Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do turystycznych 29erów mój budżetowy składak na ramie Cube Aim 29 2014. Jeździ się bardzo wygodnie nawet na długich trasach. W planie wymiana amorka na jakiegoś XCRa i hamulców na BB7.

 

b19903-u7171_orig.jpg?1445206386

BB7 to fajny pomysł ale przeskok z xcm na xcr to żadna różnica, jak już pakować kasę to minimum Raidon. Ciekawe kiedy ludzie zaczną przerabiać 29er na przelajowki? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej trekkingi/turystyki miałeś na myśli.

 

Poza tym, nie wszystkich stać na posiadanie kilku rowerów, więc to wcale nie jest zły kierunek.

Chyba nie wierzysz w kreatywność ludzi. Pamiętam jeszcze jakiś czas temu był temat, na forum o kierownicy typu baranek w mtb 26. Nie daleko szukając mój znajomy ma 'przelajke' zrobioną na bazie retro mtb jako rower zimowy. Tak więc czekam na pierwszego ninera z barankiem na forum. Nie neguje tego że ludzie przerabiaja 29 na rowery wyprawowe, ma to nawet sens w przypadku ram typu rekreacyjny Cube.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jaaasne, co ja tam wiem...

Wpisz sobie w przeglądarkę "dirt drop bar mtb", to pewnie się lekko zdziwisz ilu ludzi wpadło już wcześniej na taki pomysł. Tylko, że te rowery z wielu przyczyn nigdy nie będą rasową przełajówką.

29er z barankiem? Proszę bardzo...

1NY8ZZDX-MonsterBikecopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew: Niner z baranem już wisiał, masz prawo nie wiedzieć gdyż działo się to zanim się zarejestrowałeś ;)

 

Genesis Fortitude 13'...

DSC_5975.JPG

 

...oraz brzydal Marin vel Miriam, też 2013:

IMAG0037.jpg

 

 

Zatem: do dzieła! ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był, ale tylko dla jajec zamontowany na dodatkowym mostku pod obecną kierą... :devil:  

 

Dokumentacja do wglądu jak tylko Yarrminator zwróci z wypadu sylwestronoworocznego.

 

Ale. Mogę zawrzucić Genetyka Dygestyka w miejsce obecnej giętej włoskiej celem unaocznienia co-by-jak-to. Jutro, ok? ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Koledzy, można już sprzątać?  :devil:

 

Pierwsze trzy na tej stronie(#5981, 2, 3) jak i tenże-tu można śmiało wykroić, przeniosłem się z odpowiedzią do jedynego-słusznego.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam fajne te rogi. Dla tych co ich drażnią:  :devil:

 

EOQh50y.jpg

 

A tak serio, też mi się nie podobają, psują wygląda roweru bardzo.

Ale jak was bolą nadgarstki przy dłużej jeździe, tak jak mnie bolały, to zapomnijcie o super rękawiczkach (przerabiałem temat) - tylko rogi lub takie Ergony i problem znika w 100% bo mamy możliwość kilku rodzajów chwytu. 

Polecam je tylko dobrze ustawić (na nieuczęszczanej drodze, lekko poluzować i ustawić pod siebie pochylenie skrzydła i rogów), na tych zdjęciach nie miałem ich jeszcze ustawionych optymalnie, rogi są teraz praktycznie równolegle do podłoża. 

 

Pikty - jaki rozmiar i wzrost użytkownika? 

 

Rozmiar L, mostek od S, wzrost 182. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi....powiem, ze fajne, wsadzilbym do swojego roweru gdzie bola mnie lapy pomimo najrozniejszych ustawien a rowerem jezdze glownie asfalt i szutry, Natomiast ten rower bylby uzywane przeze mnie tylko w gorach i z tego punktu widzenia rogi mi ni cholery nie pasuja, ale rozumie zamoar autora.

Te mi tez siadaja  nawet klorystycznie, ale raz jako opcja zmiast zwyklych chwytow, dwa w cenie 100zl mniejszej.

http://olx.pl/oferta/cube-natural-fit-comfort-grip-bar-chwyty-rogi-jak-ergon-CID767-IDddCFW.html#970ef53383 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 29er w rozmiarze 21"  :icon_cool: Odblaski z kół znikną po zimie, bez obaw  :teehee:

 

IMG_0962.JPG

 

BTW czy tutaj też rogi nie będą pasować? Kiedyś miałem i bardzo chciałbym do nich powrócić, zapewniają super wygodne trzymanie na podjazdach ;) Myślałem o zwykłych, prostych rogach o dł. 80 mm. 

Edytowane przez Piotrek383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ważniejsza wygoda niż to czy komuś wizualnie pasują czy nie? Ja też mam rogi w HT 29, bo nie mieszkam jednak w środku lasu, a jak dojeżdżam albo wracam po szosie lub szutrze to lubię się wyłożyć na rowerze i miałbym z tego rezygnować, bo rower na zdjęciach gorzej wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...