Skocz do zawartości

[Amortyzator] Jaki najtańszy amortyzator godny polecenia?


sqr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje jakiegoś taniego amortyzatora 29". Jeżdzę po górach i kożeniach dość żadko może dwa trzy razy miesięcznie i może jeden albo dwa maratony w ciągu roku. Ogólnie jeżdżę crossem ale pomyślałem że mógłbym zmniejszać skok do 80cm i zrobić rower którym będę poruszał się po mieście ale raz od wielkiego dzwonu będę mógł się wyżyć na górskich szlakach.

W związku z tym że MTB to drugożędna funkcja to chciałbym wydać około 300zł.

Ważę około 80kg i mam 190 wzrostu.

Co myślicie o XCR RL/LO (320zł)?

Wystarczy na moje warunki a może coś innego do max 400zł (może być używany)?

 

Ewentualnie przy okazji pytanie: czy rama Scotta sportstera przyjmie 29" około 2.1 czy lepiej zainteresować sie birią sport pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

ale hmm. Ciężko o rynek wtórny 29er... jest jeden na allegro ale bez piwotów a ja jeżdżę na v-brakeach więc musi mieć piwoty. M29 przekracza mój budrzet dwukrotnie. Naprawde tańsze amorki nie są godne uwagi nawet na jazdę od święta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moj obraz kryjacy sie pod wyrazeniem 'szlaki gorskie' - nie, chyba, ze mowa o szerokich szutrowkach z okazjonalnymi sekcjami terenowymi, a gory tylko w przewyzszeniach...po prostu taki tani amor nie da sie wyregulowac pod wage, a i duze prawdopodobienstwo, ze szybko zlapie luzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to mogę ci tanio sprzedać Rock Shox Tora 318 Air 29 - 1 rok jeżdżony, bo szybko zamieniłem na inny.

Taki jak ten:

http://www.team29er.pl/testy/11-rock-shox-tora-318-solo-air-29-tanie-amortyzowanie

 

Waga w okolicy 2,2 kg przy rurze 18 cm jeśli dobrze pamiętam.

 

Generalnie, to mam całego 29er na ramie Felta do sprzedania na XTR. Waga w okolicy 11,5 kg (na innym amorku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"żadkie, kożenie" przekomicznie to wygląda choć sam walę byki :thumbsup:

A amor jeśli to ma być "na razie" a potem coś lepszego XCR który podałeś wg mnie starczy i chyba lepsze rozwiązanie przy takim założeniu.

Sam do małego koła kiedyś kupiłem na tej zasadzie właśnie XCR'a i do takiej sporadycznej jazdy w terenie w zupełności powinien starczyć.

Ale fakt mułowaty jest i spodziewać się nie wiadomo czego po nim nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...