Skocz do zawartości

[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Malcerz napisał:

Mam GP11 Mini. Wpromce na gopro.com kupione za 940zł.

Nie jestem na bieżąco z cenami, bo już mnie to nie interesuje, ale to chyba dawno temu było?

 

13 godzin temu, Malcerz napisał:

Ma dodatkowe skrzydełka montaŻowe zamiast ekranu wiec dużo wygodnie się ją montuje na uchwycie rowerowym. Nie wygląda jak jakiś durny komin sterczących nad kierownicą

Jednak wolałbym mieć ekran, bo łączenie się telefonem żeby cokolwiek sprawdzić/zmienić/ustawić nie należy do najszybszych.

Paradoksalnie dużo łatwiej i szybciej łączą się z telefonem tańsze kamerki. Chyba, że tylko ja tak mam...? 😏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ekran jest przydatny, chyba że w Mini komunikacja z telefonem działa lepiej. Bo w 8 to rożnie to bywa, raz się połączy a raz nie. Nie wiem czemu ale nigdy nie udało mi się połączyć na 5 GHz. Ale dzięki połączeniu z telefonem możemy sprawdzić czy kąt pochylenia jest dobry, aby nie było widać samej kierownicy albo samego nieba. Natomiast po ustawieniu i tak warto zrobić cech.

Co do wymiennych obiektywów, da się pomoć jakoś wymienić szklaną osłonę ale nie wiem czy przy tym nie traci się wodoszczelności. Jadąc kiedyś  i wyciągając/wkładając kamerka mi wypadła na szutrze. Była w oryginalnym kejsie:

gopro-rollcage-etui-ochronne-do-hero-8-black-pod-ukosem-sklep-gohero.jpg

Kejs cały, ale szybka hartowana (ochronna) która na szczęście była,  na obiektywie pękła. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spidelli napisał:

Dzięki, właśnie w sumie niewymienna bateria wydaje się największym problemem. A czy kamera zawiesza się? Co wtedy? Działa jakiś reset z przycisku?

Jak na GP to zadziwiająco mało. Mam ją już prawie miesiąc i zawiesiła się tylko raz. Podczas ładowania. Dusiłem na oślep wszystkie 2 przyciski aż w końcu się uruchomiła. To chyba przycisk Rec trzymany 10s zadziałał.
A co do łączności to jest tak samo beznadziejnie jak w GP8. Długo się łączy i nie za każdym razem. Najlepiej najpierw włączyć ją ręcznie i dopiero potem łączyć się z aplikacji.
Ekran nie jest potrzebny, bo kamera ma tak szeroki kont (używam Super View a to ~120stopni) że gdziekolwiek sie ją skieruje nagra to co ma przed sobą.

4 godziny temu, chudzinki napisał:

Nie jestem na bieżąco z cenami, bo już mnie to nie interesuje, ale to chyba dawno temu było?

 

Niecały miesiąc. Normalna cena to ponad 2 tysie. Wiec za połowe ceną kupiłem (właśnie w promocji 50% ceny;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Malcerz napisał:

Mam ją już prawie miesiąc i zawiesiła się tylko raz. Podczas ładowania. Dusiłem na oślep wszystkie 2 przyciski aż w końcu się uruchomiła. To chyba przycisk Rec trzymany 10s zadziałał.

Cytat

Per GoPro's suport chat, the reset procedure for the Hero 11 Mini is "reset the camera by pressing and holding the [Status/Pair Button] for ten seconds"

https://community.gopro.com/s/question/0D53b00008ndZq3CAE/mini-11-frozen?language=en_US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 16:59, spidelli napisał:

 Niemniej, dobrze, żeby kamera nie głupiała na zimnie.

Miałem DJI Osmo Action 1, mam obecnie GP10. DJI OA 3 tak naprawdę niewiele różni się od 1, DJI jeśli chodzi o kamerki stoi w miejscu - mała ilość dodatkowych akcesoriów, brak zimowych baterii, brak pilota.

Do GP10/11 (do 9 chyba też) masz baterie enduro i one faktycznie robią robotę - jeżdżę na rowerze cały rok i widziałem jak normalna bateria dosłownie leciała na procentach przy temperaturze bliskiej zera. Kupiłem dwupak baterii enduro - zupełnie inna bajka - tam gdzie na zwykłej miałem 60% baterii to na enduro 80%. Jeździłem i kręciłem mnóstwo filmów w grudniu na nartach w Madonnie - temperatura od -5 do -12 - wszystko się nagrało, zero zwiech, zero problemów. Jeśli się zdecydujesz na GP to sugeruje 10-tkę - jest tańsza od 11-tki, a 11 nie wprowadziła nic nowego co by bylo warte dopłacania około 500zł. Swoją kupowałem bezpośrednio od GP - w cenie masz roczny abonament GoPro subscription który daje Ci między innymi stałą zniżkę na ich produkty ( za pilota dasz np 300 a nie 380zł )

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No dobra, czas na aktualizację moich przemyśleń. Wstrzymałem się na razie z tym Driftem i przyjrzałem się podobnym cenowo sprzętom. Niewymienna bateria w Drift Ghost XL Pro może i pojemna, ale... no właśnie, niewymienna - a to może być kiepska sprawa za jakiś czas jak będzie stopniowo spadała jej żywotność. Kilku innych producentów podsunęło mi ciekawe rozwiązanie z dedykowanym etui-ładowarką. Można wrzucić do plecaka taki zestaw podpięty do powerbanka i wtedy gra gitara :) 

No ale dobra, do rzeczy... bardzo staranny research wyłonił do finału kilka ciekawych alternatyw dla Drifta:

1. Akaso Brave 8

2. Lamax W10.1

3. SjCam Sj10 pro

4. DJI Osmo Action 1

Zdecydowanie preferuję nówkę sztukę, dlatego GoProsy pewnie odpadają, no chyba że uznacie Państwo całą powyższą czwórkę za nieopłacalny badziew... wtedy zakręcę się wokół GP Hero 10 i DJI OA 3. Jednak wiem, że połowy funkcji, albo i więcej, z tych dwóch ostatnich po prostu nie wykorzystam. To moja pierwsza kamerka sportowa, posłuży głównie jako rejestrator i łowca ciekawych ujęć z wypraw rowerowych (niby po równym terenie, ale chociażby kocie łby wydają się wołać o dobrą stabilizację obrazu) a także różnych innych pieszych wypadów za miasto. Używa ktoś czegoś z wymienionych? Ja mam swój typ, ale chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych w tym temacie Użytkowników forum.

Z góry dzięki za podzielenie się opinią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SjCam bym wykreślił z listy.
Miałem 8 i było słabo z jakością i stabilnością działania, dodatkowo zakłócała gps-a.
Z tego co wiem 9 wycofali z rynku.
Jeżeli 10 trzyma ten sam poziom, to szkoda kasy i nerwów.

Odnośnie Akaso i Lamax, to przypuszczam, że używka Gopro 7 black jakościowo je rozjedzie, a cena będzie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamię się trochę w stronę używki jednak, patrząc na ceny GP 10 i DJI OA 3. Chyba postawię na DJI Osmo Action 1. Czy na coś powinienem szczególnie zwrócić uwagę w przypadku używanego sprzętu? Brać z gwarancją czy niekoniecznie? ile toto pożyje i co może się zepsuć w pierwszej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić właśnie DJI Osmo Action 1, ale nie mogłem jej wówczas dostać. Dwójka to dla mnie porażka. Ale nadarzyła się okazja to od kumpla kupiłem GP Hero 8 Black, chyba za 800 czy 900 zł. I nie żałuję. Zwiechy się zdarzają, ale nie często. Chyba nie zdarzyło się, aby mi się przegrzała, poza testem. Dla mnie wystarczy taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maestro84 napisał:

ile toto pożyje i co może się zepsuć w pierwszej kolejności?

Najczęściej padają chyba baterie, choć oryginalna GoPro po 3 latach trzyma lepiej niż firmowy zamiennik kupiony zeszłego lata.
A tak to chyba jedynie upadki potrafią wykończyć taki sprzęt. W innym przypadku musiałaby solidnie się przegrzać lub przemarznąć, żeby elektronika padła.

Inne mechaniczne, to wyrobione przyciski, styki baterii, gniazda karty pamięci, uszkodzone gniazdo usb. Tutaj dużo zależy jak kto obchodzi się ze sprzętem. Mi się ani razu nie uszkodziło usb, czy to w aparatach, czy telefonach, inni robią to seryjnie.
Raz mi się zdarzyło, że karta przestała się dogadywać z aparatem (w czytniku chodziła ok), inna była ok, więc pewnie styki na niej się wyrobiły od ciągle tych samych obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 14:59, spidelli napisał:

GoPro 9 czeka na mnie w paczkomacie; dwupak enduro będzie jutro 👍😀

To lepiej ją odeślij na zwrot ustawowy. Jest to najgorsze GoPro ever. Już o tym pisałem ze 100 razy. GoPro 9 ma ten sam procesor co 7 i 8 ale jest on znacznie bardziej dociążony zarówno ekranem przednim jak i 5K. Efekt jest taki, że każdemu się ta kamera freezuje w trakcie nagrywania i traci nagrania. Nienaprawialna upgrade firmware. Produkt, który nigdy nie powinien był trafić na rynek.

 

Edytowane przez OnTheBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadasz na post z lutego. Myślę, że już wie czy mu dobrze chodzi czy nie.
Ekran przedni pewnie można wyłączyć, nagrywać w 5k nikt nie zmusza.
Ponoć zasilenie z zewnętrznego źródła pomaga, bo bateria się nie grzeje.

Wątpię też, żeby wszystkim się wieszała. Za dużo znanych youtuberów jej używało i dymu nie było. Jedyny poważny błąd, to utrata nagrania ale to jak najbardziej jest do rozwiązania programowo. Pytani też czy faktycznie całe nagranie znika, czy wystarczy je naprawić. Lamerka sama powinna próbować przy następnym uruchomieniu lub jak plik na karcie istnieje, to można odpowiednim oprogramowaniem naprawić (robiłem tak w SJ8 jak się wieszała).
Jak się trochę poszuka testów, to praktycznie każda kamerka się przegrzewa przy filmowaniu z najwyższą rozdzielczością i kl/s. 9 nie jest tutaj wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znanych jutuberów Trucker Hiob AKA Hiob eVANgel za każdym razem jak nagrywa GoPro 9 to jest potem na nagraniu, że kamerka mi zamarzła a tacy mega znani to mogą brać hajs od producenta za promocję i nigdy nie powiedzą, że to gniot. GoPro jak się przegrzewa, to wywala odpowiedni komunikat i się wyłącza. Tu nie chodzi o przegrzewanie, po prostu się zawiesza i tyle. GoPro 10 jest tym, czym 9 miało być. Pewnie ze względu na srowid nie mogli załatwić płytki z nowym procesorem, więc produkcja poszła na starym no i wyszedł gniot ale kamerę wydali nową jak co roku bo tak muszą. Można sobie znaleźć w sieci porównanie otwartych 9 i 10 i jest to dokładnie to samo z dokładnością do procesora, który jest inny.

BTW jak 5K i ekran przedni nie jest potrzebny, to lepiej kupić GoPro 8 - ja mam i mi nie zamarza w czasie nagrywania ale w innych sytuacjach, głównie związanych z ładowaniem, już tak.

Zastanawiałem się nad GoPro 11 Mini bo lepiej nadaje się do nagrywek z samochodu zdalnie sterowanego ale jak usłyszałem, że ma wbudowaną i niewymienną baterię, to dałem sobie spokój.

Edytowane przez OnTheBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2023 o 20:42, maestro84 napisał:

Dzięki Panowie za odpowiedzi. No to w finale używki: DJI OA vs GP 7 Black. Jestem już po lekturze recenzji, porównań i opinii. Zapytam jeszcze co sądzicie o cenie? Czy np. 1000zł za zestaw (3 oryg baterie, ładowarka i "mało używana kamerka") to dobra cena?

Z gp7 nawet bushcraftowy miał problemy. Ja bym brał dji osmo action.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OnTheBike napisał:

Tu nie chodzi o przegrzewanie, po prostu się zawiesza i tyle.

Czyli typowo błąd programowy, który można rozwiązać. Kwestia czy chce się komuś poświęcać czas i kasę.

8 godzin temu, OnTheBike napisał:

BTW jak 5K i ekran przedni nie jest potrzebny, to lepiej kupić GoPro 8

To nie jedyne różnice.
W 9 wróciła możliwość wymiany szybki, w tym z konwerterem szerokokątnym.
Doszły dodatkowe opcje stabilizacji, pojemniejsze baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Hero 9 cześć ludzi, którzy mieli problem, pisała, że pomagała zmiana karty na taką z listy rekomendowanych przez GoPro, inni narzekali pomimo zmiany karty, kamera wciąż się zawiesza i tracą nagrania, znajomemu wieszała się przy 1080p/50, teraz ma 11 i nie na razie nie narzeka na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zekker napisał:

Czyli typowo błąd programowy, który można rozwiązać. Kwestia czy chce się komuś poświęcać czas i kasę.

To nie jedyne różnice.
W 9 wróciła możliwość wymiany szybki, w tym z konwerterem szerokokątnym.
Doszły dodatkowe opcje stabilizacji, pojemniejsze baterie.

Nie wiem, czy błąd programowy. Gdyby mieli to naprawić to by już naprawili a teraz to wiadomo, że nie naprawią bo co roku nowa kamera musi wyjść. Żeby pożenić 5K i przedni ekran ze starym procesorem mogli zrobić jakieś hacki, które działają tylko na demo a w rzeczywistym używaniu już nie. Dlatego mówię, że GoPro 9 to śmieć, który nigdy nie powinien trafić na rynek.

Do GoPro 8 używam Rollcage i też sobie mogę zmieniać szybki.

Na filmach nie widziałem, żeby 9 miało lepszą stabilizację od 8.

Na rowerze mam 8 podłączoną do powerbanka więc mnie nie interesują całkowicie ich baterie.

Edytowane przez OnTheBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...