Skocz do zawartości

[korba] LX 04 - "bezinwazyjna" dieta odchudzająca ;)


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

To by było bardzo dobre rozwiązanie :P Nie da się ukryć. CHętnie bym to przetestował tylko nie wiem od jakiego suportu zacząć. Na light bikes pisałeś o dura ace 118,5mm. To powinno pasować tylko że nie widzę żadnych suportów na octalink o podobnej długości. Może masz jakiś pomysł? Lub inni forumowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowicie 2 blaty ? Ja mam 32 i 42 standardowe od LX z tylu 11-26 myslalem wlasnie nad 28 i 38 ale jedna zostane przy tym co mam bo zmiana z 11-32 ( gdzie z 32 nie krozystalem ;] ) nie dala az tak mocnego przelozenia myslalem ze bedzie jednak wieksze. Suport mam 113mm i jest idealnie u mnie jesli chodzi o linie , blat 32 lapie 8 koronek przy 9 najmniejszej juz trze lekko o duza , przy czym na tych 8 nie strzelal wiec korzystam praktycznie z calej rozietosci kasety. Obecnie przedniej przerzutki nie mam ale na 42 bedzie ok i jakies 5-6 koronek zlapie i przekos bedzie w granicach rozsadku.

 

Ja planuje polerke ramion ;) na forum LB widzialem fotki ramion wazacych 425g ! moje 448 :/ , srubki alu Tiso kupuje w przyszlym tyogdniu bo chwilowo fundusz sie skonczyl. No i odpada mi waga malej koronki oraz srubek ;] . Dam znac jak wypoleruje iw szystko zrobie , zarzuce fotki w tym temacie.

 

Srubek do suport osobno nie zwazylem , z suportem Deore 68/113 wyszlo 284g :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a znasz może jakieś lżejsze suporty 113mm? Bo 280g to jednak sporo.

Bardzo jestem ciekaw jak Ci to pójdzie. CZekam na fotki w takim razie ;)

Znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item118377985_suport...8kg_okazja.html

Ciekawe czy by podeszło? Taką wagę suportu można znieść :)

 

@Wookie-zakładam że ramę masz 34,9. Ja chyba zaryzykuje. Znalazłem na ebayu xtr-a 112,5, który waży 208g. Mam nadzieję, że będzie to jakoś działało przy tej korbie na dwóch blatach. Tylko jedno mnie zastanawia. Mówisz że masz standardowy blat z lx`a 42 zęby. Nie ma tam przypadkiem 44? I powiedz mi proszę jaką masz kasetę? 8-9 biegów i jaki rozstaw. Szkoda by mi było żygnąć za ten suport i kupować w niemczech jeśli by sie okazało że nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport XTR pasuje tylko do korb XTR ! O ile mi dobrze wiadomo :] , to jest nieco inny krotszy octalink wiec niebedzie pasowac np z LX.

 

Niestety poki co w sumie ciezko lekki suport dorwac :/ ale , nawet dobry suport lekki na kwadrat czy isis kosztuje sporo.

 

A moze i 44 ;] juz nia pamietam. Z tylu mam 9 Srama R9 11-26 , suport jak mowilem 113 ,mozna deore badz xt takiego nabyc.Rame 34.9 ? :] , podsiodlowa jest 31,8 jesli juz.

 

PS Mozna gdzies kupic sama redukcje do przerzutki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za brutalność ale kogo to ma interesować? Po pierwsze korba LX 04 jest na wielowpust więc bez sensu podawać w tym temacie jakiekolwiek propozycje suportu na kwadrat. A po drugie to jest dział "Mania lekkości" i suporty na kwadrat o masie ponad 250 gram to istne kowadła...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos slyszal w ogole o suportach na octa innych firm i w miare dostepnych ?

 

Tak czy siak podejrzewam ze cena lekkiego suportu byla by calkiem spora ;]

 

Jak zrobie korba tak jaka chce dam znac ale nie predko :]

 

PS dzieki za cynk o redukcji zadzwonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Pomysł odchudzenia napędu kosztem wywalenia najmniejszej zębatki wg mnie jest nie do końca dobry. Większy zysk wagowy można osiągną kupując szosową kasetę a i wybór przełożeń będzie wtedy większy. Ja miałem kasetę LX HG70 11-32 ważącą 361g, największych zębatek nie wykorzystywałem więc przy zmianie napędu kupiłem Tiagę z największym dostępnym rozstawem 12-25. Waga 234g co daje zysk 127g :) Jeździ się przyjemnie chociaż na największych podjazdach troszkę brakuje przełożenia jak się nie trenuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na prezentację :)

 

Sam myślę nad zakupem z allegro prawego ramienia korby LX (50zł za nową część --> http://www.allegro.pl/item130604922_korba_...x_octalink.html ), w razie co jakbym coś spier..., ten tego, zepsuł, zdejmując mała zębatkę i likwidując (przy uzyciu mojego ulubionego narzędzia - szlifierki kątowej :D ) kominy od jej mocowania z pająka korby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Nie wiem jak to wyjdzie po zeszlifowaniu kominów, czy coś da (obniżyć wagę na pewno ale jak z wartościami użytkowymi), a przede wszystkim co najważniejsze, czy pozwoli zastosować krótszy suport... Wciąż mi się wydaję, że to nic nie da, bo i tak największa zębatka zacznie trzeć o dolne widełki ramy, gdy skrócimy suport... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotek nie ma poki co robic ;] prace wre

 

krotszy tzn jaki ? mam 113 , nic nie trzeba , nawet maly zapas jest , duzy to 44

 

sam myslalem o scieciu ale , odpuszcze sobie bo moze kiedys sie jednak przydac , jak czesciej bede gory zagladal np. wiec ograniczylem sie do polrki mocnej i zebrania materialu tam gdzie sie dalo , dremelem szlo dobrze ale pozniej ladnie recznie wyrownac to masa zabawy ;] , a jednoczenie robie manetki xt i poki co jedna w 90% dopiero skonczona ale zapowiada sie bdb :]

 

ps sam chcialem kupic o to prawe ramie + lewe z synkros.pl , bo na obcenej lx ktora sprzedaje jezdzilem , ale dorwalem za stowke z przesylka nowy komplet od kogos z allegro i przerabian :]

 

a no i na blaty czekam tzn wycinam 32 race face a czekam na nowke truvativa , tez nieco sie utnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

z blatu można sporo urwać...

Lasco to 81g o ile dobrze pamiętam. a znalazłem jakiegoś starego Stronglighta 44t 63g. w cenie ok70pln...

działa lepiej. jest też sporo trwalszy ( Lasco dogorewa obecnie w treningówce ) :rolleyes:

lekkie są też Truvativy ale tu podobno z trwałością gorzej. gorzej od Lasco chyba jednak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...