Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Ile masz wzrostu, że bierzesz taki rozmiar?

198 cm, przekrok 95. Pewnie niejeden z Was stwierdzi, że 21,5" było by ok. Ja jednak nie zamierzam brać udziału w maratonach itp. Teoretycznie, wg tabelki Treka, powinienem mieć 10 cm luzu do klejnotów. 

Podoba mi się, że x-caliber będzie długi. Kiedyś uskuteczniałem Fuji Nevada  z mostkiem bodajże 150 mm (koła 26). Więc tu raczej tak długi mostek będzie zbędny. Dodatkowo rozmiar ramy jest podyktowany koniecznością wyłożenia się na rowerze (odciążenie odcinka lędźwiowego - swego czasu miałem problemy z przepukliną w tym miejscu). Mam nadzieję, że będzie ok. Zresztą różnice między 21,5 a 23 w x-calibrze są mniejsze niż dla rozmiarów 19,5-21,5. 

No i sam sprzedawca stwierdził, że 23 (faktyczne 22) będzie dla mnie dobrym rozmiarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To pewna informacja?

 

Sprzedawca powiedział, że przesunięto całą dostawę na Polskę na 20go października. Rower zamawiałem 18 września. Dzwonił ponoć do Treka z awanturą ale nic nie wskórał. Przeprosił, zaproponował jakiś bonus przy kupnie roweru.

Niemniej jednak, należy brać pod uwagę, że ja zamówiłem największy rozmiar. Domyślam się, że mniejsze rurki są dostępne szybciej.

Nawet na sklepie były 9-tki w rozmiarach 18 czy tam 18,5. 

Ciekawostka, zagraniczne sklepy z Trekami podają datę dostawy rozmiaru 23" na końcówkę września.

Teorii spiskowych może być wiele.

Dzwoniłem też do dwóch różnych sklepów (Poznań, Polkowice) i 9tka jest dostępna na grudzień/styczeń...

 

Może/pewnie rama 23" jest rozchwytywana i ktoś "uprzejmie" gwizdnął stany. Nie chcę tez gadać głupot.

Innego roweru nie chcę. Pozostaje cierpliwie czekać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widelec to aluminium czy carbon, bo jeśli to drugie to ładny mi niskobudżetowy? :w00t: Średnie amortyzatory są prawie połowę tańsze i niestety to mnie powstrzymuje przed sztywnym :bye2:

 

Korona aluminium, a golenie carbon. Cena wbrew pozorom nie odstrasza. Na zagranicznych portalach po 100$ kosztują wiec niewiele więcej od mosso którego chciałem kupić pierwotnie. Z tego całego to właśnie tyko widelec jest nowy a reszta używane części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG2819JP_eaqqwhw.JPG

 

 

Czyściuchny, bo tylko na grzybobraniu :)

Tak w ogóle Im więcej robię zdjęć mojemu rowerowi, tym bardziej przekonuję się, że rama Talona jest najmniej fotogeniczną ramą jaką widziałem. To trzeba zobaczyć na żywo. Kontrast między kanciastą i grubą rurą dolną, a zwężaną i lekko giętą górną wygląda naprawdę super.

Edytowane przez HerrMann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najnerowy widelec to jest jakaś mega-estetyczna poracha :verymad:

 

A już szczególnie pasuje jak świni siodło do cienkich, stalowych rureczek...

 

Nie dość, ze wyglada jakulepiony z poksiliny to jeszcze te wiejsko-czarodziejskie napisy...

 

To już nawet biało-pomarańczowy On-One z gwiazdeczkami lepiej wygląda...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...