Skocz do zawartości

[8759g] KTM Myroon, Rychlapl


Rychlapl

Rekomendowane odpowiedzi

Taka duża platforma nie jest mi potrzebna. Mam dosyć sztywne buty więc w miarę daje to wszystko radę.

 

Prawdę mówiąc to pedały podobają mi się, lubię takie lekki wariackie akcenty:) Oczywiście cena ma tez duże znaczenie...

Edytowane przez Rychlapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swoją kupiłem poprzez Allegro, ale w cenie lepszej niż proponują teraz sprzedawcy. Zresztą gdy kupowałem swoją w marcu to były wstawiane w okolicy 3200, więc różnica była jeszcze większa.

 

Ten sezon dokończę już w obecnej konfiguracji, na przyszły sezon planuję tarcze Ashima Ai2 na tył, na przód jeszcze nie wiem. Pedałów cały czas szukam (okazji cenowej znaczy się szukam), uszczelniony system pancerzy - męczy mnie już wymiana co maraton końcówki pancerza przy tylnej przerzutce. Najprościej gore-ride on ale będę starał się zrobić to taniej. Zacisk na przód DT Swiss RWS.

 

Rozważałem napęd 2x10 ale pozostanę raczej przy swoim 3x9, dobrze mi to służy a zysk wagowy z przejścia na XTR-a 2x10 nie jest za wielki (Nie pasuje mi praca napędu Srama - XX i X.0, głównie chodzi o manetki). Nie odrzucam jednak możliwości zrobienia pod konkretne starty 2x9.

Startuję praktycznie tylko w maratonach, więc pewnie dlatego lepiej mi tak jeździć. W XC to inna bajka.

 

Prawda jest taka, że jak noga podaje to 300 gram w tą czy w tą (oprócz dociążania np opon czy obręczy naturalnie) nie robi to różnicy...

Edytowane przez Rychlapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba wkradł Ci się błąd, a w zasadzie dwa do rozpiski:

XTR przerzutka przód 126g, z tego co widzę w necie powinno być 138 g

XT manetki 233 g , powinno być 288 g

 

Co nie zmienia faktu, ze jest to naprawdę fajny rowerek ze świetną ramą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wkradł Ci się błąd, a w zasadzie dwa do rozpiski:

XTR przerzutka przód 126g, z tego co widzę w necie powinno być 138 g

XT manetki 233 g , powinno być 288 g

 

Co nie zmienia faktu, ze jest to naprawdę fajny rowerek ze świetną ramą :)

 

 

manetki z tego co widzę są bez telewizorków, więc waga raczej realna.

wystarczy gdzieniegdzie wsadzić aluminiowe/tytanowe śruby i wagi już się robią niższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troszkę mnie tutaj nie było, ale już wyjaśniam o co chodzi z wagą.

 

Przerzutka to E-type, jednak w tej ramie jest ona montowana za pomocą dwóch śrub bezpośrednio do ramy. Odchodzi więc ciężar "blaszki", która w standardowym e-type'ie, jest łącznikiem przerzutki z suportem. XTR był u mnie na wadze, więc wszystko "real".

 

Manetki jak już wspomniano wyżej są bez monitorków. Do tego modelu fabrycznie dołączane są zaślepki, które pozwalają zdemontować monitorki bez żadnych najmniejszych przeróbek.

 

Wcześniej była rozmowa na temat pedałów, w końcu znalazłem pod choinką Cranki "3" ;)

 

Dziękuję również za miłe słowa na temat sprzętu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie!

 

Zbieram się powoli do przygotowania sprzętu do nadchodzącego sezonu. Problem jaki mam to wybór uszczelnionego systemu pancerzy. Chciałem praktycznie z marszu kupić Gore-ride On ultralight, ale problem jest taki, że firma gore postanowiła zakończyć swoją działalność... Nokony są stare i w sumie to ciężkie (poza karbonowymi w astronomicznej cenie) więc zwróciłem uwagę na Swiss Compy. Ktoś ma doświadczenia z tym produktem? Wagowo wydają się całkiem ok, bo 30 gram za metr wraz z wkładem.

Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kto tu czyim sobowtórem jest... :teehee:

 

Pancerze - wybrałem zestaw Jagwire L3 pomarańczowy, uszczelniany. Wygląda dobrze, ale nie jeździłem na nim jeszcze. Waga zestawu to mniej-więcej 90 gram, razem z manetką amorka.

 

Dopiero dziś przyszła po 2 tygodniach klamka hamulcowa XTR z wymiany gwarancyjnej. Rok temu rozciekła się lewa, w tym roku prawa klamka. Tak więc w moim przypadku, niezawodność na niskim poziomie. W ciągu 1,5 roku dwie klamki wymienione. Tak myślę sobie, że to jak z samochodami z pierwszych miesięcy,   czy pierwszego roku produkcji - bolączki wieku niemowlęcego.

 

Wymieniłem też siodełko na SLR Kit Carbonio 125g, realnie 136g. Tym razem czarne, koniec z białymi w MTB - nie nadają się.

 

W SLR który był zamontowany w KTM-ie zaczął pękać pręt, podkleiłem to żywicą i do szosy będzie jak znalazł. Dodatkowo oddałem do tapicera aby ściągnął stara skórę i obił ładną, białą, licową, nową skórką. Efekt jak najbardziej ok. Niebo lepiej niż takie pościerane. Koszt 20 zł, więc w ogóle bez zastanowienia.

 

Pedały jak już pisałem wyżej, to teraz Egg Beatery 3. Dodatkowo nowy łańcuch i kaseta XTR 11-32. 

 

W sumie to na tyle zmian;)

Edytowane przez Rychlapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...