Skocz do zawartości

[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, whiteindian napisał:

Mnie by ciekawiło po co w nocy w ogóle? Ucieczka w nocy czy jak? 

Testy praktyczne latarek czy światełek rowerowych https://www.youtube.com/c/Diodek ciężko nagrywać w dzień ;)

Ale już kupiłem sprzęt wyżej klasy, ten temat dawno nie aktualny.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pisałem wczesniej, ja mam, ale krecone bez uchwytu, zalezy jakie masz oczekiwania bo720p 120fps bardzo plynny obraz ale pewna degradacja kolorow ale to malo istotne tutaj bo 120fps do innych celow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 13:30, whiteindian napisał:

Wspomniany Eken, używka Eken H9R z trzema bateriami za 100PLN. Jest 720p/120fps. Natomiast wady to baterie przy ciaglym nagrywaniu te 3 starcza na jakies 2h i moze sie grzać. Baterie dokupić. Ale za tą cenę...panowie.....Omna Sj5000+ (rebrand SJCAM) z tanich. A potem to już GoPro no wiadomo. 

Widziałem Twój wpis ale byłem ciekawy po prostu jak to przekłada się na widok na komputerze lub TV.... 3 baterie 2h nagrywania to trochę mało ,a wybieram się nad morze z rodzinką i chciałbym udokumentować nasze wspólne wypady , a niestety nie mamy dostępu do prądu stąd myślałem 3 baterie = 3 wyprawy po około 4h :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 07:48, whiteindian napisał:

Latareczki, latareczki mi chodziło.

Lumix od wielu wielu lat dobry produkt. 

Wybacz, przeoczyłem post.

Jak mam Ci coś polecić jak nie wiem jakie chcesz zasilanie, budżet itp. Na ślepo, nieśmiertelne Convoye :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ownatorek napisał:

Widziałem Twój wpis ale byłem ciekawy po prostu jak to przekłada się na widok na komputerze lub TV.... 3 baterie 2h nagrywania to trochę mało ,a wybieram się nad morze z rodzinką i chciałbym udokumentować nasze wspólne wypady , a niestety nie mamy dostępu do prądu stąd myślałem 3 baterie = 3 wyprawy po około 4h :) 

Zdjęcia lepiej smartfonem zrobisz bo kamerka ta ma szeroki kąt. Gdybym miał dzisiaj po taniości szukać, ideałem byłoby jednak albo 140 stopni albo ruchomy kąt, a potem porównać jakość kręcenia w 120fps do jakości 60/30 fps w fullhd. O obecności zoom nie pisze - inna półka cenowa. Zatem zdjęcia odpadają, być może do nurkowania jest dobry. Przy dobrym świetle dobrze to wygląda, im gorsze światło tym bardziej widac przekłąmania i rozciągające się tekstury zwłaszcza przy 120fps.(Iten tryb jest raczej do krótkich nagrań, trzeba obrobić potem do 50fps) Kręcenie full hd, umieszczona na uchwycie chyba najlepsza dla niej opcja albo po lesie albo w trasie. (Lecz z wyłapywaniem tablic rejestracyjnych jest przeciętnie...).

 

Kamerka Eken H9 nagrywa nowe wideo co 10 minut bodajże, nie pamiętam, czy ma blokade przed nadpisywaniem.(bardzo ważna sprawa przy zapisywaniu na kartę sd). Na rower jest okej, ale nawet gdyby bateria dłużej starczyła, odczuwalne jest grzanie się sprzętu. Przy intensywnym używaniu jedna bateria = jedna godzina (nagrywanie nie ciągłe). Taka cena, że jeśli nie będziesz później z niej korzystał nic nie tracisz imho. 

Przykłądowe nagranie 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omna = SJCAM to jest ta sama firma tylko rebrand

Gdybym szukał tanio - Omna 5000 PLUS

Ja swojego ekena kupiłem z 3 bateriami za 100 złotych. Polecam w tej niskiej półce używki, nie ma co przepłacać, i tak większośc ludzi po sezonie letnim wrzuca je do szuflady.....

5 godzin temu, Dziubek napisał:

Jak mam Ci coś polecić jak nie wiem jakie chcesz zasilanie, budżet itp. Na ślepo, nieśmiertelne Convoye :D

Wiesz nie znam się trudno mi się odnieść co jest stosunkowo dobre i solidne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampek,lampeczek to polecam solarstorm x2.... swojego kupiłem od braci mniejszych i nawet nie spodziewałem się takich efektów :)

 

Chyba Poszukam używki i zobaczęz co i jak się przydają kamerki na rowerze i najwyżej na przyszly sezon kupię coś z wyższej półki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są aktualnie dostępne jakieś kamery nie w kształcie kostki jak te wszystko go-pro i podobne?
Aktualnie mam "peryskop" HTC Re którą wygodnie się montuje na kierownicy i nie wygląda jak jakaś dziwna narośl.
Są jakieś kamery w kształcie "latarki" - okrągłe? 
W moim Re bateria dogorywa i trzyma tylko około 1h nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi yi Action 2K + obudowa wodoszczelna. W promocji te kamery były ostatnio po 120 zł. Jak pada to do obudowy a jak nie pada to bez. Minus obudowy jest taki, że nie można podłączyć powerbanka przez co czas nagrywania jest dosyć ograniczony. 

 

1762771689_IMG_20190725_075009-Kopia.thumb.jpg.1f1457915d70f43614b4eaaa9177cef6.jpg932819953_IMG_20190725_075020-Kopia.thumb.jpg.c0fccb5d1d60665c5e584e619d40762a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Labell napisał:

 W promocji te kamery były ostatnio po 120 zł.

Gdzieś widziałem w teście na wytrzymałość, wyszła gorzej na tle najtańszych z allegro za 40 PLN. Zresztą sam sobie dopowiedz dlaczego jest w takiej cenie "w promocji" :D Xiaomi niebawem wchodzi z nowymi tanimi powerbankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, whiteindian napisał:

Gdzieś widziałem w teście na wytrzymałość, wyszła gorzej na tle najtańszych z allegro za 40 PLN. Zresztą sam sobie dopowiedz dlaczego jest w takiej cenie "w promocji" :D Xiaomi niebawem wchodzi z nowymi tanimi powerbankami.

Akurat na powerbanka z Xiaomi złego słowa nie powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucanie, ciągnięcie sprzętu po nierównej drodze autem, podkładanie petardy. Kamerki były wtedy cały czas włączone. Tak czy siak jeśli kamerka za 40PLN przetrwała mimo że nagrywała g...ne filmy w 240p to chyba poniekąd wiadomo na czym jakaś firma oszczędza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...