Skocz do zawartości

[Szlaki rowerowe] w Polsce


ssslawecki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Znacie jakieś fajne trasy rowerowe w okolicach Przemyśla. Tak do ok. 200km biggrin.gif

Co jak co ale w tych okolicach to nie ma co narzekać na trasy rowerowe. W samym Przemyślu szlaki na około fortów bardzo malownicze i przepiekne a do tego pięlne podjazdy zjazdy... Wariacji co nie miara :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

za 3 tygodnie jadę do Szklarskiej z rowerem swoim. Do Wrocławia jadę bezpośrednim pociągiem TLK z przewozem rowerów a z Wrocławia mam bezpośrednio do Szklarskiej również TLK.

 

Mam pytanie do osób które przewoziły rowery już. Mam brać ze sobą łańcuch? czy konduktor zamyka cały wagon i PKP bierze za rower odpowiedzialność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie napisał o Open Cyle Map?

 

Mam pytanie do osób które przewoziły rowery już. Mam brać ze sobą łańcuch? czy konduktor zamyka cały wagon i PKP bierze za rower odpowiedzialność?

Bierz łańcuch, woziłem rower już na 5 różnych sposobów w PKP i żaden nie zapewnił zamkniętego przedziału (tylko CD tak miało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o Bielsko-Białą wytyczonych jest kilka szlaków rowerowych, które opisałem na swojej stronie widocznej w stopce.

 

Możecie obejrzeć dokładne mape Google'a przebiegu szlaków (oprócz dwóch niepełnych nr. 2 i 6) oraz przeczytać krótkie opisy.

  1. czerwony szlak rowerowy z Bielska-Białej do Czechowic-Dziedzic
  2. czerwony szlak rowerowy z Bielska-Białej do miasta Martin (Słowacja)
  3. zielony szlak rowerowy od Ratusza na wzgórze Trzy Lipki
  4. niebieski szlak rowerowy wokół Bielska-Białej
  5. niebieski szlak rowerowy odnogi Wiślanej Trasy Rowerowej
  6. zielony szlak rowerowy Greenway Kraków-Morawy-Wiedeń

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ma ktoś może track do garmina Jurajskiego Szlaku Orlich Gniazd?

@lajtspid : do Garmina nie mam tracków, ale jeżeli zainteresowały by Cię ślady z Endomondo takiej 3 dniowej traski po Jurze, to daj znać - wtedy podeślę linka do profilu kolegi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/72c6a2990d85052a.html

 

PS. Jak chcesz to możesz luknąć na 3 minutową zajawkę z Jury. Znajdziesz ją tutaj:

http://www.youtube.com/user/endrzer/videos

Myslę, że zachęci jeszcze bardziej do odwiedzenia tych pięknych szlaków :)))

 

------------------------------

Oj. Dopiero teraz zauważyłem, że już dawno pytałeś :P Ale zostawiam - może komuś się przyda :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

powiedzcie jak to jest z tymi szlakami są jakieś "dobre jakości szlaki rowerowe " asfaltowa przyzwoita nawierzchnia chodzi mi o Śląsk głównie .bo w okolicach Pszczyny to same dziury i jestem zmuszony poruszać się z samochodami .Chodzi mi o coś takiego co jest na zachodzie Europy Niemcy Dania itp szlaki rowerowe super utwardzony asfalt od wioski do wioski oznakowane `1 klasa .jest chociaż jakaś namiastka tego w Polsce ?

moze ktos coś zarekoendować na Ślasku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

powiedzcie jak to jest z tymi szlakami są jakieś "dobre jakości szlaki rowerowe " asfaltowa przyzwoita nawierzchnia chodzi mi o Śląsk głównie .bo w okolicach Pszczyny to same dziury i jestem zmuszony poruszać się z samochodami .Chodzi mi o coś takiego co jest na zachodzie Europy Niemcy Dania itp szlaki rowerowe super utwardzony asfalt od wioski do wioski oznakowane `1 klasa .jest chociaż jakaś namiastka tego w Polsce ?

moze ktos coś zarekoendować na Ślasku ?

 

Parę postów wyżej wymieniłem szlaki rowerowe w okolicy Bielska-Białej. Niestety wszystkie posiadają krótkie odcinki szutrowe lub gruntowe. najlepszym szlakiem jaki miałem okazję przejechać ostatnio to czerwony szlak z Bielska-Białej do granicy państwa na Przełęczy Glinka.

Kilka dni temu przejechałem odcinek Przybędza-Glinka - polecam, choć w dwóch miejscach się lekko pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my np z okolic Pszczyny do Tychów mamy zachwalaną " trasę rowerową "która leci przez urokliwe tereny ale większość trasy to dziura na dziurze rozwalony asfald że nawet na mtb może być problem z przejazdem  szkoda roweru a i dętka pójdzie szybciej niekiedy takie juz są nasze realia i chcąc jechać normalnie albo trzeba kombinować drogami lokalnymi "bardzo lokalnymi " i sie zgubić albo pruć głównymi. Zdecydowałem się na jazdy drogami głównymi i podrzędnymi ale o małym natężeniu ruchu nie ma źle jest gdzie pojeździć na Cieszyn jest dobra trasa  na granice z Czechami i jeszcze trochę się znajdzie .popatrze na mapie jak ten szlak idzie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Kilkanaście dni temu zakończyło się wytyczanie nowych szlaków rowerowych w Bielsku-Białej.

Oprócz tego, że przybyły 3 nowe szlaki rowerowe, istniejące oznakowanie szlaków rowerowych w całym mieście zostało odświeżone.

 

Nowe szlaki rowerowe:

  1. Żółty szlak rowerowy ze Starego Bielska na Przełęcz Przegibek (Beskid Mały)   /17 km/
  2. Czarny szlak rowerowy z Kamienicy pod stację Kolei Linowej Szyndzielnia   /4 km/
  3. Żółty szlak rowerowy po dzielnicy Bielska-Białej - Hałcnów   /6 km/

Więcej informacji na temat danego szlaku pod linkiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...