Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Tora 318 Solo Air


Rekomendowane odpowiedzi

No i zagościł na moim rowerze ten amortyzator. Pierwsze wrażenie dość pozytywne - porównuję do poprzedniego SR XC-Pro D-Lo (wersja RL bez blokady z kierownicy). Przede wszystkim idealnie współgra kolorystycznie z GT Avalanche 1.0 '05 - amorek ma golenie dolne w kolorze czarnego matu, korona w kolorze czarnym błyszczącym (lekko zmatowiona) - dość potężna i robiąca wrażenie bardzo mocnej. Golenie górne chrom srebrny, ustawione na 100mm.

Amorek przystosowany do hamulców zarówno Vek jak i tarczówek. Niestety nie miałem możliwości go zważyć. Ponad to, wyposaony jest w blokadé na kierownicy oraz pompkę. Długość rury nowego amora wynosi 260mm, także jest z czego docinać.

Udało mi się też go dziś na kawałku przetestować - tak jak czytałem gdzieś wcześniej, liści nie wybierze, i tak na mocno chropowatym asfalcie przenoszone są lekkie drgania. Natomiast przejazd przez krawężnik, jaki spotykamy na podjazdach dla niepełnosprawnych, i wyższe, jest idealny - rower po prostu przepływa przez przeszkodę, idealnie odbierając wszystko.

Trochę gorzej z przeszkodami poniżej poziomu, którego jedziemy, ale w ogóle bez porównania do SR'a.

Cóż, teraz zaczniemy testować sprzęt bardziej, bo i pogoda się robi bardziej sprzyjajaca - o wszelkich przemyśleniach, będę informował na bieżąco :D

 

http://members.lycos.co.uk/dlb/bic/0009.jpg

 

http://members.lycos.co.uk/dlb/bic/0010.jpg

 

http://members.lycos.co.uk/dlb/bic/0011.jpg

 

http://members.lycos.co.uk/dlb/bic/0012.jpg

 

http://members.lycos.co.uk/dlb/bic/0014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i ile zapłaciłeś bo też mysle nad tym amorem :P

 

Cena oficjalnego dystrybutora RS na Wielką Brytanię wynosi 200 funtów (1157pln po przeliczeniu). Nie ma większego problemu, by znaleźć ten amortyzator w cenie 170 funtów (983pln).

 

' post='169929' date='12.03.2006, 10:46']

Oczywiście chodziło o 260 mm...

 

już poprawione :P

 

' date='12.03.2006, 10:46' post='169929']

Z Niemiec można sprowadzić za około 800 zł już z wysyłką :)

 

rozumiem, że mówisz o ebayu, a nie o cenie sklepowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie amortyzator OK - kupiłem go z nowym rowerem

(Diamondback Vertec Pro)

amortyzator w wersji standard (bez manetki - z pokretłem)

 

jest to mój pierwszy amortyzator (20 lat na sztywnym mtb)

więc nie mam porównania - dla mnie miękki choć mocno pompuje komorę soloair (na 10 kg więcej)

może z przyzwyczajenia (gdzie te czasy gdy się bandażowało nadgarstki)

 

na zjazdach naprawdę konfortowy i bezpieczny

nie ma całkowitej blokady (motion control zostawia ok 2 cm)

mam go dopiero niecały miesiąc - więc nie mogę nic powiedzieć o trwałości

wykonanie super - uszczelki nie zostwiają nawet śladu smaru na goleniah

pare razy sprawdzałem ciśnienie - i nie drgneło więc raczej jest szczelny

(chociaż przy odkręcaniu osłony wentyla słychać lekki syk powietrza)

 

o cenie trudno mi powiedzieć - za cały rower zapłaciłem 2 300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kompletne OT - ktoś może mi podać co znaczy obrazek nie powodujący rozjeżdżania się forum? Bo trudno chyba powiedzieć, że 900x675 to za duży obrazek, gdy większość z nas używa przynajmniej 1024x768 rozdzielczości? Chyba, że ktoś ma 800x600, ale to wtedy obrazek powinien mieć 500x300, to może by było dobrze :)

Sory Skrzynia, ale można było napisać, że obrazki za duże, a nie odsyłać mnie do zasad - widać przecież, że obrazki są zmniejszone, zarówno pod względem wagowym jak i wymiarowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie przeglądarki masz pasek do przewijania strony góra-dół, tak? Jeśli fota jest za duża (za szeroka) taki sam pasek (służący do przewijania strony na boki) pojawia się na dole przeglądarki - to jest własnie tajemnicze "rozjeżdżanie się forum"; po to w "Zasadach" pojawił się ten zapis, aby dla za dużych (za szerokich...) fotek podawać miniatury/linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, zdaje się, że nie zrozumiałeś mnie - ja wiem, i rozumiem, co to rozjeżdżanie się forum, ale z prostej przyczyny, że pracuję przy 1200x1024 i 1600x1200, mnie się nic nie rozjechało :P - po prostu wystarczyło napisać, cobym zmniejszył fotki, a nie odsyłać mnie do zasad :D - a z drugiej strony niewielu z nas już pracuje na 1024x768, więc po prostu nie pomyślałem, ale jak tu myśleć o wszystkich? Jeden używa 800x600, inny 1920x1440, i dla jednego ta sama fotka jest za duża, dla drugiego za mała :D. A tak w ogóle pozdrawiam i kończę OT - pozwoliłem sobie na nie, coby inny użyszkownicy mieli przestrogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim otoczneiu większosc pracuje w 1024/768 .... zreszta mam laptopa i wieksza rozdzialka mi nie wejdzie [na deskopie tez uzywam 1024/768] to jest standardowa rozdzialka przyjeta za taka ktorej sie uzywa. Pozatym jak sie ma opere to nawet jak sie ma 800/600 to mozna zrobic tak zeby sie 4um nie zrozjezdzalo :D. Z tym ze najepiej wsadzac miniaturki naimageshacka albo poprostu wrzucac cos w rozdzialce 800/600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Opisywana tora ma taki sam system tłumienia jak reba. A na rebie jeździ jarus220 z naszego forum ze sporą wagą i nienarzeka a nawet chwali :) Wiec ja sie zastanawiam nad torą ale wydaje mi sie ze w gre wchodzi tylko wersja z MC. Bo 302 chyba jednak nie jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

pracuje swietnie o ile jest regularnie psikana jakims smarowidlem co do tlumienia to swoja wyzszosc nad porownywalnymi modelami pokazuje dopiero w prawdziwym terenie typu korzenie garby uskoki itp zrobione ponad 5tys km i wszystko dziala jak nalezy

 

jedyny minus to liniowa praca wynikajaca z 1 komory a co za tym idzie amor albo wybiera liscie i dobija w srednim terenie albo... - dlatego reba jest idealna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...