Skocz do zawartości

[6585g] Scoperformance + RDX - OSTRE

Rekomendowane odpowiedzi

no jest, pierwsza ofiara

p1050141e.jpg

generalnie był do dupy od samego początku -zrozumiałem to kiedy ktoś mi napomknął ze takie konstrukcje bywają kapryśne - u mnie tak było - ciut luźnawa sztyca + kiepsko wykonana rama + podcięty komin = problemy - bawiłem sie w puszki sruszki, i niby trzymalo, wkoncu dokręciłem mocniej i górna obejemka musiala ześlizgnąc się z ramy, dolna nie wytrzymała i powiedziała że nie robi.

była lekka - 9,5gram - ale denerwowała mnie od początku - szukam czegoś porządniejszego, ładnego do 15gram max...

troche sobie poszedłem z buta, bo nie chciałem kaleczyc sztycy która i tak odczuła balet...

Edytowane przez Adaasko
Odnośnik do odpowiedzi

No, jutro mają być moje "brakujące" 5 szprych - także koło będzie na gotowo.

oprócz tego dzięki uprzejmości kolegi z forum szosowego kupiłem obejme KCNC bez wałeczka za dośc dobrą kaske.

Obejma przyszła na ostatnią chwile, skombinowalem wałeczek, lekko splanowałem bo wystawał, maznełem górę na złoto jak w oryginale (i w celu zabezpieczenia)

fotka robiona wiertarką - żeby nie bylo że nie ma!

dsc00573t.jpg

wygląda fajnie, skręca się go duużo pewniej - tam brak waleczka, i ogólnie czuc było że obejma sie poddaje - tamten zacisk 9,5gram - ten około 14,5gram - strata do przezycia, a wkońcu nie martwie się o ten element

Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team

Jakoś nie widzę różnic między Przed i Po.....

Aaaa, jest ...

Łańcuch jest w innym kolorze...

Szacun za włożoną pracę....

Jakieś korki w końcówki kierownicy być włożył. Myślałeś o pomalowaniu widelca na jednolity kolor? Wiem,że gwara i tede i tepe,ale ten napis niejak się nie komponuje.

Co to takie coś na górnej rurze za główką ( jakaś pianka i zip)?

Odnośnik do odpowiedzi

brawo! pomalowałem łancuch srebrzanką! : D

korki sam nie wiem, nie potrzebuje:D

Widelca naprawde nie ruszam, jak mam już tą gwarancje, i wyplułem za niego 200, to chce żeby byl gwarancjo-mozliwy.

to coś na górnej rurze, to biale, to opaska, na nogawke antyłancuchowkrętna - jak jade to znajduje się to na mojej nodze, czarne zaś, to opaska-trytka-zip która jest bumperem dla kierownicy

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Podoba mi się idea. Wg mnie otwory wywiercone bardzo bezpiecznie. Pierwsza moja myśl jaka przyszła mi do głowy to: "ale to musi gwizdać" :D Powinieneś bardziej zróżnicować rozmiary otworów, żeby wydobyć pełną gamę ;)

Zgaduję, że zyski na wadze dzięki otworom, tracisz wielokrotnie dzięki aerodynamice ;)

Nie sprawia Ci problemu brak poziomych haków? Dużo było problemów ze spasowaniem łańcucha?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

hej, fajnie że się podoba.

co do wytrzymałosci, dzisiaj kolejna trasa, prawie 40km, z 10 po baardzo kiepskiej nawierzchni, oczywiście rama znosi to bez problemów, nie widać zadnych wypaczeń, pęknięć itd - dla niektorych to wielki szok, jak byłem praktycznie przekonany o "niesamobójczości" moich pomysłów.

fakt, gwiżdze, i również mam wrazenie ze przy wiekszej prędkości stawia to opór, myslalem nawet nad jakąś folią... kto wie, z drugiej i tak jeżdze w dzinsach, t-shircie itd...

co do poziomych haków, szczęsliwie nie sprawiło mi to kompletnie żadnych problemów - jedyne co, to jest halflink - pólogniwo - i tyle, na nowo pasowalo idealnie, teraz juz lekko się wyciagnąl, ale w granicach dopuszczalnego wg mnie luzu, i jest elegancko - w to tez niektórzy nie wierzyli :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Od samego poczatku podziwiam Twoj projekt... Doceniam ogrom pracy ktory wlozyles i to ze nie zrazily cie bezsensowne komentarze malkontentow;) A teraz powiedz mi, korba jest ze zintegrowana osia? jesli tak to czy byly jakies problemy z ustawieniem linii lancucha? Pytam, bo w swoim projekcie mam taka sama piaste, tak samo rame szosowa (czyli bedzie ten sam rozstaw) i korbe fsa gossamer i nie wiem czy to wsystko mi spasuje. Jak rozwiazales problem z szerokoscia piasty? jest ona wkoncu na 120 a rama pewnie na 130. Scisnales to czy dales jakies tulejki?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Hej, dzieki za pozytywne opinie, projekt chwilowo ucichł, ale nie umarl, na pewno, na pewno będzie jeszcze lżej.

Korba jest w systemie Hollowtech 2 - a wiec oś zintegrowana, problemów nie było zadnych - blat na drugą stronę i jest idealnie.

co do ramy - ogólnie rama dawala się naginac do rozstawu torowego - ja dodatkowo wycielem gorną poprzeczkę, teraz naginanie przychodzi łatwiej, ogolnie nie ma z tym problemu.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...

jako ciekawostka powiem, że rama trzyma sie bez problemu, borykam się czasem z problemem przesuwającego się siodła w sztycy - skręcam juz dosc mocno, a mimo to siodlo wysuwa się na maxa do tylu, oraz powoli łancuch robi się za luźny, niestety jestem poza domem -garażem i nie mam jak tego poprawić, nie mnie rower ciągle lata, najechał juz kupe kilometrów, i działa:)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 miesięcy temu...

no i nazwa tematu zmieniona, jako ze z 6,73 wylądowalem na 6,71 :)

a wszystko za sprawą o 2cm szerszej i chyba z 2 razy niższej kierownicy MODOLO Q-CRONO

jednak przy moim gabarycie te 2cm szerokosci daje duzo pewniejszy chwyt, wygląda za######iscie, ten duzy drop - niestety - ciągle daje sie we znaki za długa rama - musze kierownice pochylac - co przy duzy duzym dropie znów troche ją oddala...

Tamta kierownica po lekkim tjunie 283gramy z owijka tressorex, ta z nawiniętym również tressorexem - 246gr

jako ciekawostka - ta jest 26,2 - weszła w mostek bez problemu.

bullczezj_nnesqes.jpg
mailgoogl_nnesqea.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...

kolejna zmiana - lądujemy na 6585gram

i w zasadzie powinna byc inna nazwa tematu:

Zmieniła się rama, wyrwana za 67zl Empella - na włoskiej mufie i sterach zintegrowanych - stery neco, suport chyba tiagra - siadło jak trzeba.

aktualnie rower dostal jakiegos lipnego barana, ale kupiłem juz lepszego + mostek pod 31,8, do tego odelżyłem pedałki o 10gram - wagowo powiiinno wyjsc na zero tak jak z byczymi jest - ale dojdzie owijka, normalniejsza...

p4pb10221593.jpg

p4pb10221591.jpg

p4pb10221589.jpg

p4pb10221586.jpg

Odnośnik do odpowiedzi