Skocz do zawartości

[6000-8500] MTX/XC Pełny Full


Rekomendowane odpowiedzi

@Maroko - to że dla ciebie Reign to najlepsze rozwiązanie, nie znaczy że dla niego też i to, że dla Ciebie M jest najlepsza, nie znaczy że dla niego też - trza mierzyć, tym bardziej jak to pierwszy full

 

Autor pisze, że chce jeździć MTB/XC, a wy mu wciskacie Reigna. Ja bym zrobił dokładnie jak ty piszesz, sam kupiłem Trance i też wtopiłem ale kupowałem rower z zamiarem śmigania po górach. Wg. mnie skoro kolega planuje MTB/XC i jeszcze będzie chciał jechać na jakiś maraton to Reign go "zabije".

 

Musisz się segete dokładnie określić czego oczekujesz od roweru, co zamierzasz na nim robić.

Maestro to oczywiście super system ale jeżeli MTB/XC + maratony to brał bym Anthema, jeżeli czasem wybierał byś się góry to celował bym w Trance, a jeżeli szukasz roweru do częstej i swobodnej jazdy po górkach to tak jak Maroko777 radzi, brał bym Reigna, Stereo czy coś w tym przedziale skokowym.

żadne maratony nie wchodzę w gre chce poszaleć po górach. Za dwa miesiące jadę w bieszczaady na dwa tygodnie a tam sprzęt dobrej klasy się przyda. Chyba, że są jeszcze jakieś inne alternatywy dla mnie odnośnie sprzętu. W cale nie rower nie musi mieć tego skoku 150mm. Tak jak mówiłem jest to mój pierwszy full i chciałbym być z zakupu bardzo zadowolony tak żeby nie żałować wydanej na niego kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze coś od siebie...

Z mojego doświadczenia wynika że przy wyjazdach w góry oprócz dobrego roweru (w miarę możliwości portfela) przydatne są wygodne ciuchy, dobry plecak z bukłakiem i dobry kask a kupując rower z wyprzedaży resztę budżetu można przeznaczyć na taki właśnie sprzęt.

Chyba że masz osobny budżet na rower i osobny na dodatkowy sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciuchy już posiadam zakupiłem pół roku temu. Kask tak samo dobrej jak nie bardzo dobrej klasy. Pozostaje jeszcze póżniej kwestia dobrego plecaka, ale z tym nie powinno być już problemu. Najważniejsza kwestia to kupić rower i być z niego zadowolony. Rower ten który już zakupie od czasu do czasu przejade się też ścieżkami terenowymi tzn takimi lajtowymi. Ale głównie tereny górskie. Także do zakupu pozostało jeszcze trochę czasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu od razu zakładasz że coś się zepsuje ?

Ja śmigam Giantem 1,5 roku i nic mi się złego w nim nie dzieję jak i również paru znajomych jeździ na Giantach typu Trance i Reign bez najmniejszych problemów.

 

tu masz kolejny link z propozycją w dobrej cenie:

 

http://www.bike-discount.de/shop/k173/a54139/stereo-pro-black-n-grey-n-white.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak góry to 120mm minimum - coś pokroju Trance, znakomity rower do turystyki górskiej, jeżeli tych wyjazdów będzie sporo i teren bardziej cięższy to 140-150mm bym szukał, wolał bym się trochę po płaskim pomęczyć ale w górach śmigać bez ograniczeń - z w/w rowerów stawiał bym na Stereo lub Reign, choć po małych przejściach Giantem stawiał zbym na Cube - mam teraz bliźniaczego konstrukcyjnie Fritzza - bardzo udana konstrukcja, zawiecha pięknie liniowo chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu od razu zakładasz że coś się zepsuje ?

Ja śmigam Giantem 1,5 roku i nic mi się złego w nim nie dzieję jak i również paru znajomych jeździ na Giantach typu Trance i Reign bez najmniejszych problemów.

 

tu masz kolejny link z propozycją w dobrej cenie:

 

http://www.bike-disc...ey-n-white.html

mam obawy lekkie co do gianta dlatego że widziałem już kilkanaście negatywnych opinie na ich temat. Nie chcę zakupić roweru a później się martwić czy uznają mi gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jżeli skusisz się na Stereo, to masz Ski-Team na 3stawach - jedź pogadaj o Cube, jak trzeba będzie to sprowadzą do przymiarki.

W zeszłym roku przyciągnęli Fritzza na przymiarkę, choć od razu zaznaczałem, że nie kupię bo będę brał samą ramę.

 

Ten sklep co podał maroko http://www.bike-discount.de/index.php jest godny polecenia, zamawiałem od nich ramę Fritzza i jakieś duperele, wszystko oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecilibyście w tej kwocie z mniejszym skokiem tak 120-140mm...

 

Sam szukam podobnego roweru tylko mniejszy budżet ale chcę używany sprzęt. Myślałem o Specialized Epic/SJ FSR, Cannondale Scalpel, Scott Genius (ten sprzęt to dla mnie taki rower-zagadka) i znajomy bardzo polecał mi fulle z wyprzedaży zeszłorocznej od Treka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jżeli skusisz się na Stereo, to masz Ski-Team na 3stawach - jedź pogadaj o Cube, jak trzeba będzie to sprowadzą do przymiarki.

W zeszłym roku przyciągnęli Fritzza na przymiarkę, choć od razu zaznaczałem, że nie kupię bo będę brał samą ramę.

 

Ten sklep co podał maroko http://www.bike-discount.de/index.php jest godny polecenia, zamawiałem od nich ramę Fritzza i jakieś duperele, wszystko oki

nie znam niemieckiego więc ten sklep dla mnie odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zaczynasz wrzucać rowery do XC ze skokiem 100mm. Z wczesniejszych postow wynikalo ze ma byc AM bo nawet nie Trail. Spora rozbieznosci troche. Moze jednak zdecyduj najpierw co faktycznie Ci jest potrzebne bo tak to mozna tu mozna by tu wrzucic praktycznie kazdy rower FS i sie pytac ze moze ten w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zaczynasz wrzucać rowery do XC ze skokiem 100mm. Z wczesniejszych postow wynikalo ze ma byc AM bo nawet nie Trail. Spora rozbieznosci troche. Moze jednak zdecyduj najpierw co faktycznie Ci jest potrzebne bo tak to mozna tu mozna by tu wrzucic praktycznie kazdy rower FS i sie pytac ze moze ten w takim razie?

powiem tak bardzo mi się podoba ten rower giant reign 2, cube stereo pro, i chyba raczej między tymi dwoma bym wybierał.

Chciałbym dokładny test roweru tego gianta i cuba. Byłem wczoraj w rowerowym i jest możliwość obydwoma się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To objedź je najpierw bo może okazać się ze samo to zweryfikuje Twoje poszukiwania do tylko jednego z nich ze wzgledu na pozycje na rowerze, itd. Co do testów to na emtb masz mnóstwo info na temat tych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...