Skocz do zawartości

[Singltrek Świeradów] czy już można jeździć ?


zws

Rekomendowane odpowiedzi

Tak można, ale raczej rano, bo później, to jest już zajęty ;-)

 

Błotniki, hmm... ja bym nie zakładał, bo i tak się ubrudzisz, a wg mnie tylko mogą przeszkadzać, coś odpadnie itp. Chyba, że takie malutkie - ostatnio popularne są takie i coś tam niby dają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się tyle, że po czeskiej stronie powstały dwa nowe miejsca podobne do starego "Singltrek Centrum" - jedno przy wypożyczalni Treka, a drugie w wiosce Lazne Libverda. 

 

Poza tym nie ma nowych odcinków, no z wyjątkiem małego kawałka po polskiej stronie, ale to nic ciekawego. Stare są na bieżąco reperowane i jeździ się nadal bardzo fajnie. No i przyjeżdża coraz więcej ludzi, w weekendy jest naprawdę dużo rowerzystów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.trek-centrum.cz/ -> tutaj masz wszystko opisane. Na cały dzień obecnie 85zł (ale myślę, że lepiej niż w Polsce, bo tutaj masz ubezpieczenie, co dla mnie jest bardzo ważne).

 

Obecnie to już nie jest tylko naczepa, ale wybudowana drewniana chatka - dużo osób tam siedzi, je, pije, bo jest przy samym szlaku Singltreka. 

 

slide-05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już tu wklejałem, ale moze komuś sie przydadzą moje zapiski. Jak się uważnie poczyta i popatrzy to można sobie fajne trasy zaplanować.

 

1. Kilka wpisów z wakacji:

http://rmn1mtb.blogspot.com/2013_08_01_archive.html

 

2. Kilka wpisów z majówki

http://rmn1mtb.blogspot.com/2013_05_01_archive.html

 

3. Połączony wpis z majówki

http://rmn1mtb.blogspot.com/2012/05/singltrek-pod-smkem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same single wystarczą Wam na dwa dni. Wjedźcie sobie na dziki parking nad dolną stacją gondoli i tam są oznaczenia gdzie dojechać na czarny szlak singla, a nim dojedziecie już do Czech, a tam jest już mapka z resztą singli. Zresztą w innych miejscach też powinniście znaleźć mapki ;) Można też pojechać na przejśćie graniczne w Czerniawie i tam od razu wbija się na czeską pętlę.

 

Poza tym jak chcecie zaliczyć jakieś fajne zjazdy, to jest tego trochę w okolicy (single to ubita ścieżka, ale prawdziwy naturalny zjazd to jednak co innego):

- czerwony pieszy ze Stogu

- krótki podjazd i zjazd Przełęcz Łącznik - Smrk (Przejście graniczne) - fajny techniczny odcinek

- zjazd z Sępiej Góry pieszym

- zjazd z Wysokiego Kamienia żółtym szlakiem - dłuuuugi singiel do Zakrętu Śmierci a potem aż do Górzyńca

- zielony z okolic kopalni Stanisław (trudny i stromy)

 

Co wybierzecie to zależy od celów, rowerów i Waszej techniki ;)

 

-------------------------------

 

@rmn1 - ooo kiedyś czytałem tego bloga - właśnie tę relację i czytało się bardzo przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Czy da się hardtailem objechać (w miarę komfortowo) czarne szlaki Singltreka? Przejechaliśmy wszystkie czerwone i niebieskie odcinki po czeskiej stronie ale czarnych unikałem, sugerując się ich trudnością.

Jeśli stopień trudności związany jest z podjazdami, to nie ma problemu, bardziej obawiam się stromych zjazdów, uskoków i innych atrakcji, których człowiekowi z nizin nie dane jest na co dzień posmakować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek padało trochę ale dało się jeździć, w środę trochę obeschło i było naprawdę sympatycznie. Za to wczoraj cały dzień padało i co parę metrów były kałuże - niektóre odcinki wyglądały wręcz jak potoki ;) Nie wiem jak dzisiaj bo niestety musiałem zakończyć mój urlop i wracać do szarej rzeczywistości...

 

P.S. Spotkaliśmy na czerwonym singlu team LIV Giant: m. in. Maję Włoszczowską i Jolandę Neff :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem piątek/sobota.

Single czeskie po stronie Smreka i dalej Smrek,Stóg,Czerwony stary do Drwali,Kopalnia,Wysoki Kamień i zjazd do Szklarskiej - suche jak pieprz.

Jedynie ten kawałek czerwonego od Drwali do rozdroża poniżej Skałek - bagno,wycofałem się po 500,objechałem przez Chatkę i do góry,zresztą tam zwykle jest mokro.

Czerwony ze Stogu i o dziwo niebieski na Sępią - suchutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...