Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna galeria nam się tu robi....

Pytanie do Zbyszka-nie widzę u Ciebie żadnego napinacza ani prowadnicy-nie zdarza Ci się by spadał łańcuch? Pytam bo sam ma zamiar usunąc z przodu jedną tarczę a kumpel który już to zrobił musiał założyc napinacz-łańcuch spadał co 500m w ostrym terenie.

 

Witaj. Faktycznie, nie mam napinacza, a jeżdżę w terenie. Jak widzisz na zdjęciu, na korbie mam założoną kompozytową tarczę zapobiegającą spadaniu łańcucha na zewnątrz. Natomiast czego nie widać, to zamontowana na rurze nad suportem prowadnica N-Gear Jump Stop, która nie pozwala spaść łańcuchowi do wewnątrz. Całość skromnie wygląda, mało waży, a działa idealnie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cie gniecie, to zmien siodelko, dziob delikatnie mozesz dac w dol, ale nie tak, a przesuniecie do przodu zmienia rozklad udzialu miesni na mniej korzystny, udo jest odlaczane i na owych podjazdach generujesz mniejsza sile, przy okazji dostaja w kosc kolana

 

dalbym tez wyzej kokpit - na wysokosc siodla lub troche ponizej, tak by delikatnie pochylony dziob siodla celowal idealnie w kierownice

 

po takich zmianach powinno wszystko sie poprawic, wbrew logice nawet podjazdy

Czyli sugerujesz powrót do ustawienia z pierwszego zdjęcia? Siodło mam mniej więcej na wysokości 115cm, kierownicę 100cm, trochę ciężko będzie dać 15cm w górę ;) A siodło celuje w kierownicę.

Generalnie z siłą nie mam problemu, problem jest ze stabilnością przedniego koła, dlatego chciałem przesunąć środek ciężkości do przodu. Z kolanami mam problem jak zbyt nisko ustawię siodło.

 

@bodzio12

A co w przypadku składania samemu też podawać rocznik? Tylko czego, ramy, napędu, każdej części którą się zmieniało?

Edytowane przez zekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis Fortitude Adventure: Stalowy sztywny singiel(wkrotce trzybiegowy):

 

DSC_3494.JPG

 

 

Banshee Paradox: 120mm agresywny wariat do ostrzejszej zabawy:

 

DSC_2702.JPG

 

 

Trek Marlin 8S: Zaczal zycie jako singiel, teraz buja go 8 biegow...

 

DSC03298.JPG

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajemy zdjęcie fotosika, powiększając je jak jest taka opcja żeby było w pełnym rozmiarze, Klimaszewska na zdjęcie prawym i dajesz "pokaz obraz" (w Mozilli) powinieneś mieć wyświetlone teraz tylko zdjęcie, żadnych napisów. Kopiujesz link, ma być .jpg na końcu. Piszesz postaw tu, Klimaszewska na ikonę obrazka, Wileńszczyźnie link i powinno wszystko grać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mój rower na ten rok: epic comp 29 M5 race turbo. Rozmiar L. Podrasowany: koła dt240s/crest/cn spoke aero, korba x0 39/26, kaseta xx 11-36, manetki xx, mostek wcs c260, sztyca thomson masterpiece, kanapa slr. Reszta seryjna. Niestety nie mam możliwości teraz dać tu lepszego zdjęcia. Ale oto link do kilku dalszych https://picasaweb.go...lan/April192012

post-109023-0-66104000-1335168158_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazafaza-Ty jak zwykle "na bogato"

Pytaniem retorycznym niech będzie; czy Genesis na tych oponkach to nadal 29erowiec (pomimo, że geny ma wielkokołowe) czy przerośnięty 28calowy mieszczuch :)

 

...aaa tam od razu na bogato, nie ma xtr ani xx nigdzie - srednia polka raczej ;)

 

"przerośnięty 28calowy mieszczuch" +1 :D Jak dla mnie Schwalbe Big Apple powinny sie tak nazywac tylko w rozmiarze 2.35 bo 2.0 to raczej jabluszko, a cokolwiek wezszego to zaledwie pestki...ewentualnie 2.35 niech zowia sie np.: "regular watermelon" ;)

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sklepem ;-) Jeszcze czysty... :-)

Trochę więcej zdjęć na blogu, a coś ładnego może uda mi się zrobić kiedy w końcu naprawdę pojeżdżę w terenie...

 

Bardzo ładny :)

 

Pamiętam jak się Superiory jakąś dekadę temu pojawiły na ulicach -- brzydactwa takie były z nich, że aż strach. A teraz całkiem przyjemnie wyglądające rowerki są.

 

Tak sobie kukam na te Wasze 29erki i sobie myślę, że będzie trzeba pomyśleć o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

alfy-ja się z dwa lata zastanawiałem i obserwowałem (ale mam tylko 176cm)-ostatecznie wybrałem opcję 79 (wcześniej 69 ale z tyłu mi "brakowało")-za kilka dni pierwsze jazdy testowe. Przy 79 jest ten problem, że nie masz swojego forum. 29-za dużo, 26 za mało a człowieka ciągnie do ludzi hehe :) Na mtbr jest przynajmniej dział "Inne szalone" :)

z drugiej strony odczekanie ma sens; 2013 to będzie rok 650b -29 zejdzie z cenami (hehe ale ja mam pobożne życzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nabiał-taka uwaga :prawda i nie prawda :) nie mam 194cm ale jak postawisz obok siebie koła 650 i 29 (wiem, bo stoją właśnie obok) zobaczysz jak mała to różnica i myślę, że jeśli w terenie pagórkowatym 29 bez dwóch zdań tak w rowerze typu enduro sprawdzi się jak znalazł nawet dla tych 194 cm :)

Ale nie cisnę :) każdemu wg jego potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...