Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

@marcinusz dobrze prawi, polać mu!

Dlatego napisałem skromnie 7400gr, bo wrzucając do niego typowo szosowe opony z detkami waga by spadła do 6900gr, a po wymianie kół, sztycy z siodłem i korby robi się 6500-6600gr. Ale nie oto chodzi, to jest rower do PARKU na przejażdżki i od czasu do czasu na szosowe ustaweczki z lokalną koniną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, a świstak siedzi i zawija go w te sreberka!

 

I bez lakieru na ramie chyba, plus wiertarka i 1000 dziur gdzie popadnie! :woot: 8,5 kg to ważą rower najlepszych zawodników XC na świecie.

 

 

Sto stron temu już była dyskusja na ten temat, niedowiarki dostały rozpiskę i się skończyło rumakowanie. Wpadło też kilka fotek i się sceptycy zmienili w entuzjastów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez amora z przodu? Ale teren u ciebie chyba plaski wiec taki cruiser wycieczkowy?

 

Ano bez. Rower na asfalt, szutry, ale szlaki w Beskidach też miał okazje przejechać. Mam bikepackingowe torby od Topeak, więc jak najbardziej wycieczkowo. W przygotowaniu, cieńsze opony 1,5 na asfalt. Ogólnie jestem z Katowic  :thumbsup:

 

Zdjęcie się przekontrastowało... Trybem HDR w telefonie  :icon_confused:

Edytowane przez no1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zimowy setup. Zamiast foxa 32 Ctd, sztywni carbon widelec. Waga 8660g

 

7b9eb2e8f50217730557d6f5224a48f5.jpg

49c191cd6dd837a716ef7d8703bd9372.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

zdaje się że miałem okazję oglądać jakiś czas temu w 13 Bikes ten rower na żywo jak stał w serwisie i prezentuje się niesamowicie:) zdjęcia nie oddają tego jak on wygląda, piękna maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest idealny  :thumbsup: Na zdjęciu faktycznie widać "maszt" ale to jest sztyca 40cm wsunięta na 14cm, czyli w normie. Zresztą stuknęło mu niedawno 30kkm przebiegu a rama się nie poddaje (może to być też zasługa jej wagi, 2150g :whistling: ).

 

Tak w ogóle zdjęcie idealnie obrazuje największy IMO problem geometrii 29erów (nie wiadomo czemu nikt o tym nie wspomina). Ciężko tak dobrać ramę aby:
- była odpowiednio mała (aby zachować bezpieczny przekrok),
- a zarazem odpowiednio duża (aby sztyca nie była zbyt mocno wysunięta).
Spowodowane jest to bardzo stromo idącą do góry górną rurą. Przy takiej samej wysokości główki i skoku amorka, w 29-erze przedni koniec górnej rury wypada ~6cm wyżej niż w 26-erze :icon_exclaim:

 

Tu udało się osiągnąć niezły kompromis dzięki niepełnym 19" (realnie 18,5) i niskiej główce - 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...