Skocz do zawartości
Gruby120

[Odchudzanie] Jazda na rowerze a spadek masy ciała

Rekomendowane odpowiedzi

sivydym
1 godzinę temu, EhnatoX napisał:

Musisz sobie podliczyć kalorie i osiągnąć ujemny bilans kaloryczny, ale kalorie muszą pochodzić ze zdrowej żywności. Bo kaloria kalorii nie równa. 

i tak i nie... widziałem już redukcje na Oreo i mleku, 1500 kcal dziennie przez miesiąc, jak i na dwóch hamburgerach z frytkami także przez miesiąc. Obie "udane" bo waga jednak poleciała, chodziło o udowodnienie że nie ważne tak naprawdę co tniesz, waga poleci jeśli więcej energii wydatkujesz niż przyjmujesz. Pomijam że było to uzupełnianie błonnikiem i witaminami wiec jesli chodzi o zdrowie to na 100% nie ma sensu taka monodieta. Natomiast w drugą stronę już jest inaczej. Miesiąc czasu, blisko 6000 kcal dziennie, makro 75% tłuszcz, 5 węgle, 20 białko i waga poszła o niecały kilogram w górę, ta sama kaloryczność ale dieta oparta na zdrowych niby produktach ale 75% to były węglowodany i eksperyment zakończył się blisko 10 kg na plusie. Insulina. Przy redukcji ważne żeby nie pozwalać sobie na jej duże wyrzuty i tu własnie takie dzielenie jedzenia na małe porcje pomaga bo wtedy i ładunek glikemiczny nie wysoki, bo na metabolizm czy jeden posiłek dziennie czy 8 różnica żadna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jarek74

Nie no ważyłem 114kg a teraz jest 98,9 tak,że jakiś efekt jest.:) Ale prawie 40kg nadwagi tak,że chyba łatwo nie jest się tego pozbyć"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sthEn

Wręcz odwrotnie - im większa nadwaga, tym łatwiej się jej pozbyć. Ostatnie kg są najgorsze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jaca911

Patki jak piszą owsiane górskie nie błyskawiczne (4-6 łyżek), dodać łyżkę słonecznika (dobry tłuszczyk) i pół łyżki rodzynek (wiem, wiem cukier i to najgorszy bo fruktoza) dla smaku, szklanka mleka pasteryzowanego 3,2%. I raczej na śniadanie niż na kolację. Na tym spokojnie można przejechać 2h w mocnym tempie. Ja jeszcze podwójne espresso z kropelka mleka. 

Jak zjem kanapki masło orzechowe plus szczypta dżemu, to po 1h już czuje głód na rowerze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jarek74

"Ostatnie kg są najgorsze"to może u mnie włąśnie są te ostatnie kg i przez to tak ciężko idzie:)? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jaca911

Ja przy 181cm miałem 99kg - na samej jeździe w pierwszym roku poleciało 10kg, w drugim 5kg, w trzecim 4kg i od 3 sezonów dreptam w okolicy 80kg. W zeszłym roku przez lato było 77 i na tym koniec. Przez zimę wróciło do 83 i zajęło mi 4 miesiące by wrócić pod kreskę 80kg. To są własnie te ostatnie kilogramy... Masa już nie wymusza dodatkowego wysiłku, serce i mięśnie przyzwyczaiły się do obciążeń. Teraz efekty daje tylko pilnowanie tego co i ile się je. Zwiększenie ilości treningów i obciążeń powoduje uczucie wilczego głodu, który jest nie do opanowania i dopycham pod korek. Trzeba się mocno pilnować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jarek74

No to podobnie u mnie pierwszy rok około 10 do 12kg . Teraz zaczął się drugi rok :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okobar

no to  ja dodam od siebie

23 grudnia 2016 - 136,6 kg

23 czerwca 2018 - 93,5 kg

23 lipca 2018 - niestety popuściłem pasa :) 98,2 kg

i teraz docelowo - 8 z przodu :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PawelWachnik

Cześć
Będę wrzucał na mój nowy kanał różne kolarskie porady, więc gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam. Oto jedno z moich video:
Na czym polega kolarstwo # 1

Edytowane przez PawelWachnik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ewa_Manczak
W dniu 14.02.2018 o 08:04, and309l napisał:

Troszkę za szybko ale to pewnie przez te leki. Poza tym wszystko się zgadza: podkręciłeś metabolizm, ograniczyłeś kalorie, odpowiedni trening. Dodałbym jeszcze jeden warunek, który pewnie też spełniałeś, mianowicie, częstsze jedzenie zamiast dwóch, trzech gigantycznych posiłków. Zwracam na to uwagę, gdyż organizm ma pewne limity przyswajania i ludzie o tym nie pamiętają.

Zgadzam się. Na pewno na tak znaczący spadek masy ciała mogły mieć wpływ także te leki wspomagające odchudzanie. Częstsze jedzenie, ale w mniejszych ilościach, także korzystnie wpływa na metabolizm. Warto także ograniczyć spożywanie pokarmów w godzinach wieczornych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta