Skocz do zawartości

[11992g] KTM Socre RC, thorian


thorian

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu mogę zaprezentować swój pierwszy rower MTB. Doczekał się "kilku" zmian, tak aby dostosować go do własnego widzimisię. Nie było walczenia o każdy gram, ale waga komponentów miała znaczenie. Miało być niezawodnie, sztywno (gdzie trzeba) i w miarę estetycznie i to udało się wg nie osiągnąć.

Wagowo szału nie ma, ale jest kilka elementów, których los już jest przesądzony. Do wymiany koła, pedały, ew opony. Liczę wtedy na wagę ok 11 kg. Do magicznych 10, o których pisałem w innym temacie raczej nie zejdę, nie wymieniając przy tym większości komponentów. Może kiedyś... na razie odkrywam uroki jazdy w terenie :)

 

 

rama: -- KTM Score 4.0 - 2402

amortyzator: -- Rock Shox RebaSL - 1594

damper -- DT Swiss M 210 - 270

stery: -- Ritchey PRO - 90

zacisk sztycy: -- Force 19

sztyca: -- Turner - 214

siodło: -- Pitchey PRO - 225

mostek: -- Easton EA70 - 139

kierownica: -- Easton EA70 - 164

rogi -- Smica - 58

gripy: -- SRAM X.0 - 191

przerzutka przód: -- Sh Deore - 174

przerzutka tylnia: -- SRAM X.9 - 221

korba: -- SRAM X.7 - 751

suport -- SRAM - 98

hamulce: -- Formula rx - 678

kaseta: -- Sh XT - 262

łańcuch: -- Sh XTR - 274

linki i pancerze: -- Clarks - 89

koła: -- Sunringle xmb - 2080

opony: -- Swable - 1063

dętki: -- Swable - 400

chwyty: -- xx - 53

pedały: -- M520 - 373

licznik: -- Sigma 906 - 40

 

RAZEM -- 11992

 

 

igp2694.jpg

 

igp2721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowisz na kolach i przejsciu na mleczko jestes wstanie zbic dobre pol kilograma

 

rama jest dosc ciezka wiec lajt bike'a nie zlozysz i tak

Nie wiem czym w tym przypadku miałby być lajt bajk ale mój full am z ramą cieższą o 100 gram ważył 9,7, więc się da, nie posiadał żadnych wątpliwych wytrzymałościowo wynalazków. No ale żeby to zrobić trzeba byłoby wymienić całą graciarnię, a to droga zabawa i niekoniecznie potem odczuwalna w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym w tym przypadku miałby być lajt bajk ale mój full am z ramą cieższą o 100 gram ważył 9,7, więc się da, nie posiadał żadnych wątpliwych wytrzymałościowo wynalazków. No ale żeby to zrobić trzeba byłoby wymienić całą graciarnię, a to droga zabawa i niekoniecznie potem odczuwalna w użytkowaniu.

 

o tym tez mowie , zeby zejsc do 10kg, autor tematu musialby wymienic wszystko i bawic sie w wynalazki typu siodelka tune sztyce/kierownice kcnc

 

przerabialem juz tak wylajtowane komponenty i do scigania nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...