Skocz do zawartości

[6000-8500] MTX/XC Pełny Full


Rekomendowane odpowiedzi

Takie mam pytanie apropos tej mety. Co w tym rowerze jest takiego super? Bo z wygladu nic specjalnego. Ten kolor niebieski to juz w o gole bez komentarza, osprzetem nie zachwyca wcale, geo typowe AM. Jedyne co moze zwrocic uwage to konstrukcja tylnego wahacza. Prosze nie traktowac mojego postu jako zlosliwosci czy cos. Po prostu pytam. Moze jest w nim cos czego nie zauwazam a jesli, to co to jest ze wyroznia go sposrod innych?

Był temat dotyczący mety, na forum emtb.pl. Wiele osób wybiera je ze względu na właściwości jezdne, nawet przy legendarnej kulawości systemu jednozawiasowego. Commencal z tym zawieszeniem (chyba nawet meta) jest rowerem którego używa (może i używał w czasie enduro trophy) jeden z najlepszych w tych zawodach, Tomek Dębiec. Z jakiegoś powodu faworyzuje ten rower, na pewno nie jest to kwestia budżetu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tobo - miałem napisać mniej więcej to samo, ale mnie ubiegłeś ;).

 

Jeżeli TD jeździ na Commencalu i sobie chwali, to znaczy że coś musi być na rzeczy, aczkolwiek w jego przypadku chodzi raczej o Metę 6.

 

Jeżeli chodzi o Metę AM niezła rekomendacja jest tutaj RĂŠmy won the 2011 Megavalanche !!!

 

To z kolei prowadzi do dość prostej konkluzji - żeby nie sądzić roweru po tym jak wygląda na monitorze, tylko jak jeździ.

 

A pod tym względem Meta zbierała i zbiera praktycznie same pozytywy.

 

Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to rower enduro, więc do ostrej jazdy - albo wyryp uwzględniających takąż. Człowiekowi, który nie bardzo umie się zdeklarować jaki rower chce (czyli inaczej mówiąc początkującemu) bym go nie polecał, bo albo nie wykorzysta jego potencjału, albo - co gorsza - będzie chciał wykorzystać i jeszcze się skrzywdzi.

 

BTW, zawiecha może i wygląda na jednozawias, ale aż tak prosta raczej nie jest. Ale nie badałem tematu, więc nie będę się mądrzył.

 

Może powiem tylko, że rower z jednozawiasem wcale nie musi jeździć gorzej niż jakiś hiperwyrafinowany wodotrysk, vide Yeti 575 czy Snyper. Kwestia odpowiedniego zaprojektowania, wykonania i przeznaczenia roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczystszej wody jednozawias wręcz podręcznikowy , jaki wpływ na jego pracę ma układ dźwigni tego nie wiem, ale jest tylko elementem pośredniczącym między wahaczem a tłumikiem, co nie znaczy, że rower jest zły.

Cóż dystrybutor pisze co uzna za stosowne żeby zareklamować rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy Kolega ,który załozył ten temat wybrał juz rower dla siebie. Ale żeby nie zakładać nowego tematu,pozwole sobie się dołączyć.

Chodzi mianowicie o to,ze po 4 latach uzytkowania Gianta Anthem X2,postanowiłem zmienic rower na innego fulla. Chodzi mi o rower o podobnej charakterystyce- czyli skok 100 mm(max 120 mm). Mieszkam w Warszawie i 90% moich tras przebiega po Mazowszu,więc raczej płasko i bez gór :) . Zależy mi aby zawiecha zbytnio nie bujała i na wadze aby nie przekroczyła tych 12 kg. Materiał ramy w zasadzie dowolny.Może byc zarówno karbon jak i aluminium. Ma tylko wytrzymać i mieć zapas bezpieczeństwa na moją wagę (około 92-94 kg). Budżet to około 10K. Może byc ciut więcej.

Zastanawiam sie nad 3 rowerumi. Kolejnym Giantem Anthem X2 lub X1(tylko ta obawa o respektowanie gwarancji w przypadku jakiegoś uszkodzenia), Specem Epic Comp oraz nad Meridą Ninety Six.

Wszystkie rowery 26" .

Co sądzicie o tych roweruch? Może ktoś je ujeżdża, może jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci będzie znaleźć rower który dorównuje Anthemowi, nie ma innej metody jak osobiste sprawdzenie, jeśli uwierzysz w te wszystkie DW-linki czy VPP Blura możesz się srodze rozczarować nie zauważając różnicy ...

Obawy gwarancyjne ? przecież przez tyle lat nie miałeś problemu z ramą ...

 

PS

Spec Epic faktycznie nie będzie bujał (sprawdzone) Brain bardzo dobrze się sprawdza, ale to czy będzie ci odpowiadala jego chrakterystyka sam musisz sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu miałby się rozczarować?

znam kilka osób które jeżdżą na VPP i wszystkie twierdzą że buja, jedna nawet sprzedała BluraXC carbon po miesiącu, bo nie nadawał się (bujanie) do ścigania.

natomiast dziś przejechałem się na machu5.7 (145mm skoku) i BEZ włączania ProPedala faktycznie prawie ZERO uginania się na asfalcie na blacie (>30km/h) jak i na młynku pod górę (pod warunkiem że siedzisz - ale to oczywistość, nie da się zrobić aktywnego zawieszenia które jeszcze przy staniu na pedałach nie zabuja)

jutro może jakiś filmik nakręcę z pracy dw-linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...