. Wybitnie niekorzystne w przypadku wolnobiegu.

Przy obciążeniach będzie gięta i wyłamywana oś. Im większa waga tym większe obciążenia.

Tobie doradzam zakup roweru MTB przynajmniej na Alivio

Nie ma co się oszukiwać te rowery które wybrałeś do porównania są z pogranicza makrokesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KANDS Energy 1100, -ok 850 zł

ł

Kross Hexagon v3 - ok 830 zł

 

Kands 1300 ale przerzutki Acera

 

Czy naprawde te rowery to juz taka tragedia? Jesli wybor ogranicze do tych 3 modeli to co polecacie? Z wygladu najlepszy Kands 1100 (wg opisu wytrzymaly-nawet do 130kg).

Kands 1300 w tej cenie ma przezutki Acera czyli jak 1100 (wogole nie wiem czy 1100 rozni sie czyms znacznym od 1300).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na twoim miejscu wziąłbym Lazaro (dla jazdy 50%i więcej asfalt i 50% i mniej las ale bez szaleństw:).

Po pierwsze jeżeli ma być to rekreacja to cross da radę (w założeniu że będą to ubite drogi), Osprzęt jest naprawdę dobry jak za te pieniądze Full alivio i Nex dają całkiem niezły komfort jazdy, ogólnie udany model (chyba jest jego test na forum).

 

Dla jazdy 50% i więcej las, reszta asfalt - polecam Arkusa jak kolega albo również Lazaro:

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-mocne-mtb-bezkonkurencyjny-i2343656476.html

Wiem że przekraczam budżet ale zam zacząłeś, ogólnie w rowerach jest niesamowity skok jakości między 800 a 1000zł, moim zdaniem warto dopłacić.

Lazaro podobny pod względem osprzętu do poprzednika.

 

Ewentualnie jak nie chcesz dopłacać to Kands:

http://allegro.pl/mocne-mtb-kands-energy-1100-acera-rst-edycja-2012-i2323074861.html

jednak spadek jakości jest znaczny, ale ujdzie w tłoku :).

 

Pozdrawiam

Reasumując jeżeli ma być to sam las to Arkus Vip 6.0 (jeżeli znajdziesz swój rozmiar ramy), jeżeli mieszany teren asfalt/las to lazaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na twoim miejscu wziąłbym Lazaro (dla jazdy 50%i więcej asfalt i 50% i mniej las ale bez szaleństw:).

Po pierwsze jeżeli ma być to rekreacja to cross da radę (w założeniu że będą to ubite drogi), Osprzęt jest naprawdę dobry jak za te pieniądze Full alivio i Nex dają całkiem niezły komfort jazdy, ogólnie udany model (chyba jest jego test na forum).

 

Dla jazdy 50% i więcej las, reszta asfalt - polecam Arkusa jak kolega albo również Lazaro:

http://allegro.pl/la...2343656476.html

Wiem że przekraczam budżet ale zam zacząłeś, ogólnie w rowerach jest niesamowity skok jakości między 800 a 1000zł, moim zdaniem warto dopłacić.

Lazaro podobny pod względem osprzętu do poprzednika.

 

Ewentualnie jak nie chcesz dopłacać to Kands:

http://allegro.pl/mo...2323074861.html

jednak spadek jakości jest znaczny, ale ujdzie w tłoku :).

 

Pozdrawiam

Reasumując jeżeli ma być to sam las to Arkus Vip 6.0 (jeżeli znajdziesz swój rozmiar ramy), jeżeli mieszany teren asfalt/las to lazaro.

Mozesz mi powiedziec czym roznią się dokladnie LAzaro, Arkus od moich propozycji? Rozumiem ze troche lepsza przezutka ale czy tylko...? W czym dokladnie tkwi róznica nie patrzac juz na kwestie osprzetowe? Komfort, awaryjnosc, firma? Wygląd raczej wszystkie mają podobny. Skoro juz mialbym dokladac chce upewnic sie czy warto, bo puki co nawet nie jestem pewny czy warto dokladac do np Kandsa 1100 porównując go do Kandsa 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Amortyzator, amortyzatory firmy Zoom nie działają a bardzo dużo warzą, ja osobiście wolałbym sztywny widelec od zooma. XCM to już całkiem przyzwoity jak za tą cenę amor, czuć tłumienie. Osprzęt alivio również zwiększa komfort i jest mniej awaryjny. W moich propozycjach masz kasetę a nie wolnobieg, co też idzie na +. Ogólnie po przejechaniu jakiegoś odcinka od razu czuć różnicę lekkość jazdy mniejsze opory i większy komfort, a dodatkowo mniejsza awaryjność, to wszystko sprawia że 150 - 200zł to niewielka suma za rower 2 klasy wyższy.

ewentualnie tak jak mówię kands za 850zł nie jest najgorszy a dużo lepszy od twoich propozycji.

Jednak Arkus za 950 albo lazaro za 999 to najlepsze propozycje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi powiedziec czym roznią się dokladnie LAzaro, Arkus od moich propozycji? Rozumiem ze troche lepsza przezutka ale czy tylko...? W czym dokladnie tkwi róznica nie patrzac juz na kwestie osprzetowe? Komfort, awaryjnosc, firma? Wygląd raczej wszystkie mają podobny. Skoro juz mialbym dokladac chce upewnic sie czy warto, bo puki co nawet nie jestem pewny czy warto dokladac do np Kandsa 1100 porównując go do Kandsa 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QTNO Jest OK

Amor niskich lotów ale za to napęd fporzo :thumbsup:

Ten drugi to generator problemów na przyszłość :teehee:

Nie patrz na samą tylną przerzutkę IMHO o wiele ważniejsza jest korba i te tylne zębatki :icon_cool:

Coś Ci napisałem o budowie tylnej piasty.

jak nie wierzysz to sam wypróbuj inne rozwiązania :woot:

nauka kosztuje ale za to zdobywana własnym doświadczeniem jest cenniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodziu

http://www.forumrowe...__1#entry737727

Przeczytaj uważnie moją wypowiedź

Dalej nie jestem za używkami, ale powiedzmy ze wziałbym pod uwagę... Czy mógłbyś coś zaproponować? W używkach kompletnie sie nie orientuje, a zapewne powinienem patrzec na inne firmy produkujące te rowery(wyzsza klasa) i inny sprzet niz w tych powiedzmy budżetówkach...

Może jakieś propozycje z allegro?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś kilka propozycji

W używkach kompletnie sie nie orientuje,

W nówkach pewnie też :thumbsup: Po to jest forum by pomóc :sorcerer:

Ja bym rozważył ten Allegro bo:

To rower i spełniający Twoje wymagania.

Chcialbym zakupic rower w nie wysokiej cenie z mozliwoscia w przyszlosci doczepienia fotelika z tylu, dla dziecka

 

Firma mi nieznana. ale jeśli setup jest taki jak w aukcji to jestem spokojny

Nie ma żadnych wodotrysków

Osprzęt nie sprawiający problemów

Nie będziesz częstym klientem serwisu.

Fotelik bez stresu możesz zamontować - rower to zniesie bez stresu

Możesz też wybrać ten QTNO tylko zapytaj o rozmiar ramy. Czy występuje w rozmiarze Tobie odpowiadającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma zdecydowanie gorsze podzespoły szczególnie tylna piastę i ma wolnobieg a nie kasetę reszta jest mniej ważna

te amorki które są pakowane w te rowerki to takie dolne stany średnie

przerzutki tylne nawet niskich lotów jak altus /acera mogą chodzić dobrze i długo pod warunkiem właściwej obsługi

miałem kolesia z xtr`em z tyłu w rowerze do którego nie włożyłbym nic lepszego ponad alivio

Po za tum imo od przerzutek ważniejsza jest korba

NIE KUPIŁ BYM KANDSA 1100 ani Hexagona ponizej v5

 

Lazaro jest dość tani ale dobrze wyposażony - ma szanse zostać hitem sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...