Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Donayo napisał:

Pierwszy post w tym temacie w żaden sposób nie wskazuje, że mają to być zdjęcia na zewnątrz czy jakiekolwiek inne. Jedyne kryterium to koła 29.

Skoro został specjalnie stworzony wątek dla takich "wewnętrznych" zdjęć by odsiać je z galerii rowerów prezentowanych w swoim naturalnym środowisku, to można by się do tego uprzejmie zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TheJW napisał:

A jakie zmiany wprowadziłeś?

1. korba 175mm xx1 wymieniona na xx1 quarq dzero 170mm

2. Siodło fabryczne, chociaż fajne to było dla mnie za wąskie, zostało wymienione na Fabric Scoop Pro Shallow

3. Gripy, chociaż dobre, to bardzo niepraktyczne i ciężkie do utrzymania w czystości (seledynowe), wymienione na ciemne  ESI chunky

4. Koła fabryczne DT Swiss X1675 Spline CL ważące 1750g zostały zastąpione kołami na karbonowych obręczach wewn szer 25mm, szprychy CX ray, piasty DT350 straight pull + ratched 36T - waga całości 1290g
5. Opony fabryczne MAXXIS IKON zostały zastąpione nowym zestawem od Schwalbe Ralph evo tył + Ray evo przód (obie 2.25) - IKONY są super, ale chciałem je zostawić w fabrycznym zestawie a i nowy komplet od schwalbe, którym się tak chwalą chcę przetestować

Podsumowując dla każdej zmiany miałem konkretny powód, wg mnie wszystko warte zmiany

rower powinien zamknąć się ze wszystkim w 10.1-10.2kg (z pudełka wyjęty, bez pedałów, koszyków itd ważył 10.28kg)

 

 

Edytowane przez mess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie sensowne modyfikacje, a nie takie zmienianie byle tylko urwać kilka gramów. 

1 godzinę temu, mess napisał:

rower powinien zamknąć się ze wszystkim w 10.1-10.2kg

Taaa...mój Scale waży ok. 11kg i jest gumowy... Nigdy więcej nie kupię Scotta. :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheJW napisał:

Jak depnę w korbę - tylne koło ociera o dolne rurki trójkąta.

coś masz nie tak z piastą.....  Nie ma możliwości żeby ta rama tak pracowała ;-( Nawet gdybyś generował 2 tys W ;-) Miałem tę ramę w łapach i pod tyłkiem- niemożliwe.  Upatrywał bym jakiś luz na pieście-oś.  Tym bardziej że jak piszesz towarzyszą temu jakieś dźwięki. 

Patrząc na twoje przejścia z Trekiem- to nie ma co Ci roweru sprzedawać ;-)))). Masochista sprzętowy. Miałem kumpla który połamał każdą ramę jaką miał pod tyłkiem ale ten miał powera..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sabarolus napisał:

Bez jaj... aż tak? A ile luzu masz na tyle między widełkami i oponą?

Tyle, ile fabryka dała. :P Nic nie zmieniałem, opona 2.25, luzu jest z centymetr (jak nie zapomnę zmierzę dokładnie), po prawej stronie nieco mniej, bo jest fabryczna osłona pod łańcuch. Ale trze równo z obydwu stron, bo ostatnio specjalnie ściągałem koło, żeby sprawdzić ślady na ramie.

5 godzin temu, Sabarolus napisał:

I ile ważysz?  

Waga aktualnie 93kg (wolno, ale idzie w dół! ;)).

 

Godzinę temu, woojj napisał:

Tym bardziej że jak piszesz towarzyszą temu jakieś dźwięki. 

To są dźwięki tarcia opony o ramę.
Z kołem jest wszystko OK, od tego zacząłem sprawdzanie. Co prawda naciąg tylko organoleptycznie, ale jakiś czas robiłem w serwisie i trochę wyczucia mam. Jutro jadę na przegląd, poproszę o tensometr.

I tak, to był Spec. I tak, pękła w nim rama (co ciekawe - na łączeniu widełek z mufą suportu). :D

4 godziny temu, KNKS napisał:

Może opiszesz swoje perypetie ze Scale w osobnym wątku ? Jestem cholernie ciekawy. 

Jak wykluczę zbyt słaby naciąg koła, to może popełnię jakiś wątek.
Podsunąłeś mi w sumie fajny pomysł - jak znajdę dobre miejsce, zamonutję kamerkę i nagram zachowanie ramy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, TheJW napisał:

Ale trze równo z obydwu stron, bo ostatnio specjalnie ściągałem koło, żeby sprawdzić ślady na ramie.

Jeżeli byłoby to spowodowane generowaną mocą przenoszoną na tylne koło to wytarta byłaby tylko jedna strona. Więc chyba nie sztywność ramy jest tutaj winowajcą?
Może być też wytarte równo po obu stronach jak jeździłeś w błocie, które było przyklejone do opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie błoto. Wiem, w jakich warunkach to testowałem. ;)

Wiem też, co masz na myśli pisząc o przenoszeniu mocy i przeciąganiu koła na stronę nienapędową. Ale to nie jest to. Musiałbym nagrać ten efekt, żeby wyjaśnić, co się dzieje z tą ramą. 

Po prostu jestem za gruby. :( Albo mam za dużo siły. :teehee:

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TheJW napisał:

Nie, to nie błoto. Wiem, w jakich warunkach to testowałem. ;)

Wiem też, co masz na myśli pisząc o przenoszeniu mocy i przeciąganiu koła na stronę nienapędową. Ale to nie jest to. Musiałbym nagrać ten efekt, żeby wyjaśnić, co się dzieje z tą ramą. 

Po prostu jestem za gruby. :( Albo mam za dużo siły. :teehee:

cokolwiek jest tu winne, nawet jeśli rama, to raczej jestes odosobnionym przypadkiem :)

tymczasowo mam jeszcze scale ultimate i musze powiedziec, ze rama beton, koła które siedzą seryjnie to dt x1200

scalesaprk.jpg

Edytowane przez mess
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...