Skocz do zawartości

[2500-3000] 29ER dla niej i dla niego


edytus

Rekomendowane odpowiedzi

pisałam też na ogólnym forum ale chyba tu będzie odpowiedniejsze miejsce....

jak zapewne wszyscy piszący tutaj nie przypuszczałam, ze kupno roweru to taka mordęga. W sklepie niby już wybrałam ale postanowiłam poczytać opinie, testy i zaczęły się schody.

 

szukam rowerów dla siebie i męża. Nie jesteśmy mali ani wiotcy (niestety) ja 173 i duuuużo kg mój mąż 192 i 105kg

 

byliśmy zdecydowani na: SCOTT Aspect 29 Tour

 

ale ja baba jestem i ta szara szarość mnie odstrasza, poza tym wydaje mi się że na

GIANT Talon 29er 1 było mi wygodniej....

 

do tego dochodzi osprzęt na którym oboje się nie znamy... i tu pojawia się prośba - plissss co radzicie?

 

znalazłam jeszcze takie:

Gary Fisher Mamba

CUBE Analog 29

Author DEXTER 29

Unibike Evo 29

 

hmmm bądż tu mądry i kup rower....

jazda głównie utwardzonymi (ale niekoniecznie asfaltowymi) drogami - leśne trakty też nam się marzą - bez szaleństw bo bedziemy jeździć z synem który jak na razie ma najlepszy z naszej 3 rower. My mamy rowery typowo miejskie i bardzo brakuje nam w nich możliwości jazdy w terenie "pozaasfaltowym" po zjechaniu z drogi odrobina piachu praktycznie uniemożliwia jazdę. Przez zimę zakochałam się w spinningu i chadzam sobie na treningi 2-3 razy w tyg. teraz chciałabym spróbować swoich sił "w naturze" ;)

proszę o pomoc, ewentualnie jakieś inne propozycje bo o firmach rowerowych również mamy blade pojęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego muszą być 29ery?

 

Do zastosowań terenowo-rodzinnych - do tego można sobie sparować męski i damski - polecam wyroby firmy Unibike, np takie:

 

http://unibike.pl/pamirlds.html

 

 

a na większym kole takie:

 

http://unibike.pl/trekking.html

 

 

Na tym sprzęcie można objechać pół świata, całą dzielnicę i jeszcze sporo zabrać do kosza piknikowego i w sakwy na bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej by było kupić taki rower na którym masz możliwość uśiąśc i przejeachć śię i wtedy podjąć właśćiwą decyzje domyślam śię żę na giant talon miałaś taką właśnie możliwość bo piszesz że było ci wygodniej.Ogólnie te rowery co wymieniłaś różnią śię naprawde drobnostkami jeden ma to lepsze a drugi tamto gorsze, talon ma akurat hamulce mechaniczne tarczowe zaś unibike i cube maja hamulce hydrauliczne tarczowe które są lepsze ,więc obojętnie które rowery kupićie one i tak będą wam słuzyć długo.Ja osobiśćie kupił bym cuba ale muśiał bym na niego wśiąść nie kupował bym w ćiemno chyba że bym wiedział co wymagam od roweru i nie był to pierwszy rower.Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym?

 

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=62133&scid=1100&scname=G%C3%B3rskie

 

sprzedawaca zachwalał w niebogłosy a dla mojego chłopa:

 

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=61511&scid=1100&scname=G%C3%B3rskie

 

jutro mogę się do niego przymierzyć ale wolałabym wcześniej poczytać Wasze opinie. Wiem że za tą cenę żadnych cudów nie dostanę i zapewne bardziej Was jarają rowerki w cenach powyżej 10.000 ale może i nad moim problemem się na chwilkę pochylicie. Z góry dziękuję :)

 

Właśnie obdzwoniłam sklepy na śląsku i niestety na dzień dzisiejszy ani cube ani unibike są nie do zdobycia :((( a nie kupię kota w worku bez przymiarki - :icon_confused:

Chyba jestem rozczarowana i jednocześnie wkurzona - człowik chce wydać kasę - w miarę sensownie - i nie może.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spece to porządne rowery (sam posiadam) niestety te modele mają po prostu słabiutki osprzęt, jego słabość będzie odczuwalna podczas jazdy w terenie (słaba amortyzacja, problematyczna zmiana biegów).

Zeby trochę zbliżyć się do poziomu Unibike (ale mu nie dorównać :no: ) musiała byś kupić tego :

Specialized Bicycle Components : Myka Elite Disc

Specialized Bicycle Components : Rockhopper

Według mnie to minimum dające jakąś przyjemność z jazdy w terenie.

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, zobaczę sobie jutro to co zaproponowałeś.

 

a co sądzicie o SCOTT Aspect 29 Sport ?? ma lepszy osprzęt ale również wymiotło go ze sklepów :verymad:

 

ten jeszcze wchodziłby w grę: http://www.bikeatelier.pl/rowery/rowery-mtb-29/rower-merida-big-nine-tfs-3002012

 

mój mąż już zakupił Authora DEXTER 29 -mam nadzieję że będzie zadowolony więc pozostaję ja na placu boju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wniosę nic nowego, ale proponuję zwrócić głównie uwagę na przekrok czyli jak wysoko jest górna rura ramy. Przerzutkologia też jest ważna, ale mniej boli...

 

29" mają taki feler że widelec musi być ciut wyższy i rama wznosi się do główki ramy, kobieta wjeżdżając w teren może np przez morze piachu na korzeniach być zmuszona do nagłego podparcia obunóż gdy przednie koło roweru stoi na jakiejś przeszkodzie powiedzmy o wysokości krawężnika, jeśli wtedy przywalisz kroczem w ramę może być słabo... Wsadzałem koleżankę 170 cm na Speca r.17" i rama jak szyta na nią poza długością nóg, miała prześwit na max dwa palce . Ale to była męska wersja, nie Myka.(damska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zeskakuje okrakiem na ramę (chyba, że jest myślącym inaczej), więc to bardzo naciągana teoria, ponadto "edytus" napisała, że nie kupuje bez przymiarki ...

Author Dexter to straszny krążownik, mógł wybrać lepiej ...

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zeskakuje okrakiem na ramę (chyba, że jest myślącym inaczej), więc to bardzo naciągana teoria, ponadto "edytus" napisała, że nie kupuje bez przymiarki ...

 

Kto Ci powiedział że to teoria? Mnie to nie bolało, ale widziałem jak boli... I dlatego radzę przymierzać pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział że to teoria? Mnie to nie bolało, ale widziałem jak boli... I dlatego radzę przymierzać pod tym kątem.

No napisałem, że tak mogą zrobić "myślący inaczej" .

 

edytus

Namawiał cię jednak będę na tego Speca Myka Elite Disc, żeby nie był gorzej wyposażony niż rower męża ....

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że do du....y. Ciężko z tymi 29. Myki nie było, może pod koniec tygodnia.... właściwie żadnego wyboru jak już coś jest to na wielkich ramach.... Jestem zniechęcona i już. Odeszła mi ochota na szukanie obdzwoniłam chyba większość sklepów rowerowych na śląsku i wszędzie to samo - "NIE MA, NIE WIEM KIEDY BĘDZIE" wrrrrrrrrrrrrrrr

Poczekam do przyszłego tygodnia, jak nic nie znajdę to chyba tego scotta toura będę zmuszona kupić...

 

Jamis Exile Sport 2012 - a co to takiego? pierwszy raz słyszę. do którego z przewijających się tutaj modeli jest zbliżony?

 

Nikt nie zeskakuje okrakiem na ramę (chyba, że jest myślącym inaczej), więc to bardzo naciągana teoria, ponadto "edytus" napisała, że nie kupuje bez przymiarki ...

Author Dexter to straszny krążownik, mógł wybrać lepiej ...

 

nie zeskakuje się w ten sposób jak ma się wybór, w sytuacjach awaryjnych czasem zadażało mi sie tak "ratować" przed upadkiem przy gwałtownym hamowaniu.

Masz rację, nie kupię roweru do którego się nie przymierzę

Co do wyborów męża .... jest zadowolony a to najważniejsze, mnie z tych wszystkich wymienionych Dexter najbardziej podoba się wizualnie. Zresztą prawdę mówiąc nie ma w czym wybierać bo wszędzie pustki a on chciał JUŻ i NATYCHMIAST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem..... jestem przekonana do unibike i cuba ale.... ich nie ma. nie wiem czy czekać czy nie....

 

no dobra a gdybym odpuściła sobie 29 i poszukała czegoś na 26? w cenie do 3 tys? i dobrym osprzęcie? nie jestem dłubaczem i nie mam zamiaru dokupywać i wymieniać każdego elementu - no chyba że się popsuje, ale to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że możesz kupić rower na 26' kólkach, są lepiej wyposażone niż ich odpowiedniki 29", tematów o rowerach około 3000 jest na forum duuużom, i tak nie można Ci nic konkretnego polecić , nie wiemy na którym będziesz się dobrze czuła , który podpasuje Ci wizualnie ... polecam jednak coś bliżej 3000 niż 2500 , w okolicach 3000 można już kupić rower z niezłym amortyzatorem.

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem..... jestem przekonana do unibike i cuba ale.... ich nie ma. nie wiem czy czekać czy nie....

 

no dobra a gdybym odpuściła sobie 29 i poszukała czegoś na 26? w cenie do 3 tys? i dobrym osprzęcie? nie jestem dłubaczem i nie mam zamiaru dokupywać i wymieniać każdego elementu - no chyba że się popsuje, ale to oczywiste.

 

Proponuję Ci odpuścić 29era i poszukać czegoś na 26". Dzisiaj są już 3 oficjalne standardy wielkości kół, które schematycznie przedstawiają się następująco: rozmiar S - rower 26", rozmiar M - rower 27,5", rozmiar L - rower 29". Ten środkowy dopiero co się pojawił,ale znając zapędy marketingowe niektórych producentów, niebawem zobaczymy rowery 650b w sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...