Skocz do zawartości

[szerokość] kierownicy do 29er'a


Salvin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z tego co widzę to większość firm z branży 29erów montuje w swoich rowerach kierownice o szerokości powyżej 62 cm. Szczerze powiedziawszy nie widzę siebie za bardzo na tak szerokiej kierownicy, z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że koło większę to i dzwignia powinna być większa. Jakie są plusy tak szerokich kierownic? No i czy jak zamontuje kierę o szerokości 60 cm do dużego koła to dam radę skręcać :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......No i czy jak zamontuje kierę o szerokości 60 cm do dużego koła to dam radę skręcać :P?

 

Dasz dasz, ale jako że Hrabstwo Kłodzkie to milej mieć szerzej. Sam od 2004 miałem 56 cm, w 2011 założyłem w końcu 58, 60 a teraz mam 62( no chyba że to jest tylko 600 nie pamiętam ).

Jednak testując inne rowery mimo lubowania się w ostrokołowej wąskości, to w Mtb bez problemu akceptowałbym 640 jako optimum. Tylko nie trafiła się tanio lekka 5*. Szerokość bardzo pomaga na technicznych sekcjach, nawet zdjęcie rogów już pokazywało skok opanowania roweru... Pamiętaj że w genach mam kilka lat 56 cm i muszę mocno uważać na wąskich bramkach, ale nie widzę opcji by wrócić do takiego wymiaru w rowerze w góry.

 

Teraz nawet z rzadka wsiadając na 26 cali lubię szersze kierownice. A wcale nie są wymuszone rozmiarem koła

 

Maratonowa jazda testowa na Epiku z bardzo szeroką kierownicą była bajką, chociaż była ciut za skośna do tyłu - wolę proste 5*, pamiętaj też o takich przyzwyczajeniach - jeśli zaczniesz coś testować - to też ma wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

w tym problem, że na allegro jest bardzo mały wybór prostych kierownic o szerokości 62-64 cm z gięciem do 8 stopni (budżet do 200 zł)

może jakieś propozycje?

Edytowane przez Salvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

w tym problem, że na allegro jest bardzo mały wybór prostych kierownic o szerokości 62-64 cm z gięciem do 8 stopni (budżet do 200 zł)

może jakieś propozycje?

 

Ja tam w hardtailu a włąściwie hard jest teraz też na przedzie mam 700 i wydaje mi się że mogła by być jeszcze szersza. Choć ja mam rogi założone więc z rękoma na gripach to efektywnie 680, no i mam sporo długie łapy jak na 175 wzrostu. Na wąskich krosiarskich kierach a poniżej 600 to już jakieś smichy/chichy trudno się oddycha nawet nie mówiąc o sterowaniu/pewności prowadzenia roweru tam gdzie się chce. Niestety z takimi szerokościami jak 700 jest jeszcze trudniej ale da się coś znaleźć.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

w tym problem, że na allegro jest bardzo mały wybór prostych kierownic o szerokości 62-64 cm z gięciem do 8 stopni (budżet do 200 zł)

może jakieś propozycje?

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCEqProduct.jsp?spid=64520 i upiłować, choć radzę najpierw pojeździć bez piłowania. Mam taką w Epicku i w piątek dokupiłem taką samą do stalowego hard taila na dużych kołach. Jest, jeździ. Do 58cm kiery ze starego górala nie ma co porównywać. Działa dobrze. Do 200zł to możesz też dostać wysokiej klasy Eastony w Cykloturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...